Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W wakacje, zieleniec przy Szkole Muzycznej, zyska nowy wygląd

22.06.2012, 13:00:57 Rozmiar tekstu: A A A
W wakacje, zieleniec przy Szkole Muzycznej, zyska nowy wygląd
Teren przy Szkole Muzycznej przed planowaną estetyzacją (fot. AS)

Już niedługo, zielony teren przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu ulegnie przeobrażeniu. Rzeczony zieleniec, znajdujący się miedzy szkołą a Urzędem Miejskim odzyska blask, poprzez nowe jego zagospodarowanie. Prace estetyzujące teren ruszą na przełomie lipca i sierpnia br.

Wykonawcą wszystkich prac, jak i głównym projektantem jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. W budżecie Miasta na tę inwestycję zabezpieczono 100 tysięcy złotych. Co więc wejdzie w skład tych prac? Zarząd Zieleni Miejskiej na tym terenie zasadzi przede wszystkim nową roślinność i zaprojektuje owale i łuki z drzew i niskich krzewinek. - Na przełomie lipca i sierpnia zostaną rozpoczęte prace dotyczące zagospodarowania terenu przy Szkole Muzycznej. - mówi Margita Hańska, Kierownik Wydziału Planowania, Koordynacji i Nadzoru Zarządu Zieleni Miejskiej. - Roślinność, która zostanie posadzona sprawi, że będzie to miejsce chętnie odwiedzane przez spacerowiczów.

Niewątpliwą zaletą tej aranżacji będzie atmosfera stworzona przez harmonię kształtów i odpowiednią roślinną oprawę, z wysokich już istniejących drzew, oraz niższych projektowanych krzewów i bylin. Estetyzacja obejmie również miejsce i okolicę, w której znajduje się pomnik Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej.

- W całej aranżacji będą dominować owale, łuki i załamania. Na tej powierzchni rośliny dobrano tak, aby zawsze coś kwitło, poczynając od wczesnej wiosny do późnej jesieni. - mówi Margita Hańska. - Natomiast w okresie zimowym, na śniegu, będą odbijać się zielone akcenty w postaci bukszpanu oraz jałowców. Wzdłuż alejki przecinającej zieleniec zostaną ustawione również ławki.- mówi pani kierownik.

Decyzją Zarządu Zieleni Miejskiej zaskoczona jest dyrekcja i administracja Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. - Szczerze mówiąc nic mi nie wiadomo na temat tego, że na zieleńcu przy szkole mają być przeprowadzone prace estetyzujące ten teren. -  mówi dyrektor szkoły, Bogusław Stolarski. Równie mocno zaskoczona tą informacją była Kierownik ds. Administracyjnych Szkoły, Bożena Szóstak. - Jednak jest to miła wiadomość. - mówi Bogusław Stolarski. - Oprócz estetyzacji tego terenu, moim wielkim marzeniem byłaby renowacja chodników znajdujących się przy szkole, gdyż ich stan pozostawia dużo do życzenia. Płyty są popękane i nierówne, co grozić może nieszczęśliwym wypadkiem. - wyjaśnia dyrektor szkoły.

Jak się dowiedzieliśmy, oprócz estetyzacji tego terenu, remont obejmie również drogi główne zieleńca.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ am
  Piątek, 22.06

  A ZIELENIEC na STARÓWCE ... ?!

 2. 2
  +4
  ~ tyle obiecano
  Piątek, 22.06

  A ten bajzel po Kinie Syrena i obok,KIEDY zniknie.Co z Ratusza nie widać???

 3. 3
  +3
  ~ anonim
  Piątek, 22.06

  Przydałoby się też zmienić estetykę elewacji szkoły...

 4. 4
  --1
  ~ ja
  Piątek, 22.06

  Ten teren po kinie Syrena jest prywatny, właścicielem jest człowiek posiadający fabrykę słodyczy w Elblągu...

 5. 5
  --4
  ~ stefan
  Piątek, 22.06

  do zieleńca i chodników dorzuciłbym jeszcze zatoczkę parkingową na parę aut na wysokości szkoly i pomnika żołnierzy AK.

 6. 6
  +4
  ~ janusz
  Piątek, 22.06

  Niech miasto odnowi, pomaluję tę ruinę, zwaną "Szkoła muzyczna"... Wstyd !

 7. 7
  +1
  ~ Nowa Prawica
  Piątek, 22.06

  no tak - maly Grzes oczywiscie bedzie dbal tylko o teren wokol UM i wlasnego domku, a pozostale obszary ma gdzies

 8. 8
  +9
  ~ Vis Maior vel. Ad Hoc...
  Piątek, 22.06

  Druga czy trzecia posada zakompleksionej mrs. K......yk, dziwne że rektor trzyma na podorędziu takiego ......... - chyba nie dosięgła głównego zarządu uczelni pomroczność jasna. Jeszcze chwilunia i młodzi zdolni ludzie wybiorą EUHE i masowo do niej napłyną a teren przy gazowni ominą szerokim łukiem. "Gratuluję" doboru co niektórych dyrektorek instytutów a konkretnie jednego - żenada.

 9. 9
  +9
  ~ Felek.
  Piątek, 22.06

  Racja, w dobie bezrobocia młodych nauczycielek i nauczycieli takie postępowanie(zatrudniających) zakrawa o kpinę, nie dość że baba niedokształcona i brak jej odpowiednich kwalifikacji zarządza instytutem,pełni funkcję wykładowcy a do tego uczy w szkole. Trzy etaty w różnych niepowiązanych miejscach jednocześnie i to od wielu lat a młode nauczycielki nie mają co do garnka włożyć. Perfidia i polska żenua !

 10. 10
  +9
  ~ Maestro
  Piątek, 22.06

  Jeśli przyjdzie na to czas Elbląg i Polska dowie się co nawyczyniała i zgotowała kilku osobom które w odróżnieniu od większości nie myślały o niej źle, starały się ją szanować i nie obmawiały za plecami. Profesor Bartoszewski przeszedł obóz koncentracyjny a niektórzy z twoich studentów po kontakcie z tobą Teresko coś jeszcze gorszego, w moich słowach nie ma krzty przesady... Tylko nie czynię tego ponieważ uważam się za prawdziwego chrześcijanina, niestety dla mnie nie jest tym samym zniszczyć komuś życie co dla ciebie - jak s........ć...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0960159301758