Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Od 7 lat budynek Przedszkola nr 8 stanowi zagrożenie dla życia dzieci?

14.03.2023, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od 7 lat budynek Przedszkola nr 8 stanowi zagrożenie dla życia dzieci?

Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Piotr Opaczewski opublikował decyzję Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej (wówczas był nim Tomasz Świniarski) z 2016 r. - Na początku 2016 roku Straż Pożarna wskazała uchybienia, które w przypadku potrzeby ewakuacji zagrażały życiu dzieci!! Siedem lat temu!! Czy Pan Wiceprezydent Nowak wspominał o tym rodzicom przedszkolaków?!! - pyta Piotr Opaczewski.

 


Poniżej publikujemy post Wicewojewody Piotra Opaczewskiego:
 

"Jawny Elbląg dotarł do decyzji Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej. 8 stycznia 2016 roku (ponad 7 lat temu!!) Komendant nakazał dyrekcji przedszkola wykonanie kilku obowiązków, m.in.:


1. Zapewnienie długości dojść ewakuacyjnych od wyjścia z pomieszczenia do innej strefy pożarowej lub na zewnątrz budynku nie dłuższą niż 10 metrów.


2. Obudowanie klatki schodowej i zamknięcie jej drzwiami oraz wyposażenie w urządzenia zapobiegające zadymieniu lub służące do usuwania dymu.


3. Wyposażenie dróg ewakuacyjnych w awaryjne oświetlenie ewakuacyjne.


Obowiązków było więcej ale na te trzy wskazał ówczesny komendant Tomasz Świniarski jako "uchybienia kwalifikujące budynek przedszkola za zagrażający życiu ludzi"!!! Komendant dał czas dyrekcji przedszkola na usunięcie uchybień do końca 2016 roku.


Powtórzę raz jeszcze. Na początku 2016 roku Straż Pożarna wskazała uchybienia, które w przypadku potrzeby ewakuacji zagrażały życiu dzieci!! Siedem lat temu!! Czy Pan Wiceprezydent Nowak wspominał o tym rodzicom przedszkolaków?!!


Jakie działania podjął elbląski samorząd, żeby poprawić bezpieczeństwo dzieci oprócz przeznaczeniu w 2016 roku na ten cel 15 tysięcy złotych oraz zleceniu rzeczoznawcy przygotowania analizy? To bardzo ważne pytania, które trzeba wciąż głośno zadawać!!


W marcu 2016 roku dyrekcja przedszkola zwróciła się z prośbą o przesunięcie terminu realizacji zaleceń do końca 2017 roku. Taką zgodę otrzymała. W czerwcu 2019 roku Miasto po raz kolejny poprosiło o prolongatę terminu. Ponownie Straż zgodę wyraziła wskazując tym razem koniec 2020 roku.


Dziś na początku 2023 roku mamy prawo i obowiązek zadawać Miastu pytanie - czy władze miasta oprócz wniosków o przedłużenie terminy wykonania decyzji podjęły inne działania, żeby poprawić bezpieczeństwo naszych dzieci? Jakie?”
Poniżej publikujemy dokument, który opublikował Wicewojewoda:

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ bolek
  Wtorek, 14.03

  rozebrać i sprzedać działkę .Czysty zysk.

 2. 2
  +5
  ~ Cuchnie już
  Wtorek, 14.03

  Ale kicha i wszystko wyplywa a fetor czuć coraz większy

 3. 3
  +2
  ~ Do Bolek
  Wtorek, 14.03

  Tak się zachowywali dzikusy którzy przybyli tu w1947 ze wschodu z rosji i ukrainy. Rozumiem że to byli twoi przodkowie a ty kontynujesz ich zachowanie? Wiele już w tym mieście zlikwidowaliście, wiele zabytkowych budynków rozebraliscie, linie kolejowe doprowadziliście do ruiny największy basen odkryty. Pora by Polacy się za was wzięli i przegonili. Najlepsze jest to że w/w obiekty dostaliście za darmo a i tak nie potrafiliście ich utrzymać w należytym stanie. Sami nic od podstaw wybudować nie potraficie. Teraz ryczycie żeby wyburzyć przedszkole i sprzedać teren? Komu sprzedać za ile i na co pójdą pieniądze pozyskane z tej działki?

 4. 4
  +4
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 14.03

  Dostosowanie do wymogów obowiązujących, ale narracja inna. Szkoda ze od razu nie powiedziano prawdy przez Władze:(

 5. 5
  +6
  ~ nIC NIE ROZUMIEM
  Wtorek, 14.03

  To trzeba zamknąć czy nie ? Przeciez wyraźnie jest napisane, że punkt 1,2,3 kwalifikuje budynek jako zagrażający życiu. To o co tu w końcu chodzi?

 6. 6
  +4
  ~ KTO MA RACJĘ?
  Wtorek, 14.03

  Bezpieczny jest ten budynek czy nie?

 7. 7
  +2
  ~ matka
  Wtorek, 14.03

  Przecież ss miejsca w innych przedszkolach. Dlaczego nie można przenieść tam dzieci?

 8. 8
  --6
  ~ nie wierzę
  Wtorek, 14.03

  I kurator nakazał tam rekrutację? Ale kicha.

 9. 9
  +1
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 14.03

  3 pkt można zrobić w tydzień! Tylko trzeba chcieć

 10. 10
  +3
  ~ zorro
  Wtorek, 14.03

  A co z innymi przedszkolami - przecież niektóre są w gorszym stanie (te oczywiście w budynkach przedwojennych)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5551068782806