Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Będą nowe kamery w mieście

16.08.2012, 07:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
Będą nowe kamery w mieście
fot. archiwum redakcji

W zeszłym tygodniu Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowanie systemu monitoringu wizyjnego w Elblągu. Jeszcze w czerwcu br. lokalizacja montażu nowych kamer nie była znana. O wyborze tych miejsc Miasto miało zadecydować po konsultacjach ze służbami dbającymi na co dzień o bezpieczeństwo mieszkańców.

W styczniu tego roku Marek Osik, Komendant Miejskiej Policji w Elblągu, przypominał w rozmowie z nami, że miejsc w Elblągu, które wymagają instalacji nowych kamer, jest nawet kilkadziesiąt. - Pierwsza na myśl przychodzi mi ulica Gwiezdna, Brzozowa, Giermków, Hetmańska, 12-Lutego, droga 503, skrzyżowanie Robotniczej i Zacisza – wymieniał Marek Osik. – Monitoring powinien pracować w systemie, w którym powinny tworzyć się ciągi komunikacyjne, w jakich przemieszczają się mieszkańcy i powinien im pomagać w bezpiecznym powrocie albo przeszkadzać w naruszaniu prawa – podkreślał Komendant elbląskiej policji.

Do tej pory w mieście mogliśmy się pochwalić jedynie 19 kamerami usytuowanymi w różnych częściach Elbląga. Czy Miasto wzięło pod uwagę propozycje rodzimych służb bezpieczeństwa, w związku z rozbudową monitoringu wizyjnego w Elblągu? W czerwcu br. Łukasz Mierzejewski z biura Prasowego UM tak wyjaśniał dobór miejsc instalacji kamer w mieście - Wynika on z oceny zagrożenia w danym miejscu. Także sami mieszkańcy wskazują określone miejsca, gdzie kamery powinny być montowane. – mówił.

Na początku sierpnia Miasto ogłosiło długo oczekiwany przetarg na te przedsięwzięcie. Jak wynika z zamówienia dotyczącego opracowanie projektu technicznego rozbudowy istniejącego monitoringu wizyjnego, system wizyjny miasta  powiększy się niedługo o 3 nowe kamery, wraz z niezbędnymi udogodnieniami.

Na obecną chwilę wiadomo też, gdzie staną nowe kamery. Znajdować się one będą w rejonie ulicy Ogólnej i ulicy Mielczarskiego w Elblągu, a dokładniej, w ramach zamówienia, które właśnie ogłosiło Miasto, wykonawca robót zaprojektuje przyłącza kablowo-telekomunikacyjne do punktów kamerowych przy skrzyżowaniach: ulicy Ogólnej i Broniewskiego (kamera znajdzie się na słupie trakcji tramwajowej) i ulic Odrodzenia i Płk. Dąbka (w tym rejonie kamera zamontowana zostanie na słupie oświetleniowym).

Ostatnia z kamer śledzić będzie otoczenie ulicy Mielczarskiego 47, w której obrębie znajduje się m.in. szkoła podstawowa, przedszkole, wieżowce dzielnicy Zatorze, a także duży punkt usługowo-handlowy.

Całe opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej potrwa do 3 października Niewykluczone więc, że już w grudniu możemy się spodziewać uruchomienia nowych kamer.

Jak zapewniał w czerwcu Łukasz Mierzejewski, Miasto nie poprzestanie na zamontowaniu trzech kamer w tym roku. - Prezydent Miasta ujął potrzebę rozbudowy monitoringu miejskiego w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym i przeznacza na ten cel określone środki finansowe – podkreślał  inspektor Biura Prasowego UM.

W 2013 roku na rozwój monitoringu Miasto planuje wydać 350.000zl, w kolejnym 2014 roku będzie to już kwota 450.000zł.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Pati
  Czwartek, 16.08

  Po aferze z torturowaniem niewinnego człowieka któremu kazano przyznac się do morderstwa i szybkim ogłoszeniu sukcesu, przyznaniu nagród tym którzy się do tego przyczynili Osikowi NIKT NIE WIERZY. Mamy dośc tego pseudo komendanta z aferami pijanych policjantów na służbie.

 2. 2
  +12
  ~ jan
  Czwartek, 16.08

  po co wyrzucac pieniadze w bloto jak ten system sie nie sprawdza!!! ile razy ktos prosi o nagranie z monitoringu to okazuje sie ze nic sie nie nagralo!! to sie nadaje do prokuratury

 3. 3
  +7
  ~ Elg
  Czwartek, 16.08

  Nie tak dawno czytaliśmy o policjancie po służbie na starym mieście.Gdzie panie nowaczyk był wtedy monitoring?

 4. 4
  +15
  ~ Inka
  Czwartek, 16.08

  Boże - po co? Przecież w tym mieście już ludzi nie ma! Będą obserwować asfalt, czy kopulujące gołębie?

 5. 5
  +4
  ~ Big Brother patrzy i...nie widzi
  Czwartek, 16.08

  Planowanie do kamer? Po co. Przeciez całe miasto jest "okablowane"światłowodem. Wystarczy wpiąć w obwod nowe kamery.

 6. 6
  +5
  ~ q
  Czwartek, 16.08

  Kamery muszą być. Nastawione one są tylko na miejsca zakazu parkowania, aby wyłapywać takich delikwentów a nie takich latających z bejsbolami i nimi tłukących. Dlatego nie dziwi mnie brak reakcji policji i straży miejskie na bójki itp/

 7. 7
  0
  ~ jura
  Czwartek, 16.08

  zaluzcie kazdemu w kiblu i patrzcie jak sr.......... glupota i szkoda kasy

 8. 8
  --1
  ~ Warzywniak
  Czwartek, 16.08

  Dobrze, że zamontują na brzozowej tam non stop się na ***a... pod epoką ;)

 9. 9
  +1
  ~ NIE dla WAS
  Czwartek, 16.08

  Mniejsze miasteczka w Polsce mają więcej kamer niż w Elblągu ulic.Cóż jakie województwo taka technika.

 10. 10
  +3
  ~ kiedy kamerka wróci
  Czwartek, 16.08

  Była kamerka internetowa na Bramie Targowej i pokazywała Piękną Starówkę -ZLIKWIDOWAŁ N.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.