Niedziela, 22.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Górę Chrobrego nową ulicą

31.10.2008, 11:54:19 Rozmiar tekstu: A A A
Na Górę Chrobrego nową ulicą

Do końca kwietnia przyszłego roku potrwają prace związane z wykonaniem projektu przebudowy ulicy Chrobrego wraz ze zlokalizowanym w jej ciągu mostem. U podnóża Góry Chrobrego planowana jest m.in. budowa parkingu.

Ogłoszony przez miasto przetarg na opracowanie projektu, wygrała firma „Znak” Drogowa Pracowania Projektowa Tomasz Stawarz z Gdańska. Wykonawca ma czas do końca kwietnia, aby wykonać projekt przebudowy ulicy Chrobrego od skrzyżowania z ulicami Tadeusza Kościuszki i Agrykola, do skrzyżowania z ulicą Marymoncką. Droga biegnąca przez Bażantarnię zyska też na remoncie istniejącego mostu. W ramach planu zawarta będzie również przebudowa wspomnianych skrzyżowań z ulicą Chrobrego.

Sam projekt ma być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego osiedla Góra Sadyba oraz z planem zagospodarowania przestrzennego obszaru Europarku. Natomiast powody do zadowolenia już teraz będą mieć kierowcy, którzy narzekali na brak parkingu. W projekcie, u podnóża Góry Chrobrego pojawi się również miejsce na parking samochodowy.

Na tym oczywiście nie koniec. W ramach projektu zawarta będzie również m.in. budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. W miejscach, gdzie istnieje kolizja sieci opracowany zostanie plan usunięcia tego problemu.

Do końca listopada projektant przedstawi wstępny plan przebudowy ulicy, w lutym będzie już znany projekt budowlany, a ostatecznie w kwietniu projekt wykonawczy. W sumie etap projektowania ulicy Chrobrego pochłonie z budżetu miasta 244 tysiące złotych. Pierwsze prace nad przebudową ul. Chrobrego rozpoczną się jeszcze w 2009 r. Ogółem cała inwestycja kosztować będzie 4,5 mln zł.

Na mapce plan Europarku

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.