Niedziela, 27.05.2018, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Brak korzyści z przeprowadzanych termomodernizacji na Zawadzie?

24.03.2012, 12:06:47 Rozmiar tekstu: A A A
Brak korzyści z przeprowadzanych termomodernizacji na Zawadzie?
fot. Majka Brejdak

Dwie ekipy budowlane stawiają rusztowania przy kolejnych blokach na Zawadzie. Przed wieżowcem przy Kalenkiewicza 1-6 zebrali się  fachowcy by ustalić front robót. PHU SEZAM Małgorzaty Pink rozpoczęło ocieplanie ścian, a następnie przystąpi do wymiany loggii. Jak czytamy na wzorowo wypełnionej  tablicy informacyjnej, prace potrwają do października bieżącego roku. Druga firma, która zajmie się rewitalizacją sąsiedniego budynku gromadziła wczoraj sprzęt.

Niewątpliwą zaletą inwestycji rozpoczętej w zeszłym roku przez SM Zakrzewo, jest estetyzacja osiedla. Ale czy poza tym mieszkańcy dostrzegają inne pozytywy tych działań? O opinię na temat potencjalnych korzyści zapytaliśmy mieszkańców bloku przy Kalenkiewicza 12-16, których budynek jako pierwszy przeszedł metamorfozę.

Prace nad zmianą wyglądu tego bloku trwały od wiosny do jesieni 2011 roku. Czy po kilku miesiącach, jakie upłynęły od zakończenia prac, mieszkańcy zauważają różnicę w komforcie życia?

- Nie widzę żadnych zmian na lepsze poza wyglądem zewnętrznym – mówi chcąca zachować anonimowość lokatorka bloku.-  Ponieważ mam wymienione okna na plastikowe, mieszkanie było ciepłe już wcześniej. Natomiast nie jestem zadowolona z balkonu. Poprzednie balustrady sięgały od ściany do ściany, nie było takich szpar jak teraz. Z tego powodu na balkon nawiewa piach i liście. Ponadto Spółdzielnia zabroniła nam montażu krat. Ja mieszkam na parterze, gdy mam wyjechać nie czuję się już tak spokojna jak wtedy, gdy miałam zabezpieczony balkon.

- Zabrali nam prawie 30 cm balkonu. Na ponad 4 metry jego długości, to bardzo duża przestrzeń – dodaje kolejny mieszkaniec odnowionego budynku. - W dodatku nie pozwolili nam montować anten satelitarnych na zewnątrz balkonu, tylko w obrębie loggii. W ten sposób straciłbym kolejną powierzchnię.

- Nie chce mi się mówić na ten temat - stwierdza zrezygnowana mieszkanka. - Co z tego, że blok wygląda ładnie, jak płacimy tak duże czynsze. Mam 3-pokojowe mieszkanie, jest nas trójka i płacimy 700 zł. To we Wrocławiu, tuż przy Starym Mieście, kuzyn płaci za podobne mieszkanie 100 zł mniej. Do tego pozakładali nam liczniki na kaloryfery, ale konia z rzędem temu, kto zgadnie jak to działa i czy dzięki temu będą oszczędności.  Przykręciłam je na czas wietrzenia mieszkania, ale jak je odkręciłem trochę potem, to grzały tak mocno, że pewnie nadrobiły to co oszczędziłem

- Poza tym, że mam prostą podłogę na balkonie, to nie widzę, żadnej zmiany na lepsze – dodaje je sąsiad. - Ale nawet to nie jest żadna rewelacja. Balkon jest teraz mniejszy, a podłoga choć równa, to jakaś taka jakby piaskowa, że nawet płytek nie ma jak położyć, bo mogą się nie trzymać.

- No co? Mamy kolorowy blok. Korzyść jest taka, że już nie ma tego syfu, który był w zeszłym roku. Wszędzie fruwał pył i styropian, teraz przynajmniej tego nie ma. Ale drzwi wejściowe do budynku wciąż są źle dopasowane, domofon zamarza i można dodzwonić się do dwóch mieszkań. Dobrze, że wiosna przyszła, to się naprawił. Chciałbym powiedzieć coś dobrego, ale nie bardzo mam co.

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy, przynajmniej na razie , nie dostrzegają dla siebie korzyści wynikających z wymiany balustrad i ocieplenia budynku. Jedyny niezaprzeczalny pozytyw, to czysta, ładna elewacja. W najbliższym czasie postaramy się sprawdzić u źródła, czyli w Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo, kiedy mieszkańcy odczują obiecane korzyści, które znajdą przełożenie na realne oszczędności?.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Galeria / Ciąg dalszy termomodernizacji na Zawadzie ( zdjęć 10 )
Dodano: 2012-03-24 | fot. Majka Brejdak

Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ wiosna
  Sobota, 24.03

  Nie mieszkam w tym budynku , ale te balkony od razu mi się nie podobały. Mam pytanie do mieszkańców w/w budynku jakie założono Wam liczniki na grzejniki? Chyba nie chodzi o podzielniki , z których większość spółdzielni już rezygnuje.

 2. 2
  +8
  ~ fhj
  Sobota, 24.03

  Mieszkam w przedwojennej kamienicy na spokojnym osiedlu i nie wyobrażam sobie jak można mieszkać w tych molochach na zawadzie. Nawet za pół ceny nie chciał bym tam mieszkania.

 3. 3
  +4
  ~ azbest
  Sobota, 24.03

  Mnie zawsze zastanawia ile promieniotwórczych materiałów budowlanych zawierają te bloki na Zawadzie. Bo za komuny to lubili budować takie radioaktywne budynki ;-]

 4. 4
  +4
  ~ inc
  Sobota, 24.03

  zastanawia fakt ze nigdy nie modernizowany byl blok przy podgornej...czyzby nikt z zarzadu nigdy tam nie mieszkal...

 5. 5
  +1
  ~ JesusAlvaro
  Sobota, 24.03

  Zapytaj się pierwszego z brzegu inż. budownictwa to ci w głowie dziecko rozjaśni. A z resztą - korzyści z termomodernizacji - pokazuję i objaśniam: zmniejszenie zaliczek pobieranych na CO, zmniejszenie opłat za CO i zmniejszenie opłaty stałej za CO w kolejnym PEŁNYM roku rozliczeniowym (czyli dla państwa z Kalenkiewicza 12-16 dopiero w przyszłym 2013 roku). Dodatkowo SM Zakrzewo zlikwidowało ogrzewanie pomieszczeń wspólnych (klatki), to też da oszczędność ale dopiero po pełnym roku rozliczeniowym. Dlaczego tak jest? No cóż zużycie ciepła liczy się za pełny rok i na tej podstawie EPEC ustala stawki. Obniżka czynszów w docieplonych budynkach jest pewna i nieuchronna, ale nie następuje od razu.

 6. 6
  +5
  ~ Waldek
  Sobota, 24.03

  Zwolnić 3/4 nierobów i cymbałów w spółdzielniach których utrzymujemy z czynszu i mają w nosie dobro lokatorów a bedzie nam się żyło lepiej w domach.

 7. 7
  +8
  ~ do inc
  Sobota, 24.03

  Blok przy Podgórnej będzie ocieplony bo Spóldzielnia dostała na to kasę z UE. Najpierw dowiedz się u źródła a potem pisz komentarz

 8. 8
  +4
  ~ chacha
  Sobota, 24.03

  blok przy Podgórnej trudno nazwać budynkiem mieszkalnym:) To miała byc tylko przejściówka dla oczekujących na nowe mieszkanie a nie docelowy blok. To przecież tragedia budowlana

 9. 9
  0
  ~ dobrze poinformowany
  Sobota, 24.03

  Szanowni Państwo, widzę że przetarg odbył się po cichu i spółdzielcy nic nie wiedzą na jego temat, a ja mam kilka pytań, dlaczego odrzucono dwie najtańsze oferty firm?, które gwarantowały taką samą jakość wykonanych prac jak nie lepszą, w ofertach były tylko drobne błędy formalne, które mogły zostać uzupełnione zgodnie z prawem, wystarczyło tylko zapytać, raptem różnica na dwa budynki pomiędzy najtańszymi a wybranymi wyniosła "tylko około 700.000 zł", jakby ktoś robił za swoje pieniądze na pewno wybrałby właściwie, zresztą zarząd za to nie płaci tylko spółdzielcy, dlaczego wszyscy (zarząd, dział techniczny) poza prezesem technicznym mieli i mają do dziś wątpliwości i stracha że temat wypłynie i będzie smród? tylko prezes techniczny od samego początku faworyzował "swoje" zaprzyjaźnione firmy, odrzucając pozostałe, nie dbając o interes spółdzielców tylko swój, dlaczego na siłę wybrano docieplenia w jednej właściwej technologii a nie równoważnych? czy nie dlatego, iż przedstawicielem handlowym tej technologii jest zięć prezesa technicznego? czy już wcześniej prezes techniczny nie kręcił w poprzedniej firmie interesy na boku i za to pożegnał się „nieoficjalnie” z pracą? dlaczego rada nadzorcza która tak na wszystkim oszczędza przymyka oko i na to pozwala? poza jednym jej członkiem który zrobił awanturę i groził podaniem sprawy do prokuratury, bo rada ma to w d....e, liczy się tylko kasa co miesiąc za posiedzenia, jeżeli ktoś ma wątpliwości to proszę zainteresować się tym przetargiem, pewnie będą "trudności ze strony spółdzielni" z okazaniem dokumentacji przetargowej, gdzie jest Pan Witold Łada? jest to prawdziwy temat dla niego, przy którym mógłby się pokazać z korzyścią dla spółdzielców, a tak na marginesie – w spółdzielni Nad Jarem za takie rzeczy poprzedni zarząd został odwołany i miał sprawę w sądzie, może ktoś zainteresuje się tematem i zrobi z tym porządek? Ratpem to tylko 700.000 zł różnicy…

 10. 10
  0
  ~ JesusAlvaro
  Sobota, 24.03

  Mam nadzieje że mój wycięty fragment wypowiedzi dotarł do autorki artykułu i na przyszłość postara się ona zgłębić dokładniej temat zamiast ferować wyroki. Przepraszam za nieco "niokrzesany" ton, ale nie zapominajcie państwo dziennikarze że w dzisiejszych czasach czytelnicy traktują was niemal jak wyrocznie dlatego wasze błędy i pochopne osądy mogą mieć przykre następstwa dla nas wszystkich. Taki nieprzemyślany tekst może wywołać reakcję w stylu "a w gazecie pisali że ta termomodernizacja to pic na wodę" i problem gotowy:P

 11. 11
  +3
  ~ do dobrze poinformowanego
  Sobota, 24.03

  to jeszcze mało wiesz.... Pani Prezes z SM "Nad Jarem" pracuje w Zakrzewie i to od wielu lat. Do tej pory zajmowała się restrukturyzacjami działow (phi - nie wiem co zrestrukturyzowała). Dawniej pod skrzydłami p. U. Orłowskiej teraz już awansowała i jest Kerowniczką Działu Admnistracji i Technicznego. Tak więc lodziarnia dalej działa - lody się kręci - nie wyszło Nad Jarem - wyjdzie w Zakrzewie. A co do prezia technicznego - wszystko sie zgadza - przyszedl do Zakrzewa zeby "przypilnowac" rodzinnego interesu - W koncu chodzi o miliony - to nie w kij dmuchal - byle kto nie bedzie sie tu wpier.... inters musi isc....

 12. 12
  +2
  ~ deny
  Sobota, 24.03

  Oni ocieplają te bloki a powinny one być już rozbierane wytrzymałość tych bloków starej technologii Wielkiej Płyty jest przewidziana na ok. 30 lat owszem może być tak że i 100 lat postoją ale znajac życie to nasza władza nic nie zrobi dopóki jeden z tych bloków się nie zawali

 13. 13
  +4
  ~ drzemi
  Sobota, 24.03

  czy brak korzysci to niewiem, ludzie maja jakas tam prace a i firma zarobi :D

 14. 14
  --17
  ~ Witold Łada
  Sobota, 24.03

  Szanowni Spóldzielcy! Po przeczytaniu artykulu chcę Państwa poinformować,że jako czlonkowie i wlaściciele nie macie żadnych praw.!!! O wszystkim decydują wladze spóldzielni. A Wy macie tylko wnosić terminowo oplaty za mieszkanie. Nie chcę się tu rozpisywać. Jeżeli chcecie się przekonać to zapraszam .Dla wtajemniczonych polecam stronę www.uwlaszczenia.gabo.pl i zapoznanie się z pismami ( w dokumentach) z 2011r. nr.11,13,15,16,17,18,20,23,27,30,45,46,47,50,54,58,63,74,83,94,97,98,105.Szczególnie Wyrok Sądu Administracyjnego w Olsztynie z 10 stycznia 2012r.który zamieszczony jest w dokumentach w2012r pod numerem 20. Do tego momentu ,,dojechalem\". Resztę pozostawiam wlaścicielom z ul. Kalenkiewicza niech walczą o swoje. Wystarczy kosztów i czasu jakie poświęcilem , nie w swojej sprawie. Ale przecież na zebraniu 26 stycznia2011r. większość z nich byla zauroczona obietnicą jaka przedstawil Zarząd i Rada NadzorczaPozdrawiam W. Łada przedzarprzedstawil zzarząd i Radę nadzorczą.Pozdrawiam W.Łada

 15. 15
  +7
  ~ katia
  Sobota, 24.03

  A Okulickiego 1-3 kiedy sie doczeka remontu ? w 2015 czy 2030? ciekawi mnie kiedy te bloki na Odrodzenia ul . R.N. zwłaszcza balkony nabiorą efekt, jak narazie odstraszają swoim wyglądem , nie którzy nawet przemalowali choć kawałek swojego balkonu , a u niektórych tylko pół bo dalej nie sięgną wałkiem od malowania wygląda to mało estetycznie zwłaszcza te szklarnie balkonowe , jak można sobie oszpecić tak balon , samowolka budowlana bo inaczej nazwać tego nie można , ludzie wyglada to gorzej jak na Ukrainie opanujcie sie z tymi zabudowaniami, więcej powietrza we własnym "M" to nie Syberia" żeby sie zamyka ć jak w zakładzie karnym,bo jak można to nazwać ....- OKNA SZCZELNE + SZCZELNY BALKON = TERMOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. 16
  +15
  ~ bob zawadowy
  Sobota, 24.03

  jeszcze powinni w ramach wykonywanych robót zaszpachlować dupy waszych kochanych piesków, które srają wszędzie.... nie można normalnie przejść bo wszędzie pełno gówna. TO MIASTO JEST CAŁE OSRANE. DO WŁAŚCICIELI SZCZEKAJĄCYCH OSRAŃCÓW mam propozycję; może też zacznijcie srać na trawniki... czynsze będą tańsze bo wody nie trzeba będzie spuszczać....

 17. 17
  +11
  ~ mieszkaniec ..
  Sobota, 24.03

  Ciekawa jestem jak Mieszkaniec ul .Kalenkiewicza 1-6 na I pietrze mieszkający ,który podobnoć powiększył swoje \"M\" o balkon , będzie teraz balkon miał normalny ? czy gacie nadal będzie wieszał ubrania na suszarce na zewnątrz ? przecie to jakaś paranoja !! słyszałałamże co nie którzy bawet poprzerabiali sobie kaloryfery na balkonach by cieplej na fajeczke było zimą i mebelkom na tych zagraconych balkonach , patrząc na te balkony to totalny moloch ..

 18. 18
  --6
  ~ 1111
  Sobota, 24.03

  Te ostatnie wpisy to porażka.

 19. 19
  --5
  ~ karol
  Niedziela, 25.03

  Panie Łada jestem zawiedziony Pana bezczynnością, czytając te wpisy nie zawiadomił Pan prokuratury?, bo jeżeli to prawda to tam dochodzi do przekrętow za które odpowiada Prezes techniczny. A wogóle to Zrząd generuje zbędne koszty i kupił dla urzędasów telefony służbowe a lokatorzy za to będą płacić.Litości.

 20. 20
  --1
  ~ karol
  Niedziela, 25.03

  co powiedzą wladze spółdzielni na artykół dobrze poinformowanego?

 21. 21
  +3
  ~ inc
  Niedziela, 25.03

  gostek... zapytalem dlaczego nigdy nie byl... a nie nigdy nie bedzie... czytaj ze zrozumieniem...bylo tyle remontow i ocieplen na nowotki-kalenkiewicza mnarchlewskiego-okulickiego kasprzaka,,, a podgorna stoi tyle lat bez remontu

 22. 22
  --9
  ~ as
  Niedziela, 25.03

  jak z tym przetargiem to prawda, to dziękujemy zarządowi - szczególnie technicznemu, no i radzie oczywiście bo to zaakceptowała to, a teraz pewnie będzie mówić że nie miała nic z tym wspólnego, za wydanie łatwą ręką z naszych pieniędzy 700 tys. złotych, a wystarczyło tylko wystąpić do firm które zajęły 1 miejsce w przetargu o złożenie wyjaśnień lub o uzupełnienie oferty, ale po co, jakby zarząd robił to ze swoich prywatnych pieniędzy to by dbał o swój interes, a tak po co, przecież to nie ich pieniądze, lokatorzy i tak wszystko zapłacą, 700 tys. na spółdzielnie to "grosze", a że przy okazji ktoś coś zarobi, może techniczny albo jego zięć, tylko tak dalej, teraz okazało się iż wygrały "właściwe firmy", podobno jakiś czas temu obecny techniczny przychodził z jedną z firm w poszukiwaniu robót, teraz jest po drugiej stronie to nie musi już prosić, właściwa firma już robi, mam nadzieję że nie odpuścimy tak łatwo tego tematu i odpowiednie organy zajmą się tym, zweryfikują działanie zarządu na szkodę spółdzielni - marnotrawstwo na 700 tys. zł, sprawdzą powiązania technicznego z jedną z firm, no i zięcia technicznego - przedstawiciela technicznego ...., niektórzy pracownicy spółdzielni zaraz po rozstrzygnięciu przetargu już się bali i mówili że to śmierdząca sprawa, i może się kiepsko dla niektórych skończyć, mam nadzieję że ktoś to wyjaśni ...

 23. 23
  0
  ~ zawada
  Niedziela, 25.03

  Myślę że czas pomyślec o balkonach na R,Nalazków bo od strony Odrodzenia to żenada.

 24. 24
  +9
  ~ zawada
  Niedziela, 25.03

  A czy ludzią ktoś dogodził,potrafią tylko stękac.

 25. 25
  +12
  ~ z Kalenkiewicza
  Niedziela, 25.03

  Pani redaktor Kamila Jabłonowska popisała się wyjątkowo mało błyskotliwym tekstem. Oczywiście, że nowa elewacja i termomodernizacja nie jest odczuwalna przez mieszkańców. Może warto by zapytać w Zakrzewie, po zakończonym sezonie grzewczym, ile ciepła zaoszczędzono. A poza tym ciekawe, że mieszkańcom nie przeszkadzały spleśniałe elementy starej elewacji spadające na głowę i obrzydliwe zabudowy balkonów jak w slamsach.

 26. 26
  +5
  ~ BadMAnnels
  Poniedziałek, 26.03

  Ale bzdura. Po co pisać takie głupoty. Komuś kto się zna na trochę na ogrzewaniu nóż się w kieszeni otwiera czytając te głupoty.. Fucking polish malkontents

 27. 27
  +5
  ~ sm
  Poniedziałek, 26.03

  NIE PŁCIĆ CZYNSZÓW!!!!.Niech niezadowolonych wyeksmitują "pod most" , a mieszkania wynajmą tym ,którzy naprawdę je potrzebują i będą płacili regularnie czynsze. I SPRZĄTAĆ TE GÓWNA PO SWOICH KUNDLACH oraz KIPY Z POD BALKONÓW.

 28. 28
  +6
  ~ A.
  Poniedziałek, 26.03

  Najlepiej narzekać. Wszystko źle, niedobrze i w ogóle. Ludzie, 30 cm balkonu zabrali - masakra. Nie twierdze, ze Zakrzewo jest super, bo nie jest, ale podejście ludzi rozwaliło mnie totalnie... brak słów.

 29. 29
  --5
  ~ Benek
  Poniedziałek, 26.03

  Termomodernizacja rzeczywiście zmniejsza zuzycie ciepła.Co nie znaczy ,że zmniejsza opłaty. EPEC jest na rynku elbląskim monopolistą .Jak każda firma co roku planuje swój budżet a nie ma prawa zaplanować budżetu niższego niż w roku wcześniejszym. Budżet po stronie przychodów to ilość sprzedanego ciepła razy jefo cena jednostkowa. Jeśli spada ilość co powoduje termomodernizacja,to dla osiagnięcia wyniku finansowego podnosi sie koszt jednostki.Jeśli nie na cieple to na podgrzaniu wody. Generalnie ,niezależnie jak zmniejszą zużycie termomodernizowane bloki spółdzielnia jako całość nie ma szns zapłacić mniej. Przekonały się o tym niektóre wspólnoty mieszkaniowe które po zmniejszeniu zużycia dostaly podwyżki stawek za CW. Taki jest rynek z którym pozostajacy w socjaliźmie pracownicy Zakrzewa nie mieli jeszcze kontaktu.Jak sugeruja poniższe wpisy dobrzy są tylko w ustawianiu przetargów .Mam nadzieję ,że znajdzie się ktoś komu zechce się złożyć doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popelnienia przestępstwa..To nic trudnego.Nie trzeba mieć nawet żadnych dowodów i nie ponosi się konsekwencji.Wystarczy wniosek ,a prokuratura zbada sprawę.

 30. 30
  +6
  ~ z kalenkiewicza 12- 17
  Poniedziałek, 26.03

  jak się pisze artykuł to się przedstawia różne opinie- zadowolonych, niezadowolonych, spółdzielni... a nie jakiś 3 bab co stoją pół dnia przed blokiem ze swoimi obsrołkami włochatymi i narzekają na wszystko.. zima za zimna, lato za ciepłe, słońce świeci a ziemia się kręci... owszem balkony mniejsze- wielka mi tragedia- grilla przecież tam nie urządzacie dla znajomych, estetyka bloku bez porównania lepsza, ciepłe mieszkania teraz są wprost upalne- ja miałam u siebie całą zimę zakręcone wszystkie kaloryfery- jak dla mnie NIE MA CO NARZEKAĆ TYLKO TRZEBA SIĘ CIESZYĆ- aha i co najważniejsze mi akurat zmalał czynsz o 60 zł :) tylko szkoda, że na balkonie nie można położyć płytek do 2015 :), ale trudno coś za coś :)

 31. 31
  --5
  ~ Jeden z dziesięciu
  Poniedziałek, 26.03

  Pamiętam czasy jak obecny Pan Prezes techniczny sponsorował wyjazdy na narty do Italii w ramach zbytu pewnej technologii, i cała gwardia zaufanych i zasłużonych bawiła się wyśmienicie choćby Zbysio z ZBk-u etc. Chyba czas aby ktoś zaczął pytać.

 32. 32
  --8
  ~ Witold Łada
  Poniedziałek, 26.03

  Do karol A skąd Pan wie, że nie bylo doniesienia do prokuratury. Ale najpierw trzeba zacząć naprawę od prokuratury i sędziów. .Zapraszalem do zapoznania się z pismami na stronie. Jeżeli chce Pan pomóc, bo myślę , że jest pan mieszkańcem Zakrzewa zapraszam. Ja wiem co piszę ( mam na to dokumenty, gdzie większość jest umieszczona na stronie) i dlatego podpisuje się nazwiskiem. Podaje Panu swój nr.tel.604-594-984. Czy na ponad 4000 czlonków spóldzielni nie byloby ludzi odważnych?Jak widać nie ma i obawiam się, że nie będzie.Moim zdaniem ludzie ci są zniewoleni.Pomimo , że są wlaścicielami nie mają nic do powiedzenia i nawet o tym nie wiedzą. Nikt nie chce dzialać jawnie. Po prostu ludzie są zastraszeni i się boją Są bardzo mądrzy na forum ale jako anonimy. Ja o tym wiem i nawet nie mam do nich pretensji. Pozdrawiam W.Łada

 33. 33
  --5
  ~ pg
  Wtorek, 27.03

  Wszystko co napisał as to niestety szczera prawda wstyd, wstyd, wstyd proponuję by info zajęło się tą sprawą bardzo ciekawy artykuł z tego można napisac. Ten przetarg to była istna kpina z biorących w nim udział. Najtańsza i z najdłuższą gwarancją była firma X, druga była firma Y , która robiła pierwszy budynek i naprawdę spisała się nieźle, trzecia firma Z, czwarta W. Dodam tylko, że przetarg był osobno na dwa budynki. Kolejnośc na obu była identyczna na dwóch pierwszych miejscach natomiast na trzecim i czwartym w jednym tańsza była firma Z a w drugim W. Dla mnie jako członka spółdzielni normalne było, żeby wybierac spośród dwóch najtańszych ale nie anonimowych ale znanych na elbląskim rynku firm tym bardziej, że jedna się już sprawdziła na pierwszym budynku. Ale wygrały firmy Z i W o 700 tys droższe od najtańszej oferty!!! Teraz jednak jak czytam te wpisy to już wiem dlaczego....

 34. 34
  +6
  ~ IKUS
  Wtorek, 27.03

  LUDZIOM ZAWSZE COŚ NIE PASUJĘ. DAĆ IM KASĘ - TO POWIEDZĄ, ŻE ZA MAŁO. NAJLEPIEJ TO SIEDZIEĆ W SYFIE I TEŻ MARUDZIĆ .

 35. 35
  +7
  ~ orient
  Środa, 28.03

  Sam przez to przeszedłem. Dzisiaj termomodernizacja jest procesem nieuniknionym z powodu czegoś, co można by nazwać efektem kuli śniegowej - ponieważ masowo się termomodernizuje duże budynki, to na dużą skalę spada zapotrzebowanie na energię cieplną, więc dostawca-monopolista podnosi ceny. Dlatego nie ma innego wyjścia tylko trzeba ocieplać kolejne budynki, bo to redukuje obciążenie lokatorów podwyżkami.

 36. 36
  0
  ~ gaja
  Wtorek, 17.04

  termomodernizacja jest opłacalna, ale tak jak ktoś już napisał, zawsze znajdą się tacy, którym w żaden sposób nie dogodzisz. myślę, że mieszkańcy odczują skutki ocieplenia budynku w lecie, kiedy będzie w mieszkaniu przyjemny chłód, w zimie za to będzie zatrzymywane ciepło. co nie wątpliwie wpłynie na wysokość rachunków za ogrzewanie!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.