Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Bulwar Zygmunta Augusta zmieni swoje oblicze już za niecałe dwa lata

18.09.2009, 12:05:43 Rozmiar tekstu: A A A
Bulwar Zygmunta Augusta zmieni swoje oblicze już za niecałe dwa lata
Projekt przebudowy odcinka Bulwaru Zygmunta Augusta

Przebudowa kładek pieszych, remont nawierzchni drogowych, wprowadzenie pasów zieleni i elementów małej architektury. To zmiany jakie czekają nabrzeże przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonawcę robót budowlanych. Przewiduje się, że  inwestycja pochłonie ok. 47,5 mln.

O tym, że miasto szykuje się do przebudowy wschodniego nabrzeża rzeki Elbląg wraz z przebudową dwóch kładek na obiekty mostowe zwodzone, pisaliśmy w artykule: Staromiejskie kładki znów będą zwodzone.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonawcę robót budowlanych inwestycji. Termin składania ofert mija 28 października o godz. 09:30. Zostanie on zachowany pod warunkiem, że nie będzie dodatkowych pytań i uwag firm zainteresowanych.

Przewiduje się, że  inwestycja pochłonie ok. 47,5 mln. Lecz jaki będzie faktyczny koszt okaże się po przetargu. Miasto przewiduje, że projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013; Priorytet VII: Transport przyjazny środowisku; Działanie 7.2: Rozwój transportu morskiego.

Przypomnijmy, miasto poprzez tą inwestycję chce wrócić do historycznej zabudowy tej najstarszej i najbardziej reprezentatywnej części Elbląga. Obie istniejące kładki, ta w ciągu ulicy Studziennej i ta w ciągu ulicy Mostowej, zostaną przebudowane na zwodzone wraz z układem komunikacyjnym i włączone do istniejącej infrastruktury drogowej. Oba mosty mają być sterowane automatycznie z jednego punktu dyspozytorskiego.

Most w ciągu ulicy Studziennej zostanie zaprojektowany jako trzyprzęsłowy z przęsłem środkowym zwodzonym, który będzie zapewniał swobodną żeglugę po rzece Elbląg. Obiekt o długości 56 m i szerokości około 9 m, przeznaczony będzie dla ruchu pojazdów osobowych z chodnikiem dla pieszych, z chodnikiem dla rowerzystów, oświetleniem ulicznym i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Tyle samo przęseł będzie miał most w ciągu ulicy Mostowej. Tu jednak obiekt (długi na 50 m i szeroki na ok. 6 m) przeznaczony będzie wyłącznie dla ruchu pieszych i rowerzystów. Wraz z nim powstanie oświetlenie uliczne i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przebudowie ulegnie również istniejące wschodnie nabrzeże rzeki Elbląg przy Bulwarze Zygmunta Augusta, na odcinku pomiędzy istniejącymi kładkami dla pieszych. Będzie ono przystosowane do obsługi jachtów i dużych statków pasażerskich o długości do 100 m i zanurzeniu do 2,5 m. Na wspomnianym odcinku powstanie przystań pasażerska i reprezentacyjny bulwar nad rzeką Elbląg.

Zakończenie robót budowlanych przewiduje się na 30 czerwca 2011 roku.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ~`
  Piątek, 18.09

  jo juz kolejna przebudowa tego miejsca:( Czy potrzebna? Te fundusze mogly by byc przeznaczone na cos innego

 2. 2
  0
  ~ wnók jebn.... babci
  Piątek, 18.09

  Na co to komu lepiej by dali te pieniadze na kosciół i na rozpowszechnianie wiary wsród młodziezy bo ten duch zamiera, tylko wyrzucaja pieniądze w błoto.

 3. 3
  0
  ~ Panoczek
  Piątek, 18.09

  Ja się pytam jak trzeba być ograniczonym na ciele i rozumie, żeby snuć takie wizje lub, co trzeba zażywać? Tyle jachtów to tam będzie tylko wtedy jak każdemu bezdomnemu za unijne pieniądze kupią jacht aby stał tam jako ozdoba lato, jesień, zima…..Zamiast pierwszy żąd kamieniczek odbudować z iście pieczołowitym staraniem zgodnie z technologią i sztuką dawnych mistrzów to serwuja kolejna CHALE!!! Port, Modrzewina, Repliki i Tramwaje. Panie broń nas przed nimi i niech przyszłoroczne wybory przewietrzą tą poskomunistyczną stęchliznę w murach !!!!

 4. 4
  0
  ~ lekarz psychiatra
  Piątek, 18.09

  CZY PREZYDENT I JEGO EKIPA ĆPA że ma takie wizje

 5. 5
  0
  ~ CENZOR
  Piątek, 18.09

  publikujcie wszystko DU.....

 6. 6
  0
  ~ tadeusz25
  Piątek, 18.09

  toc taki sam artykol byl juz rok temu!!!!! od dwoch lat juz maja to przebudowywac i nic nie robia!!!! slonina teraz chyba rzuca kielbase wyborcza hehehe on ma nadzije ze go ktos poprze?

 7. 7
  0
  ~ r
  Piątek, 18.09

  widze na symulacji piękny zwodzony most, gdzie swoodnie mogą płynąć sobie jachty - tylko ciekawe dokąd - bo na zalew i j. drużno ograniczą ich i tak mosty kolejowe przy warszawekiej i unii europejskiej.czy to ktoś wziął pod uwagę!

 8. 8
  0
  ~ =
  Piątek, 18.09

  SRA TA TA TA bajki dla dzieci, jeszcze Titanica zacumować, postawić pomnik z miniaturową łodzią podwodną i zarybić rzekę rekinami.

 9. 9
  0
  ~ upr-elblag.blog.onet.pl
  Piątek, 18.09

  a ja sie pytam: GDZIE JEST STADION?

 10. 10
  0
  ~ Alle
  Piątek, 18.09

  Stadion? Masz na Agrykoli, noobek jestes, że nie wiesz ;p :D A i na Krakusa jest mniejszy i na Moniuszki ... :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.