Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Inauguracja nowego roku akademickiego w PWSZ. Studenci wrócili na uczelnię

30.09.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Inauguracja nowego roku akademickiego w PWSZ. Studenci wrócili na uczelnię
fot. PWSZ w Elblągu

Ponad 1200 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu rozpoczęło dziś, 30 września, nowy rok akademicki. Po rocznej przerwie na razie wracają do kształcenia stacjonarnego. - Nie wiemy, jak rozwinie się pandemia, jednakże jesteśmy przygotowani do przejścia w tryb hybrydowego nauczania. Zwracając uwagę na zasady sanitarne oraz korzystanie ze szczepień mamy nadzieję, że unikniemy większych zawirowań w procesie dydaktycznym - mówi dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor uczelni.

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbyła się dziś, 30 września. 

Szanowni studenci. Dajemy wam możliwość zdobycia dobrego zawodu, a przede wszystkim nabycia kompetencji poszukiwanych na rynku pracy. Tylko od was zależy czy i w jakim stopniu skorzystacie z tej oferty. Nie zrażajcie się trudnościami, na to, że można je pokonać wskazuje liczba naszych absolwentów

- rektor Niedojadło, zwrócił się do studentów, uroczyście ogłaszając rozpoczęcie nowego roku akademickiego.

 

Ze względów sanitarnych uroczystość miała charakter zamknięty. Oprócz władz uczelni, wykładowców i części studentów udział w niej wzięli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz zaprzyjaźnionych uczelni. 
 

Chcę gorąco i serdecznie podziękować uczelni za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej, który ma znaczenie dla rozwoju naszego regionu. Kształcenie kadr i wejście w proces przedsiębiorczy, twórczy jest bardzo ważne dla Warmii i Mazur teraz i na przyszłość. PWSZ w Elblągu doskonale sobie z tym radzi. To ważne, bo Warmia i Mazury są w kręgu zainteresowań inwestorów, rodzimych i zewnętrznych, w tych kontaktach zawsze jest pytanie o kadry. Nikt nie wyłoży tutaj większych pieniędzy na inwestycję jeśli nie będzie miał możliwości zabezpieczenia swoich firm w kadrę. Dziękuję uczelni również za sprawność beneficjencką. Pamiętamy, jak rok po roku udawało się jej podpisywać dobre projekty, które są już zrealizowane. Ten, który zostanie sfinalizowany w 2023, jest istotą kształcenia w tej uczelni

- podkreślał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Po wystąpieniu rektora PWSZ dr inż. Jarosława Niedojadło i zaproszonych gości. Odbyła się immatrykulacja studentów i wspólne odśpiewanie "Gaudeamus igitur". Podczas uroczystości wręczono również Medale Komisji Edukacji Narodowej i nagrody rektora. Wykład inauguracyjny pt. „Wszelkie prawo winno być stanowione ze względu na człowieka” wygłosiła dr Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji.

 

Również dziś, 30 września, uczelnia podpisała umowę o współpracy z Rządowym Centrum Legislacji. 
 

Celem porozumienia jest współpraca partnerska w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej oraz działalności naukowej i badawczej, a także realizacji wspólnych projektów z zakresu tematyki techniki prawodawczej i praktyki legislacyjnej. Wśród wspólnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych, znajdzie się możliwość odbywania stażów lub praktyk w RCL przez studentów PWSZ w Elblągu oraz organizowanie szkoleń dla pracowników uczelni, w szczególności z techniki prawodawczej i praktyki legislacyjnej

- informują władze uczelni.

 

Elbląska PWSZ funkcjonuje od ponad 20 lat, w tym czasie wykształciła ponad 10 tys. absolwentów. Jej oferta i baza dydaktyczna nieustannie się wzbogacają. Teraz przed uczelnią stoi kolejne wyzwanie. W ciągu najbliższych lat siedziba szkoły przy al. Grunwaldzkiej ma zostać przebudowana. Nad istniejącym budynkiem powstanie dodatkowa kondygnacja, w której znajdą się m.in. laboratorium dronów i pracownia modelowania 3D. Inwestycja ma kosztować ponad 19 mln zł i zakończyć się we wrześniu 2023 roku. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Erwin
  Czwartek, 30.09

  ... laboratorium dronów i pracownia modelowania 3D. Inwestycja ma kosztować ponad 19 mln zł i zakończyć się we wrześniu 2023 roku. Powielenie infrastruktury, która znajduje się w EPT. Taka uwaga... Lepiej wydać kasę i niech stoi zamiast się dogadać!!!!

 2. 2
  +1
  ~ oto
  Czwartek, 30.09

  Rektor w masce, a Wróblewski nie.

 3. 3
  0
  ~ kiki
  Piątek, 01.10

  @~ oto ~ bo rektor jest doktorem inżynierem, a prezydent mgr inż ...

 4. 4
  0
  ~ roman sz.
  Piątek, 01.10

  ~kiki - chyba inżynier, bo nigdzie nie ma info o jego pochodzeniu, wykształceniu. Nasz rodak.

 5. 5
  0
  ~ Do kiki
  Piątek, 01.10

  Chyba tylko inż. Na mgr trzeba chyba byłoby pouczyć się

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1210751533508