Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na czym będzie polegał i ile potrwa drugi etap przebudowy drogi 504?

02.10.2012, 07:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Na czym będzie polegał i ile potrwa drugi etap przebudowy drogi 504?
fot. Kamila Jabłonowska

EUROVIA zgodnie z planem zakończyła I etap przebudowy drogi 504. Obejmował  on przebudowę skrzyżowania ulic: Gen. Grota Roweckiego - 12 Lutego-Armii Krajowej, przebudowę i budowę ciągów pieszych ok. 1km, przebudowy i budowę ścieżek rowerowych o długości ok.0,5km, przebudowę i budowę sieci kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną oraz przebudowę i budowę oświetlenia.

- Prace zakończyliśmy w terminie, który ze względu na liczne, niemożliwe do przewidzenia na etapie sporządzania dokumentacji projektowej kolizje, został przesunięty o 2 m-ce. Oczywiście bez przeszkód też się nie obyło. Jak przy każdej budowie, coś się musiało wydarzyć. Mieliśmy sporo kolizji, które nie były zinwentaryzowane, ale poradziliśmy sobie z nimi – wyjaśnia Łukasz Hulicz, zawiadujący przebudową drogi 504. - W dwóch miejscach przechodził ciepłociąg, którego nie było na planach, a kolidował nam z zaplanowaną konstrukcją. Był też gazociąg, o którym zapomniano w inwentaryzacji powykonawczej sprzed wielu lat. Teraz to się zemściło i utrudniło nam pracę.  Z takich powodów  zawsze musimy wykonać korekty do projektu i roboty dodatkowe.

Obecnie trwają, rozpoczęte we wrześniu, prace nad drugim etapem przebudowy.  Na czym będzie polegał i ile ma potrwać? Zapytaliśmy o to Łukasza Hulicza. - Robimy dwie jezdnie ulicy 12 Lutego, od skrzyżowania z Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Teatralną. Będą dwie osobne jezdnie, po dwa pasy, z szerokim na 10 metrów pasem rozdziału pomiędzy nimi. Pas rozdziału przygotowywany jest pod przyszłe torowisko tramwajowe. My jednak nie robimy samego torowiska. Postawimy słupy trakcyjne, usuniemy wszelkie kolizje, które znajdą się pod przyszłym torowiskiem, ale samo torowisko pozostaje na razie tak jak jest, czyli z Płk. Dąbka w Królewiecką. Podregulujemy  jedynie wysokościowo te tory i nic więcej nie zmienimy.

Rozpoczęte przy 12 Lutego prace zaznaczają już zasięg jedni, która powstanie kosztem szerokiego dotychczas chodnika i miejsc parkingowych. – Chodnik zostanie znacznie zwężony, do 3-4 metrów – mówi Łukasz Hulicz. - Położymy nawierzchnię aż do Teatralnej.  To chcemy zrobić jeszcze w tym roku. Od Grota Roweckiego zrobimy też nitkę do ulicy Trybunalskiej. Tak, że całe skrzyżowanie Armii Krajowej i Grota Roweckiego będzie robione już docelowo. Ruch będzie się po nim odbywał po nowych jezdniach.

Roboty na 12 Lutego nie powinny stanowić utrudnienia w ruchu. Nowa jezdnia budowana jest poza dotychczas istniejącą, dzięki czemu nie trzeba będzie zamykać przejazdu w tej części miasta. Po wybudowaniu nowej jezdni ruch będzie odbywał się po niej, a EUROVIA przystąpi do remontu istniejącej nitki.

- Ten etap budowy, jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek, zostanie zakończony do połowy 2013 roku. Od wiosny przyszłego roku rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Płk. Dąbka, z Nowowiejską, Królewiecką i Teatralną, która powinna potrwać do czerwca 2014 – wyjaśnia Łukasz Hulicz.

12 Lutego nie będzie wyłączana z ruchu. To chyba najlepsza wiadomość dla kierowców. Przejazd będzie się odbywał po jednym pasie w każdą stronę, ale ciągle. Zmiany organizacji lub chwilowe zatrzymania ruchu mogą jedynie wynikać z konieczności dojazdu ciężkiego sprzętu na budowę lub dostawy materiałów.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Galeria / Modernizacja drogi 504 ( zdjęć 47 )
Dodano: 2012-10-02 | fot. Kamila Jabłonowska
0

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Łukasz23
  Wtorek, 02.10

  Te barierki (na zdj. 26 i kolejnych) to dramat i projektowa porażka. Nie tak się organizuje centrum przyjaznego miasta.

 2. 2
  +3
  ~ do łukasza - jamaleg
  Wtorek, 02.10

  masz racje te barierki pasują do S-7 nie do centrum miasta , ale jak pisałem o tym wczesniej to wszyscy pisali ze jest fajnie

 3. 3
  +16
  ~ JesusAlvaro
  Wtorek, 02.10

  No właśnie, dlaczego do k.... nędzy teraz nie kładzie się torów?! Może ku..sy z UM i TE mają zamiar po skończeniu ulicy znowu wszystko rozkopać?

 4. 4
  +3
  ~ jan
  Wtorek, 02.10

  porazka jest ta firma mam nadzieje ze miasto wiecej nie podpisze z nimi zadnej umowy

 5. 5
  0
  ~ 1
  Wtorek, 02.10

  i przejście dla pieszych na wysokości sklepu z upominkami, a gdzie bedzie parking dla klientow

 6. 6
  +11
  ~ FDGFDGF
  Wtorek, 02.10

  GDZIE SA TORY POD TRAMWAJ? DO CHU*A PANA GDZIE??????

 7. 7
  +9
  ~ xyz
  Wtorek, 02.10

  nie, no kretynizm, żeby nie robić od razu torów tramwajowych, potem znowu będzie wszystko rozwalone, a może wogule ma nie być tych torów panie prezydencie, co??

 8. 8
  +9
  ~ turban
  Wtorek, 02.10

  jakie tory?przeciez nowaczyk chce likwidacji tramwajow w elblagu!!!! predzej wszystkie tory zwinie niz polozy nowe!!!! na pohybel jemu i jemu podobnym POpaprancom!

 9. 9
  +6
  ~ emigrant
  Wtorek, 02.10

  Przejezdza zima plug i caly snieg z wyzej polozonej jezdni leci na nizej polozony chodnik. Spoko, jak z Misia, czyli 100% Polski w Polsce.

 10. 10
  +1
  ~ pampi
  Wtorek, 02.10

  Było mało parkingów wzdłuż 12 Lutego, będzie jeszcze mnie j. POwodzenia życzę handlowcom.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1575951576233