Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu: Nowy rok akademicki i nowy sztandar (zobacz zdjęcia)

29.09.2022, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu: Nowy rok akademicki i nowy sztandar (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu oficjalnie rozpoczęła nowy rok akademicki. Uroczystość miała niecodzienny charakter, w jej trakcie nadano i poświęcono nowy sztandar uczelni, która w marcu tego roku zmieniła nazwę. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

 

 

Wybierając naszą uczelnię, podjęliście dobrą decyzję. Stwarzamy wam możliwość zdobycia dobrego zawodu, a przede wszystkim możliwość nabycia kompetencji poszukiwanych na rynku pracy. Tylko od was zależy czy i w jakim stopniu skorzystacie z tej oferty. Nie zrażajcie się trudnościami, gdyż wszyscy studiujący mają je, szczególnie na pierwszym roku, a że można je pokonać, wskazuje liczba naszych absolwentów. Na skutek pandemii ucierpiało życie studenckie, tradycje studenckie są tu budowane niemal od podstaw, macie niebywałą okazję uczestniczyć w tworzeniu obyczajów w tym zakresie. Warto włączyć się do działalności samorządu studenckiego, a także rozwijać swoje zainteresowania w licznych sekcjach naukowych, sportowych. W nowym roku akademickim wszystkim studentkom i studentom życzę wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a także, abyście dobrze wykorzystali czas spędzony w naszej uczelni

 

- te słowa podczas uroczystości dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor ANS w Elblągu uczelni skierował do studentów.

 

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Uroczystość odbyła się dziś, 29 września, w auli uczelni przy al. Grunwaldzkiej, nie przeszkodziła w tym trwająca właśnie rozbudowa siedziby dawnej PWSZ. Oprócz władz uczelni, wykładowców i części studentów udział w niej wzięli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz zaprzyjaźnionych uczelni. 

 

Tradycyjnie podczas uroczystości odbyła się immatrykulacja studentów i wspólnie odśpiewano "Gaudeamus igitur". Wykład inauguracyjny pt. „Sztuczna inteligencja: rewolucja technologiczna” wygłosi dr hab. inż. Piotr Szczuko z Politechniki Gdańskiej. 

 

Nie zabrakło również wyjątkowych elementów. Uczelni, która w marcu ubiegłego roku zmieniła nazwę, nadano nowy sztandar. Warto również dodać, że tegoroczna inauguracja roku akademickiego była 25. w historii uczelni. To oznacza, że ANS rozpoczęła właśnie jubileuszowy rok w swojej działalności - uroczystość z tej okazji zaplanowano na 30 czerwca 2023 r. 

 

Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu jest uczelnią o ugruntowanej pozycji w systemie polskiego szkolnictwa wyższego i pełni ważną rolę w regionie. Jesteśmy źródłem wysoko wykwalifikowanych kadr. Przez 24 lata wypromowaliśmy 10 tys. 570 absolwentów różnych specjalności, wysoko cenionych przez pracodawców. Absolwentów, którzy w coraz większym zakresie wpływają na rozwój regionu, stanowiąc trzon kadry inżynierskiej, administracyjnej, nauczycielskiej oraz kadry managerskiej

 

 - podkreślał rektor uczelni. 

 

W ramach czterech instytutów kształcimy studentów na 7 licencjackich i 3 kierunkach inżynierskich oraz 3 kierunkach magisterskich - dodał dr inż. Jarosław Niedojadło. - Na nowy rok akademicki przygotowaliśmy nowy kierunek studiów - kosmetologia, tym samym po raz pierwszy wkraczamy w obszar nauk okołomedycznych. Przygotowane zostały również nowe specjalności kształcenia wzbogacające naszą ofertę dydaktyczną. ANS w Elblągu prowadzi studia o profilu praktycznym, dobrze przygotowującym do podjęcia pracy zawodowej bezpośrednio po studiach - podkreślał rektor uczelni.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 w ANS w Elblągu ( zdjęć 40 )
Dodano: 2022-09-29 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Egh
  Czwartek, 29.09

  Ta szkoła to porażka

 2. 2
  +2
  ~ Radosny
  Czwartek, 29.09

  Czemu ta młodzież taka smutna?

 3. 3
  --3
  ~ do Egh
  Czwartek, 29.09

  Tak samo jak Twoje życie i większości komentujących.

 4. 4
  0
  ~ Bsp
  Piątek, 30.09

  Podobno małe jest piękne ale duży może więcej. Dlaczego mamy w Elblągu dwie małe uczelnie, a każda jest Akademią Nauk Stosowanych, zamiast jednej dużej z wydziałami różnych specjalizacji? Jak wygląda dzisiaj kondycja trzeciej czyli filii Szkoły im. Jańskiego? Czy nie byłoby najlepiej połączyć wszystkie w jedną dużą ANS i zacząć budować w Elblągu ośrodek akademicki z prawdziwego zdarzenia? Oprócz kierunków już istniejących można znaleźć inne, obecnie niszowe w regionie i w kraju. Czy jest to dobry pomysł?

 5. 5
  +3
  ~ kek
  Piątek, 30.09

  Kto wymyślił taka nazwę, no i rektorowanie przez dr inż i jak ma sie rozwijać wyższe szkolnictwo w naszym mieście? Co najwyżej podyplomówka dla rozwijającej sie branży usłgowo-handlowej ...

 6. 6
  +2
  ~ kuk
  Piątek, 30.09

  a pan ze zdjęcia nr 6 / derektor EPT / jaki chce zaproponować nowy kierunek, może wędzenie ryb lub obgotowywanie grzybów ... ?

 7. 7
  +4
  ~ kij
  Piątek, 30.09

  A co to, więcej "notabli" i zaproszonych osób niż studentów? czyżby to już jest koniec ... ?

 8. 8
  0
  ~ anatol
  Piątek, 30.09

  Czemu wśród oficjeli nie widzimy posła Krasulskiego , kampania wyborcza przecież już trwa .?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3665947914124