Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Dni dawcy szpiku w III LO

30.05.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dni dawcy szpiku w III LO

W dniach 13-17 maja w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa  akcja informacyjno–edukacyjna WARMIŃSKO-MAZURSKA #KOMÓRKOMANIA, zorganizowana przez uczniów klas medyczno- przyrodniczych pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Ewy Piwcewicz, we współpracy z fundacją DKMS i Warmińsko–Mazurskim Kuratorium Oświaty.

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany był do wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jego głównym celem była akcja edukacyjno-informacyjna na temat idei dawstwa szpiku kostnego. Uczennice klasy IIc przeprowadziły wśród uczniów prelekcje dotyczące nowotworów krwi, metod poboru i przeszczepu komórek macierzystych oraz możliwości realnego wpływu na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami.

Zwieńczeniem projektu był Dzień Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych, podczas którego zarejestrowano 27 nowych potencjalnych dawców spośród pełnoletnich uczniów, rodziców i nauczycieli. Akcja nie pozostała bez wpływu na młodszych uczniów, którzy zapewne zechcą dołączyć do tego elitarnego grona w przyszłym roku.

 

 

 

 

Katarzyna Ruta

Rzecznik prasowy III Liceum Ogólnokształcącego

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.