Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przebudowa drogi 503 z Elbląga do Pogrodzia ruszy dopiero wiosną

05.01.2012, 16:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Przebudowa drogi 503 z Elbląga do Pogrodzia ruszy dopiero wiosną
fot. Rafał Kadłubowski

Opóźnia się termin rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę pozamiejskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 503 z Elbląga przez Tolkmicko do Pogrodzia. Wstępnie, rozpoczęcie modernizacji liczącej 24 km nadzalewowej trasy, planowano w grudniu. Dziś już wiadomo, że roboty mogą ruszyć co najwcześniej w lutym.

Mimo tego, że w październiku inwestor - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, dokonał wyboru wykonawcy, to do tej pory, przez kolejne 3 miesiące, nie doszło do podpisania z nim umowy.

Przypomnijmy, że 19 października ukazała się informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na rozbudowę drogi nr 503 na odcinku Elbląg - Tolkmicko – Pogrodzie. Spośród 7 ofert wybrano tą, złożoną przez konsorcjum firm: FCC Construccion S.A. Madryt (Hiszpania) oraz Grupa Finansowa Cargo Sp. z o. o. Wojkowice. Oferta opiewała na kwotę 66 mln 452 tys. 943 zł.

W czasie rozpatrywania ofert, żadnej z nich nie odrzucono ani nie wykluczono. Po ogłoszeniu wyniku przetargu nie wpłynęło także żadne odwołanie od decyzji inwestora. Mogłoby się więc wydawać, że w ciągu dwóch kolejnych tygodni dojdzie do podpisania umowy z wybranym konsorcjum. Tak się jednak nie stało.

- Podpisanie umowy na roboty budowlane, przy tej wielkości przetargu, wymaga uprzedniej kontroli poprawności przeprowadzenia wszystkich procedur przetargowych przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – tłumaczono nam w październiku w olsztyńskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Inwestor przewidywał wówczas, ze rozpoczęcie robót budowlanych na odcinku drogi nr 503 Elbląg – Tolkmicko – Pogrodzie, może nastąpić jeszcze w grudniu.

Minął 2011 rok, a na placu budowy nie wbito ani jednej łopaty. Jak informuje dyrekcja ZDW w Olsztynie, przyczyną takiego stanu jest trwająca jeszcze kontrola przeprowadzonego przetargu.
- Po wyborze najkorzystniejszej oferty rozpoczęła się obligatoryjna kontrola uprzednia niniejszego postępowania, prowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Wyników kontroli spodziewamy się około 12 stycznia – informuje Tomasz Szczyglewski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. - Podpisanie umowy na roboty budowlane może nastąpić około 24-25 stycznia. Rozpoczęcie robót nastąpi nie później niż 28 dnia od daty podpisania umowy.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 503, na odcinku od granic Elbląga przez Tolkmicko  do Pogrodzia, ma na celu podniesienie stanu technicznego istniejącej drogi do parametrów klasy Z.

Zakres prac na istniejącej drodze obejmie głównie rozbudowę nawierzchni – niezbędne wzmocnienie i poszerzenie nawierzchni oraz kompleksowe uporządkowanie odwodnienia wraz z zastosowaniem urządzeń bezpieczeństwa. Łącznie przebudowanych lub wybudowanych zostanie: 24 km 320 m drogi, 12 km 390 m chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, 8 mostów, 39 przepustów, 31 zatok autobusowych oraz 41 skrzyżowań. 

Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2013 r.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ t
  Czwartek, 05.01

  a wiosna napisza ze jesienia i tak wkolo wielka sciema

 2. 2
  +7
  ~ k
  Czwartek, 05.01

  No właśnie.

 3. 3
  +9
  ~ turban
  Czwartek, 05.01

  gamonie juz od kilku lat przekladaja ten remont, czyli wiadomo ze tego remontu nie bedzie bo ktos znowu kreci wałki. tak samo jak z tym porto, co prawda gamonie ulozyli chodnik na nowo ale teraz jest to raczej sciezka a nie chodnik bo jest on o wiele wezszy niz przed tym jak go zdewastowali, partacka firma to robila bo jest ulozony nie rowno i powstaja na nim kaluze a bloto z tego calego wyrobiska splywa na ten chodniczek. kto jest za to odpowiedzialny? prosze o nazwiska tych partaczy i zlodzieji. oczywiscie nikt z um nie kontroluje tego co sie dzieje w miescie. totalny rozpiernicz. mosty nad kanalem beda budowac w nieskonczonosc tak jak to remontowali budynek dworca przez 2 lata bez remontu peronow i przejscia podziemnego. proponuje zrobic liste firm budowlanych a przy ich nazwach podawac czas jaki zajelo im wykonanie remontu. tak to jest jak sie zleca remonty najtanszym firmom lub tez firmom zwoich znajomkow, ostatnio gadalem z jednym niemcem o tych mostach i kiedy powiedzialem mu ze to co tu widzi to buduja juz od poltora roku to sie zdziwil i zapytal dlaczego i co przez ten czas robili robotnicy ja mu mpowie ze pracowali to on mi na to ze nie mozliwe. polacy partacy!!!

 4. 4
  --8
  ~ rufioo
  Czwartek, 05.01

  nie będę bronił tych gamoni z um, ale wszystkowiedzący turbanie, dworzec remontowała PKP.

 5. 5
  +8
  ~ Nowa Prawica
  Czwartek, 05.01

  "odpisanie umowy na roboty budowlane, przy tej wielkości przetargu, wymaga uprzedniej kontroli poprawności przeprowadzenia wszystkich procedur przetargowych przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych" - w moim odczuciu to zdanie oznacza "trzeba poczekac na podzial lapowek"

 6. 6
  +7
  ~ motor
  Czwartek, 05.01

  ciekawe ile będą remontować w mieście 503 2 lata czy dłuzej

 7. 7
  +7
  ~ leniwce z UM
  Czwartek, 05.01

  A wiosną powiedzą że kasy nie ma albo inwestor zbankrutował albo inne opowieści z mchu i paproci

 8. 8
  +8
  ~ aaa
  Czwartek, 05.01

  Banda kretynów i złodziei !!!

 9. 9
  +2
  ~ bob budowniczy
  Czwartek, 05.01

  D E M O K R A C J A !!!! W innym systemie nie trzeba by było sprawdzać, odpowiedzialni cały majątek do konfiskaty.

 10. 10
  +8
  ~ leniwce z UM
  Czwartek, 05.01

  "Obietnice" część 4 już w kinach ,reżyseria -urząd nie udolnych,scenariusz -grzesio obietnica, zdjęcia - zwd olsztyn ,,,,zapraszamy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2321960926056