Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Ogromna kolumna zawładnęła ulicami Elbląga-zobacz zdjęcia!

30.05.2019, 15:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ogromna kolumna zawładnęła ulicami Elbląga-zobacz zdjęcia!
fot. Patryk Mamczyński

Za nami oficjalne otwarcie elbląskiego święta żaków. Turbinalia 2019 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu rozpoczęły się dziś (30 maja), od przemarszu ulicami naszego miasta. Pod elbląskim ratuszem studenci otrzymali klucze do miasta od włodarza Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Tegoroczne święto studentów rozpoczęło się przemarszem żaków przez miasto i przekazaniem im symbolicznego klucza do bram Elbląga. O godzinie 12 studenci, wraz z uczniami szkół średnich i motocyklistami wyruszyli sprzed siedziby uczelni przy al. Grunwaldzkiej, ulicami: Żeromskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Grobla Świętego Jerzego, Grota-Roweckiego, 12 Lutego, Nowowiejską oraz Górnośląską na ul. Wspólną gdzie odbyło się "Wielkie Żaków Grillowanie".

Bardzo się cieszę, że dziś również pogoda dopisała w waszych kosmicznych Turbinaliach. Kochani jednym z najważniejszych elementów w naszym mieście jest młodość, młodzież, ale też i nasza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Nie wyobrażam sobie rozwoju miasta bez Uczelni Wyższej. To w was pokładamy naszą nadzieję, ponieważ wy jesteście tą solą, która ma rozwijać nasze miasto. Wiem, że studia nie należą do łatwych, sam jestem absolwentem uczelni wyższej. Mam nadzieję, że po studiach zostaniecie u nas w Elblągu i przejmiecie po nas zarządzanie i będziecie dalej rozwijali nasze piękne miasto. Tego wam szczerze życzę. Podczas studiów muszą być chwilę, kiedy trzeba przysiąść, popracować ciężko do bólu, ale powinny znaleźć się i takie, gdzie znajdzie się czas na to, żeby się rozerwać. Turbinalia to czas rozrywki, dlatego życzę wam wspaniałej zabawy, mam nadzieję, że szereg atrakcji pozwoli wam dobrze się bawić, zrelaksować i odpocząć i tego wam serdecznie życzę

-mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Następnie po przemarszu na terenie akademika przy ul. Wspólnej nastąpiło oficjalne przywitanie studentów przez Przewodniczącą RS. Odbyła się również czwarta edycja Wielkiego Żaków Grillowania. Został przeprowadzony konkurs Master Chef Grillowania, który w tym roku poprowadzili członkowie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni.

Są to moje pierwsze Turbinalia i dobrze się na nich bawię. Przede mną dużo atrakcji, nie na wszystkich będę mógł być, ale mimo to jestem zadowolony. Koncerty jak najbardziej na plus, nie do końca są to moje rytmy, ale wydaje mi się, że będzie to dobrze spędzony czas

-mówił Daniel, student pierwszego roku na PWSZ.


W trakcie grillowania na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji i poczęstunek dostarczający wiele energii. Każdy mógł skosztować wojskowej grochówki, a ci najmłodsi otrzymali lody. Podczas grillowania i biesiadowania odbyła się również po raz pierwszy Wielka Walka Instytutowa o Puchar PWSZ. Studenci mogli wziąć udział w kosmicznych konkurencjach sprawdzające kondycję fizyczną i umysłową.

Przed nami dziś wiele atrakcji, Wielka Walka Instytutowa to pierwsza taka potyczkach w historii uczelni. Każdy instytut wystawia sześcioosobową drużynę, na którą czeka wiele kosmicznych konkurencji m.in. quidditch- zainspirowany Harrym Potterem, smakosz -nawiązując do Masterchefa, ale także wiele innych konkurencji sprawdzających zarówno kondycję fizyczną, jak i umysłową. Jestem bardzo zadowolona z ilości uczestników naszych Turbinaliów, szła z nami ogromna kolumna. Wcale się nie dziwię, że trochę się rozsypała, ponieważ w tym roku mieliśmy do przejścia aż 4,5 km. Jutro koncerty i tu liczymy na bardzo dużą frekwencję. Pracowaliśmy wiele długich miesięcy przy współpracy z miastem, z władzami uczelni i wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

- mówiła Weronika Wójcik, przewodnicząca Rady Studentów PWSZ.

W pochodzie uczestniczyli nie tylko studenci PWSZ, których łącznie szacuje się na około 1000-1500 osób, ale również m.in. akademia dziecięca, akademia seniora, uczniowie szkół średnich, motocykliści z Warmia Bikers.- Podczas pochodu zachęcaliśmy wszystkich Elblążan, aby z nami szli, abyśmy wszyscy dobrze się bawili - dodała Weronika Wójcik.
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Turbinalia PWSZ ( zdjęć 97 )
Dodano: 2019-05-30 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Jaka
  Czwartek, 30.05

  Głównie szła P W S Z a innych szkół wyższych w Elblągu nie ma. Jaka to ogromna kolumna, trochę przesadzacie.

 2. 2
  +2
  ~ M@jd@n
  Czwartek, 30.05

  Naprawdę było Was kilka milionów ha -ha -ha.

 3. 3
  0
  ~ Jaś Fasola
  Piątek, 31.05

  Ładne dziewczyny. Tylko powzdychać. Tylko człowieka na to stać. Już lata i zdrowie nie to, oj nie to.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.