Piątek, 1.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Matura z języka angielskiego? "Dzisiaj maturzyści podchodzą do egzaminu z większym luzem"

06.05.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Matura z języka angielskiego? "Dzisiaj maturzyści podchodzą do egzaminu z większym luzem"
fot. MB

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznym w Elblągu  maturę z języka angielskiego zdawało dziś (6.05.) 96 absolwentów. - Humory dopisywały maturzystom – przyznała Mariola Witomska, dyrektor ZST-I.


Język angielski to zdecydowanie najpopularniejszy język obcy wybierany na maturze przez  absolwentów ZST-I.

 

W tym roku maturę z języka angielskiego zdaje 96 absolwentów oraz 11 absolwentów z lat poprzednich. Jedna absolwentka z lat ubiegłych zdecydowała się w tym roku zdawać język niemiecki, a tak to wszyscy chcieli zdawać z języka angielskiego

– informuje Mariola Witomska.


Jakie panowały nastroje wśród maturzystów? - W środę, kiedy zdawali język polski na korytarzach była „grobowa cisza”. Wczoraj, kiedy była matematyka, trochę było ich słychać, ale niezbyt głośno. Za to dzisiaj humory im dopisywały. Czuć było, że już odetchnęli po tych dwóch egzaminach i dzisiaj podchodzą do matury z większym luzem – dodała Mariola Witomska.


Maturzyści przyznawali, że język angielski nie stanowi dla nich takiego problemu jak zagadnienia z matematyki czy języka polskiego. - Oczywiście to zależy od  tego, jak kto się przygotował, jakie lektury przeczytał, na co się nastawił – mówiła Mariola Witomska. - Ogólnie nasi maturzyści wychodzili z języka polskiego zadowoleni. Mówili, że nie było tak źle, jak się obawiali.

 

Z matematyką chyba było trochę trudniej. Przyznawali, że spodziewali się, że będzie funkcja kwadratowa i była. Zapewne nie wszyscy  wierzyli w to, że ona będzie i byli nią zaskoczeni. Nie słyszałam jednak głosów, aby matura z matematyki było bardzo trudna

– zaznaczyła Mariola Witomska.Frekwencja w ZST-I dopisała. - Tylko trzy osoby się nie zgłosiły – zapewniał Mariola Witomska.

W tym roku można zauważyć, że wśród zdających maturę w ZST-I jest niemało maturzystek. - Z roku na rok mamy coraz więcej uczennic. Są profile, które ciężą się większym zainteresowanie wśród uczennic. W klasie o profilu technik reklamy mamy 16 uczennic na 28 osób w klasie. W klasie o profilu technik logistyk mamy 8 uczennic na 27 osób w klasie. Są też kierunki, na których nadal zdecydowaną większość stanowią uczniowie. W klasach o profilu technik informatyk na 24 osób mamy w jednej klasie jedną, a w drugiej klasie dwie uczennice – wymieniała Mariola Witomska.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0749909877777