Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Radny powraca do sprawy rekrutacji w Przedszkolu nr 8. Prezydent szybko uciął temat?

10.04.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny powraca do sprawy rekrutacji w Przedszkolu nr 8. Prezydent szybko uciął temat?
REKLAMA

Radny Paweł Kowszyński powrócił do tematu rekrutacji w Przedszkolu nr 8. - Kiedy zostanie wznowiona? - dopytywał Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Jak zareagował włodarz naszego miasta?Paweł Kowszyński zwrócił się do Prezydenta Elbląga o podanie liczby dzieci w wieku przedszkolnym znajdujących się w ewidencji prowadzonej przez Gminę Miasto Elbląg. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami o ewidencji ludności prowadzenie rejestru mieszkańców jest obowiązkiem wykonawczego organu gminy – w przypadku Gminy Miasto Elbląg, Prezydenta Elbląga. Zadaniem Prezydenta Miasta Elbląg jest również przekazywanie dyrektorom publicznych placówek na obszarze gminy miasta Elbląg informacje o aktualnym stanie i zmianach w ewidencji dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat, o czym mowa w art. 41 ust. 2 Upo – stwierdził Paweł Kowszyński.Radny chciał wiedzieć, ile dzieci w ewidencji UM Elbląg jest w wieku 3, 4, 5 i 6 lat. W odpowiedzi uzyskał, że dzieci urodzonych od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. zameldowanych na pobyt stały lub tymczasowy w Elblągu jest 852. 4-latków jest 927, 5-latków – 886, a 6-latków – 1035.


 

Kiedy zostanie wznowiona rekrutacja dzieci w grupie wiekowej 3, 4 i 5-latków do Przedszkola nr 8 w Elblągu?

 

- dopytywał Paweł Kowszyński.Co na to odpowiedział Prezydent Elbląga? - W myśl obowiązujących przepisów dzieci w wieku 3-5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego – stwierdził. - Natomiast dzieci w wieku 6 lat są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.


 

Organ prowadzący Przedszkole nr 8 w Elblągu zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem, na rok szkolny 2023/2024 zdecydował o utworzeniu jednego oddziału przedszkolnego tj. oddziału liczącego nie więcej niż 25 dzieci

 

– podał Witold Wróblewski.Prezydent powołał się na art. 153 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe. - Umożliwiono rodzicom dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 8 złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tej placówce – zapewniał. 

Rodzice 25 dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 8 w Elblągu złożyli deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, czym wyczerpano limit miejsc dla zaplanowanej grupy podopiecznych na rok szkolny 2023/2024

 

– dodał Witold Wróblewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ W temacie?
  Poniedziałek, 10.04

  No właśnie coś szum ucichł?? Co na to walczący rodzice???

 2. 2
  +2
  ~ Troskliwy
  Poniedziałek, 10.04

  Co tu jeszcze zrobić żeby przejść władzę w Elblągu. Radny beż względu na przynależność powinien dbać o swoje miasto, no chyba że zapomniał po co go wybrali.

 3. 3
  +6
  ~ Marian
  Poniedziałek, 10.04

  Ten radny to lepiej niech się weźmie do roboty w ohp a nie się tylko lansuje

 4. 4
  +13
  ~ Taka naga prawda
  Poniedziałek, 10.04

  Radni nagle się obudzili? A gdzie byli miesiące do tyłu! Co zrobili w sprawach szeroko tu komentowanych typu reorganizacje w um, porcik ! Siedzieli i siedzą dalej bojąc się zaszkodzić swojemu interesowi!!! Gdzie związki byly, przewodniczacy?? Ta pozorowana aktywność nie ma nic wspolnego z troską o mieszkańców, przedszkola czy pracowników!!! Nie zrobią nic co mogliby tak naprawdę przekreślić chory, małomiasteczkowy układ bo nie fostaną się znowu do koryta dzieki naszej bezmyślności

 5. 5
  +5
  ~ Black
  Wtorek, 11.04

  Przeciez ta dzialke, gdzie jest to przedszkole, ktore Wroblewski chce zlikwidowac, on i jego przyboczni sprzedali kilka miesiecy temu deweloperowi, ktory ma w tym miejscu postawic apartamentowiec. Wie o tym cala masa elblaskich przedsiebiorcow, a nie wiecie o tym wy radni? Dlatego to przedszkole i tak zniknie, bo sprawa jego likwidacji juz dawno zostala przyklepana i musza sie z tego wywiazac. Sami to niedugo zobaczycie.

 6. 6
  +11
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 11.04

  Nie rozumiem jednej rzeczy. Z doniesień medialnych wynika, iż w tym samym czasie zalecenia, które nie zostały wykonane są w Przedszkolu na ul. Starowiejskiej I ul. Szańcowej. Tam rekrutuje się dzieci, a tutaj zamyka rekrutację? O co tu chodzi? Czyżby jakieś inne plany były co do tego miejsca?

 7. 7
  +9
  ~ ki
  Wtorek, 11.04

  Nie wiem czy to wina prezydenta - dane pochodzą z departamentu edukacji - coś dzieje się z panią blond !

 8. 8
  +9
  ~ zkm
  Wtorek, 11.04

  No chyba dyrektor DE - specjalistka z j. polskiego umie czytać ze zrozumieniem

 9. 9
  +6
  ~ Precz
  Wtorek, 11.04

  Bardzo źle się dzieje w Elblągu i każdy przeciętnie rozgarnięty elblążanin to widzi.. motorówka i harley zamiast działać ponad podziałami to niczym hamulcowi blokują rozwój miasta.wykorzystujac swoje stanowiska toczą prywatne wojenki z PiS na tym tracimy my wszyscy . Odsunięcie ich od władzy to jedyne rozwiązanie. Albo oni wyjadą z Elbląga albo my.

 10. 10
  +3
  ~ Nuda
  Wtorek, 11.04

  Dajcie już spokój z tym przedszkolem bo to na siłę ciągnięty temat. Czy to wszystko na co stać PiS w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99584889411926