Czwartek, 27.06.2019, Imieniny: Cyryl, Maryla, Wladyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kompleks piłkarski będzie gotowy w maju

28.04.2011, 15:59:48 Rozmiar tekstu: A A A
Kompleks piłkarski będzie gotowy w maju
fot. Rafał Kadłubowski

W połowie maja zakończyć się ma przebudowa kompleksu piłkarskiego przy ul. Skrzydlatej. Wykonawca, szczecińska firma Masters odda obiekt z blisko 9 miesięcznym opóźnieniem. Aktualnie na placu budowy trwa budowa zadaszonej trybuny na 650 miejsc siedzących oraz budowa parkingu. W pełni gotowa jest już część sportowa, a więc dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie z trawy syntetycznej i naturalnej i masztowe oświetlenie jednego z boisk.

Wykonawcą robót o wartości 6 mln 688 tys. zł, jest firma Masters ze Szczecina, zajmująca się kompleksową budową obiektów sportowych. Pierwotny termin zakończenia robót Miasto ustanowiło na 31 lipca 2010 r. Firma weszła na plac budowy w grudniu 2009 r.  Ostra zima uniemożliwiła jednak prowadzenie prac ziemnych. Po ustąpieniu śniegów rozpoczęto prace przygotowawcze, które wstrzymano na jakiś czas, ze względu na zmianę podwykonawcy prac.

- Obecnie tempo prac jest przyspieszone, gdyż jesteśmy już dawno po terminie oddania obiektu. Niestety jest to efekt tego, że trafiliśmy na nieuczciwego podwykonawcę, z którym sprawy ciągną się w sądzie. Opóźnienie spowodowała także ciężka zeszłoroczna zima – wyjaśnia Paweł Feltman, inżynier budowy z firmy Masters. - W tej chwili kończymy roboty brukarskie, prawie gotowa jest też trybuna. W tym tygodniu przyjedzie zadaszenie konstrukcji stalowej trybuny. Do wykonania została jeszcze tylko droga dojazdowa przed trybuną i zamknięcie robót brukarskich na parkingu. Wszystkie prace chcemy zakończyć do połowy maja.

Obiekt sportowy przy ul. Skrzydlatej już dziś zmienił się nie do poznania. W miejscu zniszczonych boisk, które trawiaste były tylko z nazwy, powstały dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie w standardach określonych przepisami UEFA i PZPN – jedno o nawierzchni z trawy naturalnej, drugie z trawy syntetycznej. Oba o jednakowych wymiarach 68 x 105 m, posiadają odwodnienie, piłkochwyty i wyposażenie sportowe do gry w piłkę nożną.

- Nawierzchnię murawy naturalnej tworzy wysiewana mieszanka traw niemieckich. Boisko to będzie możliwe do użytkowania dopiero jesienią, ze względu na prace pielęgnacyjne. Chodzi o to, by trwa się dobrze zakorzeniła i była zdatna do gry, bez ryzyka zniszczenia jej – tłumaczy Paweł Feltman, inżynier budowy z firmy Masters. - Natomiast boisko o nawierzchni sztucznej jest to bardzo dobra, francuska trawa Prestige XM60. W tej chwili jest to jedna z najlepszych nawierzchni, która jest używana na boiskach w całej Europie.

Magistrat już ogłosił przetarg na zakup specjalnego ciągnika do pielęgnacji obu nawierzchni boisk. Boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej zostało dodatkowo oświetlone, co umożliwi wydłużenie czasu użytkowania obiektu i prowadzenie treningów nawet w godzinach wieczornych. Wokół boiska postawiono sześć 18-metrowych masztów z 42 oprawami o natężeniu 500 lux.

Mimo iż obiekt jest wciąż placem budowy, z boiska ze sztucznej nawierzchni regularnie korzystają już elbląskie kluby piłkarskie. Przygotowania do ligi prowadziła na nim od początku lutego drugoligowa Olimpia, natomiast ostatnio mecze ligowe rozgrywa tu trzecioligowa Concordia.

Powoli dobiega końca budowa trybuny wraz z kabiną komentatorską, która powstaje wzdłuż boiska z naturalnej trawy, na istniejącym nasypie. Trybuna o długości 62,5 m oraz szerokości 6 m, posiadać będzie cztery sektory z 650 siedziskami i jedynie w części centralnej będzie zadaszona. Cały obiekt zyskał nowe ogrodzenie i oświetlenie oraz został wyposażony w drogi dojazdowe.

- Po wykonaniu będzie to jeden z ładniejszych kompleksów piłkarskich w kraju, którym my jako wykonawca będziemy mogli się pochwalić, jako jedną z naszych wizytówek – przyznaje Paweł Feltman.

Ze względu na brak środków, Miasto zrezygnowało z budowy 5 różnorodnych torów do całorocznej gry w mini golfa oraz toru do gry w kule (Petanque), który miał powstać w sąsiedztwie sztucznego boiska.

W planach pozostaje także wykonanie monitoringu obiektu oraz remont istniejącego piętrowego budynku stanowiącego zaplecze szatniowo-biurowe. MOSiR prowadzi obecnie jedynie kompleksowy remont sześciu szatni dla piłkarzy i sędziów.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Przebudowa i rozbudowa kompleksu piłkarskiego przy ul. Skrzydlatej - wiosna 2011 r. ( zdjęć 28 )
Dodano: 2011-04-28 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ klaudiusz
  Czwartek, 28.04

  Chleba ni ma ale igrzyska i owszem. Szczególnie gladiatorzy z pobliskich baraków dadzą tam szybko pokaz destrukcji. Pierwsza dziura w płocie na pewno będzie od ich strony.

 2. 2
  0
  ~ Football Fanatic
  Czwartek, 28.04

  To będzie pilnowane takich obiektów nawet Ci z baraków nie zniszczą a co do chleba to Elbląg nic do tego nie ma tylko rząd !!!

 3. 3
  --5
  ~ Auron
  Czwartek, 28.04

  http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa/projekty/pokaz/51.html BARDZO PROSIMY O GŁOSY !

 4. 4
  +2
  ~ TUBYLEC
  Piątek, 29.04

  Bardzo przyjemny obiekt ale długo się nie utrzyma. Przyjedzie wojewoda Marian Podziewski i zawinie go do Olsztyna!

 5. 5
  +1
  ~ Karl
  Piątek, 29.04

  Dzieki prezydentom miasta za taki obiekt.Co do ludzi z baraków czym oni sa gorsi od ciebie.Trzeba ich troche poznac to zmienisz zdanie.W kazdej rodzinie znajdzie sie czarna owca.

 6. 6
  --1
  ~ mieszkanka Zawady
  Niedziela, 01.05

  Może Pan Prezydent zrobi coś również dla Zawady, bo przecież to też mieszkańcy tego miasta.Wcale nie mała zbiorowość, bo ok. 10 tysięczna. Zapomniana zupełnie przez włodarzy miasta. Nad Jarem Orliki, dla Sielanki plac zabaw w parku Kajki, a dla Zawady co? A może pan Juliusz odwieczny radny przypomni sobie o swoim elektoracie i coś dla niego od włodarzy wyegzekwuje.

 7. 7
  +1
  ~ unknow
  Środa, 04.05

  Wszystko ładne i piękne tylko co z oszukanymi podwykonawcami, gdzie są władze miasta ?! Dlaczego w artykule nie zawarto prawdy a tylko jednostronną wypowiedz przedstawiciela na pewno nie inżyniera p.Feltmana

 8. 8
  0
  ~ himera
  Czwartek, 05.05

  Wszystko ładnie wygląda , w końcu budują to za pieniądze podatników , tylko że jak przyjdzie taki podatnik z dzieckiem pokopać piłkę to go ochrona pogoni , albo policja mandat wypisze .Pytanie dla kogo budowane to jest ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.