Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Marszałkowski w nowej siedzibie

06.11.2008, 12:33:40 Rozmiar tekstu: A A A
Marszałkowski w nowej siedzibie

Pod koniec przyszłego roku elbląskie biuro Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie planuje przenieść się do budynku dawnego gimnazjum przy ul. Zacisze. Nowa siedziba wymaga jednak kapitalnego remontu. Inwestycja jest obecnie na etapie tworzenia dokumentacji budowlanej i wykonawczej.

- Cały czas sukcesywnie przejmujemy obowiązki od filii Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Trzeba pamiętać, że terenowe oddziały tego urzędu zostaną zlikwidowane w przyszłym roku. W planach mamy też zwiększenie zatrudnienia w naszym biurze. W tej chwili pracuje u nas 19 osób i powierzchnia jaką dysponujemy w siedzibie przy ul. Czerwonego Krzyża jest już za mała – mówi Jerzy Wcisła, dyrektor elbląskiego Biura Urzędu Marszałkowskiego. - Dlatego oddaliśmy miastu budynek przy ul. Lotniczej. Natomiast za to otrzymaliśmy nieruchomość wraz z działką przy ul. Zacisze.

Budynek przy ul. Zacisze 18, gdzie ma się znaleźć biuro delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie znajduje się na liście konserwatora zabytków. To oznacza, że remont obiektu nie jest taki prosty.
- Szacujemy, że koszt całego remontu wyniesie około 2 mln zł - mówi Jerzy Wcisła. - Planujemy wejście do nowej siedziby na koniec 2009 r.

Niedawno rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji budowlanej, wykonawczej modernizacji i remontu budynku przy ul. Zacisze 18. Dokumentację do końca lutego 2009 r. wykona Pracownia Projektowa „Akon” z Olsztyna.

Jak mówi Jerzy Wcisła, zakończenie remontu planowane jest pod koniec 2009 r.

Fot. Rafał Kadłubowski

GaL
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ gosc
  Czwartek, 06.11

  "Trzeba pamiętać, że terenowe oddziały tego urzędu zostaną zlikwidowane w przyszłym roku" skad takie informacje i o jakie oddziały chodzi i jakiego urzedu?

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 06.11

  radzę pomyśleć również o parkingu...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.