Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na ulicach będzie jaśniej i oszczędniej

17.07.2008, 09:57:47 Rozmiar tekstu: A A A
Na ulicach będzie jaśniej i oszczędniej

Od kilkunastu lat, co roku miasto przeznacza setki tysięcy złotych na budowę nowego i wymianę starego oświetlenia miejskich ulic. W tym roku nowe lampy staną na ul. Wspólnej, Kościuszki, Topolowej, Matejki, Dąbrowskiego, na Skwerze Rebinina i w Dąbrowie.

Miasto w tym roku będzie dalej kontynuowało oszczędnościowy program kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego w Elblągu. Polega on na wymianie starego oświetlenia i budowie nowego oświetlenia ulic dotychczas nieoświetlonych. W ramach programu wymieniane są oprawy i źródła światła na energooszczędne. Stosowanie energooszczędnych źródeł światła stało się już w Elblągu normą. Sprawia to, że tak oświetlone ulice, przy zmniejszaniu zużycia energii, nie powodują znacznego wzrostu globalnego zużycia energii elektrycznej.

W tym roku nowe oświetlenie zyskają kolejne elbląskie ulice. Kontynuowana będzie m.in. prowadzona od 2006 r. inwestycja oświetlenia w ul. Agrykola i przyległych. W tym roku nowe lampy postawiono już na ul. Wspólnej. Niedługo zacznie się także budowa oświetlenia na ul. Kościuszki, na odcinku od ul. Wspólnej do Agrykola. W sumie w tym roku na obu tych ulicach stanie 35 nowych energooszczędnych lamp. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Energetyk z Elbląga. Pochłoną one z miejskiego budżetu 152 tys. 645 zł.

20 lamp zainstalowanych zostało już także na ul. Królewieckiej w Dąbrowie od strony Milejewa. W przyszłym roku planowane jest ustawienie kolejnych 40, od Dąbrowy w kierunku Elbląga. Tegoroczne prace kosztowały 140 tys. 568 zł.

Kolejnymi ulicami, które zyskają nowe oświetlenie jeszcze w 2008 r. będą: Matejki i Topolowa (20 lamp, prace w III kwartale), Dąbrowskiego (około 10 lamp na odcinku od Okólnika do końca ulicy) oraz Skwer Rebinina (10 lamp, prace w III/IV kwartale).

W tym roku powstanie również projekt kompleksowego oświetlenia dzielnicy Zatorze.

Fot. Milan

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    0
    ~ ala
    Czwartek, 17.07

    a kiedy bedzie jasniej w centrum miasta?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.