Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Zmiany na PWSZ. Rektor-elekt: Myślimy o wprowadzeniu kształcenia na piątym poziomie ramy kwalifikacji

29.05.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany na PWSZ. Rektor-elekt: Myślimy o wprowadzeniu kształcenia na piątym poziomie ramy kwalifikacji
Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu w ubiegłym tygodniu wybrało dr inż. Jarosław Niedojadło na rektora elbląskiej uczelni na lata 2020-2024. - Całe społeczeństwo uczelni spodziewa się, że to będzie naprawdę udana kadencja - zapewniał podczas wczorajszej (28.05.) konferencji prasowej rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk.
 
- Pan profesor związany jest z uczelnią od samego początku. Pracuje na tej uczelni pięć minut krócej niż ja. Byłem zatrudniony jako pierwszy przez Ministra i zatrudniłem pana profesora Niedojadło tuż po tej pierwszej piątce pracowników. Razem się trudzimy nad tą szkołą. To, że pan profesor jest w tej chwili rekrorem-elektem to jest prosta konsekwencja ponad 20 lat jego działalności - mówił prof. Zbigniew Walczyk.
 
Wieloletni rektor PWSZ, prof. Zbigniew Walczyk, pogratulował nowej funkcji prof. Jarosławowi Niedojało. - Cały czas było dobrze i będzie jeszcze lepiej - dodał.
 
- Procedura była inna niż do tej pory. Zmieniła to ustawa. Wskazania na kandydatów na rektora mogą wpływać z paru miejsc. Rada naszej uczelni wskazała jedynego kandydata. Ja jako ustępujący rektor też mam prawo wskazywać swoich kandydatów na następców i też wskazałem pana profesora Jarosława Niedojadło - zaznaczył prof. Zbigniew Walczyk.
 
Nie było wątpliwości, że to prof. Jarosław Niedojadło zostanie nowym rektorem PWSZ. - We wszystkich miejscach, gdzie było głosowanie nad kandydatem wszystkie głosowania przeszły jednogłośnie i to jest też kolejny sukces oraz ogromny mandat - stwierdził prof. Zbigniew Walczyk. - Całe społeczeństwo uczelni spodziewa się, że to będzie naprawdę udana kadencja. Ja również jestem przekonany, że tak będzie.
 
 
Już wkrótce obejmuję kierownictwo PWSZ. Nasza szkoła jest dobra i dobrze postrzegana w regionie i w kraju. Kształcimy na wysokim poziomie, mamy dobrą kadrę, bazę. Szkoła jest świetnie zarządzana. Najbliższa kadencja będzie kontynuacją dotychczasowych działań i doskonaleniem sprawdzonych rozwiązań
 
- przyznał prof. Jarosław Niedojadło.
 
Rektor-elekt nie ukrywał, że objęcie nowej funkcji to będzie dla niego wyzwanie. - Zbliżamy się do ekstremum niżu demograficznego, pracujemy w okresie pandemii, która zakłóciła nam proces dydaktyczny. Przyszły rok akademicki też może mieć pewne zawirowania z tym związane. Jesteśmy jednak pozytywnie nastawieni. Na pewno z tym sobie poradzimy i będziemy rozwijali uczelnię - dodał Jarosław Niedojadło.
 
Jakie zadania stawia przed sobą nowy rektor? - Najważniejsze zadanie to będzie wzmocnienie i poszerzenie oferty kształcenia, zwiększenie jej różnorodności, a także większa jej interdyscyplinarność. Mamy duży potencjał w instytutach i tu będziemy myśleli nad kierunkami. W zależności od tego jak rozwinie się sytuacja legislacyjna będziemy myśleli o wprowadzeniu kształcenia również na piątym poziomie ramy kwalifikacji. Jesteśmy po pilotażach i mamy rozeznanie na czym to polega. Czekamy na uwarunkowania prawne, żeby coś takiego można było prowadzić na terenie Elbląga - opowiadał prof. Jarosław Niedojadło.
 
Jednym z pierwszych działań, które wspólnie rozpoczęliśmy z panem rektorem, jest budowa Centrum Kompetencji Społecznych. W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja projektowa na budowę naszego obiektu przy al. Grunwaldzkiej, które będzie służyło wzmocnieniu kompetencji społecznych dla naszych studentów, ale i nie tylko. Chcemy służyć tą bazą społeczności elbląskiej, młodzieży, aby wpajać zamiłowanie do nauki, a szczególnie do techniki
 
- stwierdził prof. Jarosław Niedojadło.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ MISIOR
  Piątek, 29.05

  będzie normalnie czy sterowanie z tylnego siedzenia?

 2. 2
  0
  ~ zaoczny
  Sobota, 30.05

  |Uczyć się trzeba , a gdzie życie studenckie w Elblągu ? Dlaczego do tej pory brak jest Klubu Studenckiego ? Czy to takie trudne ,by studenci dogadali się w tym temacie z wladzami uczelni elblaskich i Ratuszem ? Do nowego roku akademickiego zostaly jeszcze 4 miesiące . Za moich czasów prawie w każdym akademiku był Klub. A w naszym mieście są dwie rozwijające się uczelnie + Jański , ktory jest wlaścicielem wyremontowanego Palacyku , idealnego miejsca na klub .co obiecala dziekan tej uczelni,

 3. 3
  +1
  ~ Student elekt
  Niedziela, 31.05

  Może ta zmiana coś zmieni? Chociaż wątpię, musiałby przyjść ktoś z poza uczelni, nowy, świeży.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.