Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Brud, śmieci, wyrwy i dziury. Kiedy Eurovia odbuduje miasteczko rowerowe?

14.03.2014, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Brud, śmieci, wyrwy i dziury. Kiedy Eurovia odbuduje miasteczko rowerowe?
fot. Adrian Sajko
Wraz z rozpoczęciem przebudowy drogi wojewódzkiej 503 część aktywnie wypoczywających elblążan i miłośników „dwóch kółek” z niepokojem odnotowała fakt likwidacji miasteczka ruchu rowerowego, które jeszcze dwa lata temu funkcjonowało u zbiegu ulic Robotniczej i Browarnej. Po zakończeniu prac w rejonie tej części DW 503 Eurovia zobowiązała się, że miejsce to odtworzy jednak w pomniejszonym kształcie. Wiosna 2014 roku to czas, o którym mówiło się, że miasteczko zacznie ponownie funkcjonować. My pytamy dziś, czy terminu tego uda się dotrzymać?
 
To tam swego czasu dzieci mogły uczyć się  bezpiecznej jazdy, poznawać tajniki ruchu drogowego i zdawać egzaminy na kartę rowerową. Przez wiele lat istniało na wyznaczonym i oznakowanym terenie u zbiegu ulic Browarnej i Robotniczej -- przebudowywanych obecnie w ramach modernizacji DW 503. Miasteczko ruchu rowerowego jednak dwa lata temu, w związku z rozpoczęciem prac na DW 503 zostało zlikwidowane, a jego część - zajęta pod prowadzoną budowę drogi. 
 
Jednak wykonawca modernizowanej DW 503, firma Eurovia, zobowiązała się po ukończeniu prac w tej części Elbląga odtworzyć miasteczko. Te będzie jednak pomniejszone - Wcześniej były plany przeniesienia miasteczka w inne miejsce – mówił nam Marek Kamm, oficer rowerowy w sierpniu zeszłego roku - Jednak wróci ono na swoje miejsce, ale w innym kształcie. Plany zakładają, że w części miasteczka będzie przebiegała droga, siłą rzeczy zostanie więc ono pomniejszone - dodaje.
 
Ale nie można zapomnieć, że powrót miasteczka ruchu rowerowego w dawne miejsce zależny jest od przebudowy DW 503. A tu harmonogram prac ciągle się zmienia. W zeszłym roku wskazywano nam, że przełomem ma tu być październik 2013 roku, kiedy według pierwotnych planów miało zostać ukończone rondo na Teatralnej, Brzeskiej oraz Robotniczej. Wtedy też miasteczko ruchu rowerowego miało powrócić na swój dawny skwer, ale w związku  z tym, że późna jesień to jednak czas po sezonie rowerowym, odtworzenia miasteczka mieliśmy spodziewać się na wiosnę 2014 roku.
 
Tymczasem jednak nikt nie ma pojęcia, czy wraz z powiewami cieplejszych podmuchów wiosennego powietrza młodzi adepci dwóch kółek, będą mogli tu znowu ćwiczyć swoje rowerowe umiejętności - Nic świeżego w tej sprawie nie wiem, poza notatką sporządzoną dwa lata temu, że po zakończeniu remontu w tej części miasta, zostanie ono doprowadzone do stanu używalności, które było przed rozpoczęciem modernizacji, pomniejszone jednak o pewną część, bo kawałek z miasteczka rowerowego zabierze budowa nowej drogi – mówi Marek Kamm.
 
W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Arkadiuszem Danilukiem, kierownikiem kontraktu na DW 503, który wskazuje, że Eurovia nie zapomina o przywróceniu dla elblążan miasteczka ruchu rowerowego – Oczywiście zostanie ono odtworzone w ramach tego, co znajdowało się tam wcześniej, poza jezdnią oczywiście, bo część miasteczka przecina teraz nowa droga – mówi Arkadiusz Daniluk.  
 
Nie wydaje się więc, że pojawią się tam innowacje, które funkcjonują na innych tego typu obiektach w wielu miastach Polski; niektóre z nich jak najwierniej starają się aranżować sytuacje drogowe, z jakimi młodym uczestnikom ruchu przyjdzie spotkać się w realnych warunkach. Coraz częściej są wyposażane w ronda, a nawet urządzenia imitujące sygnalizację świetlną. 
 
Arkadiusz Daniluk wyjaśnia też, że odtworzenia miasteczka można się spodziewać sierpniu br. – Czyli dopiero wtedy gdy w obrębie nowego ronda „Teatralna” zakończą się prace – dodaje kierownik kontraktu.
 
DW 503 jest nieprzejezdna trzeci rok z rzędu. Eurovia zapewnia, że przebudowę drogi zakończy do 31 sierpnia br. Także miasto ma baczniej kontrolować postępy w jej pracach.
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 11

%81.8 %18.2


Galeria / Miasteczko ruchu rowerowego w Elblągu ( zdjęć 17 )
Dodano: 2014-03-14 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ k5644849
  Piątek, 14.03

  wtedy jak były prezydent Grzegorz z kumplami weżmie łopatę i im pomoże

 2. 2
  +4
  ~ ambroży
  Piątek, 14.03

  Za ten cały syf, co jest na zdjęciach Eurovia powinna z miejsca dostać karę. :(

 3. 3
  +3
  ~ super
  Piątek, 14.03

  to te nowe dzieło oficera tzw rowerowego? kolega ma dar nawijania makaronu na uszy ale niestety w realu to jego działania maja absolutnie wirtualny charakter, w realu miasteczko rowerowe wyglada jak wygląda, no dobra kończę bo się poobraża nasz księciunio rowerowy

 4. 4
  0
  ~ slony_paluszek
  Piątek, 14.03

  Wszystko byście chcieli od razu. Bez przesady. Potrzeba czasu. Tak przeszkadza, że miasteczko jest rozkopane. Miasto się rozwija, to i nie może się obyć bez ofiar. Miasteczko będzie odbudowane zaraz po zakończeniu budowy stadionu miejskiego (zapowiadanego w kampanii). A stadion po centrum edukacji wodnej. Potrzebne są do tego minimum 2 kadencje. Proszę o głosy dla JW w wyborach. Powolutku i do przodu.

 5. 5
  +3
  ~ agent tomek
  Piątek, 14.03

  Poczekajcie do wiosny 2 . . . roku, teraz trwa zima.

 6. 6
  +2
  ~ turban
  Piątek, 14.03

  w tym miescie wszystko zostalo juz zniszczone, a glosy ratuszowych swin mowiace o tym ze trzeba sie przemeczyc i bedzie lepiej sa nic nie warte. przez 2 lata robili ul 12 lutego i armi rkrajowej i co? wcale nie jest lepiej, jest wrecz gorzej, mnostwo bubli architektonicznych, zle zaprojektwoane chodniki,brak drog rowerowych, fatalne przejscia dla peiszych, zle zaprojektowane przystanki, same buble! te przebudowy to strata pieneidzy, one wcale nie poprawia przepustowosci ruchu. to sa jakies amatorskie projekty, buble. a tego oficera rowerowego to trzeba bylo pogonic razem z odwolana ekipa

 7. 7
  +2
  ~ ośmieszacie sie
  Piątek, 14.03

  KTOŚ WYMYŚLIŁ.Pomniejszone miasteczko rowerowe na Elbląg miasto 130 tys -to lepiej wcale w tym miejscu nie budujcie .Teraz widzimy że kpicie z rodziców a dzieci macie w d***e.Jest bezpieczne miejsce i ciche monitorowane duży plac koło szpitala na ul.Żeromskiego.TAM zbudujcie dzieciom miasteczko rowerowe.

 8. 8
  +1
  ~ kochacie dzieci ????
  Piątek, 14.03

  Kłamstwo i nic więcej,dzieci narażacie na utrate życia jak zbudujecie miasteczko na ul.Browarnej.

 9. 9
  +1
  ~ zez
  Piątek, 14.03

  totalny maksymalnie bałagan i brak miejsc parkingowych to cechuje najbardziej nową elbląską ulicę biegnącą od ronda przy Robotniczej/Browarna / Teatralna do ALSTROMU i Stoczniowej o wdzięcznej nazwie NOWA. Czy prezydenci Wilk i Hajdukowski to oglądali ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6245510578156