Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Z początkiem nowego roku monitoring wizyjny Elbląga wzbogaci się o kolejne kamery

04.01.2013, 13:36:17 Rozmiar tekstu: A A A
Z początkiem nowego roku monitoring wizyjny Elbląga wzbogaci się o kolejne kamery
Jedna z kamer w mieście obserwuje otoczenie ul. Hetmańskiej

Do tej pory mogliśmy się pochwalić jedynie 19 kamerami w naszym mieście. Od nowego roku Elbląg powiększy się o trzy kolejne, zamontowane w różnych jego częściach. W nowy sprzęt doposażone zostaną także Centra Dozoru Wizyjnego, a na Urzędzie Miasta, w miejsce starych kamer analogowych, pojawią się nowe, cyfrowe urządzenia. Zadaniem tym zajmie się wyłoniona w przetargu, gdańska firma SPRINT S.A. Firma ma 28 dni na wykonanie całego zadania.

Nowe, obrotowe kamery, stanąć mają w rejonie ulicy Ogólnej i ulicy Mielczarskiego w Elblągu, a dokładniej przy skrzyżowaniach: ulicy Ogólnej i Broniewskiego (kamera znajdzie się na słupie trakcji tramwajowej) i ulic Odrodzenia i Płk. Dąbka. W tym rejonie kamera zamontowana zostanie na słupie oświetleniowym).

Ostatnia z kamer śledzić będzie otoczenie ulicy Mielczarskiego 47, w której obrębie znajduje się m.in. szkoła podstawowa, przedszkole, wieżowce dzielnicy Zatorze, a także duży punkt usługowo-handlowy.

Oprócz dostawy i instalacji 3 cyfrowych kamer monitoringu wizyjnego IP Miasta Elbląg przy wyżej wspomnianych ulicach, w Urzędzie miejskim przy ul. Łączności 2 zostaną  zainstalowane trzy kamery cyfrowych, w miejsce istniejących.

Poza tym, doposażone zostaną trzy Centra Dozoru Wizyjnego: w Urzędzie Miejskim i na Komendach Policji przy ul. Tysiąclecia i Królewieckiej, dla potrzeb rozbudowy powyższego systemu monitoringu. Wymianie ulec mają także dwie istniejące szafy sterownicze sygnalizacji świetlnej, wybudowane zostaną przyłącza telkomunikacyjne i optotelekomunikacyjnych do projektowanych punktów kamerowych oraz dostarczone inne urządzenia niezbędne do realizacji rozbudowy istniejącego systemu monitoringu wizyjnego w Elblągu.

Sam dobór miejsc instalacji kamer w mieście wynika z oceny zagrożenia w danym miejscu. Także sami mieszkańcy wskazują często określone miejsca, gdzie kamery w Elblągu, winny zostać zamontowane. Monitoring najczęściej zakłada się w miejscach ciągów komunikacyjnych, w jakich przemieszczają się mieszkańcy i powinien im pomagać w bezpiecznym powrocie albo przeszkadzać w naruszaniu prawa.

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ ciekawski
  Piątek, 04.01

  Znowu wywalone pieniądze na urzędasów. Panie prezydencie, niech pan popatrzy przez kamery, jak pan świta wybiega z budynku UM o 15:30 (są też mistrzowie, którzy parę minut wcześniej). Czyżby o 15:00 już urzędnicy czekali ubrani na wyjście? To petent nic już nie załatwi w UM o tej porze...

 2. 2
  +3
  ~ szumne akcje, tylko
  Piątek, 04.01

  KRÓTKO,mniejsze miasta mają tyle kamer by widzieć wszystko TYLKO w Elblągu problemy.Przeliczmy ile by było kamer za te 200 tys wydane na wycieczki w Ratuszu.

 3. 3
  +8
  ~ q
  Piątek, 04.01

  Kamery i tak są ustawione na ulicę, aby łapać kierowców źle parkujących. Te kamery nie zwiększają bezpieczeństwa mieszkańców, ale dochód UM. O ustawieniu kamer poinformował mnie sam strażnik miejski.

 4. 4
  --2
  ~ załamana
  Piątek, 04.01

  bezradna Morszyńska czeka na swoją!!

 5. 5
  --2
  ~ ananke
  Sobota, 05.01

  jesteśmy śledzeni, mamy numery (PESEL), co jeszcze obiboki i darmozjady na górze dla nas wymyślą? czy ktoś widzi, gdy po Starym Rynku w tą i z powrotem jeżdżą samochody, nie przestrzegając znaków, gdy po Mostowej i Św. Ducha jeżdżą pod prąd ?

 6. 6
  0
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Sobota, 05.01

  Kamery to jedno. Drugie, może wazniejsze, to zaczipowac wszystkich obywateli (nie dot. posłów, księży, urzędników i innych funkcjonariuszy oraz tych najbogatszych, bo ich z reguły powszechne prawo nie dotyczy). A trzecie, to kazdemu dac kartę do odbijania poczynając od wyjscia z mieszkania co każde 250 przebytych metrów. I objąc monitoringiem z GPS. Orwell miał rację.

 7. 7
  0
  ~ miłośnik miasta
  Sobota, 05.01

  no i nie będę mógł zachować się swobodnie w sytuacji dla mnie pilnej, niecierpiącej zwłoki...

 8. 8
  +2
  ~ ja
  Sobota, 05.01

  to znaczy, że będzie można zarejestrować srające na elbląską ziemię psy. Można by zaryzykować powiedzenie- Elbląg gó.....m stoi.Choć lepiej byłoby, że przykryty. Wiosna prawdę nam powie, jak to napisał niegdyś satyryk i aktor Fedorowicz.

 9. 9
  +2
  ~ Jasiu Janek
  Niedziela, 06.01

  A ja wam powiem tak monitoring w Elblągu jest ale jak "coś" się dzieje i dzwonimy na 997 to tam słyszymy że kamery mogły być odwrócone w drugą stronę (mimo że jeszcze tego nie sprawdzono) - dwa razy to słyszałem, za drugim razem nie odpuściłem i dostałem się po przez policję do centrum hmm.. dowodzenia czy jak to tam nazwać na Królewieckiej i mi pokazano że owszem kamera jest ale owego przejścia na którym zostałem napadnięty nie obejmuje - brakuje dosłownie 2 metrów zasięgu kamery.

 10. 10
  0
  ~ Iwo
  Niedziela, 06.01

  Będzie można obserwować mrówki i termity i gołębie i pieski i.... no właśnie, bo na ludzi to chyba..., jakich ludzi? spyta ktoś? w Elblągu, ludzie? wolne żarty ... ;-) Wydawać pieniądze na oglądanie pustych chodników, na bogato w iście bizantyjskim stylu panie prezydencie...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.