Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Parku Kajki powstanie Otwarta Strefa Aktywności

30.05.2019, 14:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
W Parku Kajki powstanie Otwarta Strefa Aktywności
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Prezydent pozyskał na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019.

 

Utworzenie Otwartej Strefy Aktywności w Parku im. M. Kajki w polegać będzie na budowie:


- siłowni plenerowej wyposażonej w urządzenia siłowe umożliwiające trening ogólnorozwojowy (urządzenie typu narty, urządzenie typu orbitrek, urządzenie typu jeździec, urządzenie typu wioślarz, urządzenie typu pedałki, drążek do podciągania montowany na słupie)


- strefy relaksu z grami edukacyjnymi (dwa zestawy gier podwórkowych: I zestaw składający się z 4 gier: młynek, twister, kompas i klasy potrójne; II zestaw składający się z 5 gier: klasy z rybą, lustro podwójne, kalkulator, tarcza i klasy rakieta), 4 ławkami (3 młodzieżowe i 1 z oparciem), stojakiem na 5 rowerów oraz tablicą z regulaminem.


Przedmiotowa strefa stanowi uzupełnienie zlokalizowanych w innych częściach parku: strefy z dwoma stołami do gry w tenisa stołowego oraz strefy z placem zabaw i urządzeniami siłowni zewnętrznej (innego typu niż zaplanowane w ramach przedmiotowego zadania), tworząc z nimi większy obszar do wypoczynku i rekreacji, przeznaczony dla różnych grup wiekowych - od dzieci, przez młodzież do dorosłych i seniorów. Siłownia plenerowa zostanie zlokalizowana po prawej stronie strefy ze stołami do tenisa, zaś strefa relaksu – po lewej stronie.

 

Koszt realizacji inwestycji to ok. 100 tys. zł z czego 25 tys. pochodzić będzie z pozyskanego dofinansowania.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Czyj to folwark
  Czwartek, 30.05

  Wszystko tylko dla tego parku i w tym parku a inne parki niech się walą. Może czas skonczyc z tym dyskiem radni że swoich pensji niech ładuje w park Kajki.

 2. 2
  --1
  ~ M@jd@n
  Czwartek, 30.05

  SUPER.

 3. 3
  +3
  ~ 25 000
  Czwartek, 30.05

  Chlastać się nie będę, ale powalił mnie wysiłek "prezydenta". Chłopina się zmachał tachając te 25 ooo. Zwykła gmina wiejska tacha miliony, a on wytańczył 25 ooo i się cieszy. Pewien facet, w powiedzeniu, cieszył się na widok sera. Będą "pedałki" i "podciąganie na słupie" - słup wszechobecny u tego faceta. Swoją drogą, to jakaś nowa kamasutra - podciąganie na słupie. Pełna satysfakcja (orgazm) za 25 000 dla 130 000 miasta. I wziął. Panie, jak wrócisz z urlopu, to rzuć szarańczę na 3 piętro. A za 25 000 bezrobotny bezdomny nawet w papę nikomu nie przywali.

 4. 4
  --1
  ~ Kajki
  Czwartek, 30.05

  Super. Piękne miejsce do spędzania wolnego czasu. Dziękujemy całą rodzinką :)

 5. 5
  +2
  ~ Mieszkaniec podatnik
  Piątek, 31.05

  Smieszny prezydencik. Pare taczek ziemi nie moze pizyskac by naprawic szlak w bazantarni. W miescie sie winno tworzyc lokalbe mini parki chocby 20arowe tzw skwery ale czesto i gęsto. Zabudowac cale miasto to zaden problem i... brak wyobrazni. Prosze sobie wyobrazic ze cala okolica od browarnej do robotniczej poprzez daszynskiego prochnika itd nie ani jednej ławki! To zbk winno sie rozwiązac bo działa na szkode mieszkancow.

 6. 6
  0
  ~ elba
  Piątek, 31.05

  No nareszcie ,nie mogę się doczekać! Suuuper...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.