Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Minister Drzewiecki otworzy nowe boiska w Pasłęku

31.10.2008, 12:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Drzewiecki otworzy nowe boiska w Pasłęku

6 listopada przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbędzie się otwarcie dwóch boisk sportowych w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”. W uroczystości weźmie udział Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki.

W styczniu br. Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło program „Moje boisko Orlik 2012”. Program zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Obiekt składa się z dwóch boisk – boiska piłkarskiego o nawierzchni syntetycznej o wymiarach 30 x 62 m ogrodzonego do wysokości 4 m oraz bo­iska wielofunkcyjnego, przeznaczonego do gry w piłkę siatkową i koszykową o wymiarach 32,1 x 19,1 m ogrodzonego do wyso­kości 4 m. Na terenie obiektu został zlokalizowany budynek sani­tarno-szatniowy. Cały obiekt ma być profesjonalnie oświetlony. Ponadto program zakłada zatrudnienie trenera środowiskowego profesjonalnie prowadzącego zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Program „Moje boisko Orlik 2012” realizowany jest przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, aby mogły cieszyć się z uprawiania sportu w bezpiecznych warunkach na nowoczesnych obiektach. Jednocześnie Ministerstwo określiło, że koszt budowy jednego takiego kom­pleksu wyniesie około 1.000 000 zł, z tym, że do 33% kosztów budowy pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki, kolejne 33% budżet województwa warmińsko-mazurskiego, a pozosta­łe samorząd. Samorząd deklarujący przystąpienie do programu musi zre­alizować inwestycję do końca br.

- Powiat elbląski wyraził zainteresowanie programem i zgłosił w nim swój udział, proponując gotowość budowy kompleksu boisk przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku – mówi Ana Dawid, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Elblągu. - Propozycja powiatu elbląskiego została zaakceptowana przez Ministerstwo Sportu i Turystki oraz Urząd Marszałkowski Wo­jewództwa Warmińsko Mazurskiego. Rada Powiatu w Elblągu zabezpieczyła środki na udział wła­sny w inwestycji.

Do przetargu na wykonanie zadania zgłosiło się pięć firm. Wygrała firma PRESTiGE spółka z o.o. ze Szczecina, która przystąpiła do realizacji zadania.  Wiosną przyszłego roku planuje się dodatkowo rozbudować obiekt o bieżnię, rzutnię do pchnięcia kulą i elementy towarzyszące.

- Budowa przez samorząd powiatu elbląskiego kolejnego bo­iska o nawierzchni syntetycznej przy szkole ponadgimnazjal­nej w Pasłęku (pierwsze boisko oddano do użytku w 2002 r. przy Zespole Szkół w Pasłęku) zostało podyktowane potrzebą poprawy infrastruktury sportowej i zapewnieniem masowej do­stępności do uprawiania sportu dzieciom i młodzieży z Pasłęka i okolic w tym młodzieży uczęszczającej do Zespołu – informuje Anna Dawid. - Funkcjonujące boisko przy Zespole Szkół potwierdza, że jest duże zapo­trzebowanie młodzieży i osób dorosłych na uprawianie różnych dyscyplin sportowych na profesjonalnych obiektach.

Ideą programu „Moje boisko Orlik 2012” jest udostępnienie budowanych boisk do masowego użytku, propagowanie zdrowe­go stylu życia oraz stworzenie warunków do uprawiania różnych dyscyplin sportowych przez wszystkie grupy wiekowe na bez­piecznych, nowoczesnych, europejskich boiskach sportowych.

Wkrótce podobny kompleks boisk powstanie w Elblągu, tuż przy Gimnazjum nr 7 na ul. Lotniczej.

Fot. Mateusz Milanowski

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.