Sobota, 18.01.2020, Imieniny: Piotr, Malgorzata
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na początek Centrum Logistyczne

22.07.2008, 12:36:09 Rozmiar tekstu: A A A
Na początek Centrum Logistyczne

Miasto ogłosiło przetarg na budowę Centrum Logistycznego wraz z infrastrukturą. Będzie to pierwszy budynek na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego na Modrzewinie Południe. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w pierwszym terminie, to wykonawcę tej inwestycji poznamy już na początku września.

Zwycięzca przetargu wybuduje budynek o powierzchni 5 tys. 831,5 m2 i kubaturze 33 tys. 424,5 m3. Obiekt będzie miał 18 metrów wysokości. Ponadto zakres zamówienia obejmuje zagospodarowaniu terenu wraz z budową sieci uzbrojenia technicznego oraz budowę drogi dojazdowej (o długości ok. 223 m) klasy 05KDL1/2 do Centrum Logistycznego. Budynek miałby powstać najdalej do 30 września 2010 r.

Projekt Centrum Logistycznego - wielofunkcyjnego obiektu kubaturowego, sporządzony został w lutym tego roku przez konsorcjum firm Project System i Prowed z Elbląga.

W budynku logistycznym mieścić się będą m.in. siedziby zarządu Elbląskiego Parku Technologicznego, przedstawicieli klastrów oraz przedstawicieli firm badawczych, a także Centrum Zarządzania Logistycznego oraz laboratoria i pracownie badawcze. Z kolei teren Centrum Biznesu, Rozwoju i Innowacji przeznaczony zostanie pod działalność instytucji nauki i badań, instytucji publicznych i państwowych, instytucji sektora finansowego, sektora otoczenia logistycznego, zgrupowań rekreacyjnych i rozrywkowych oraz usług, handlu i gastronomii.

Szacunkowe, całkowite koszty realizacji budowy Elbląskiego Parku Technologicznego wynoszą 69.496.500,00 zł, wysokość dofinansowania Unii Europejskiej ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013 wynosi maksymalnie 43.611.401,65 zł, wkład własny – 25.885.098,35 zł.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.