Czwartek, 24.01.2019, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Młodzież o hejcie. "Historie dotyczyły agresywnych i poniżających komentarzy w internecie"

13.06.2018, 09:45:24 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzież o hejcie. "Historie dotyczyły agresywnych i poniżających komentarzy w internecie"
Cztery formy inscenizacyjne traktujące o cyberprzemocy zostały zaprezentowanych w auli PWZS w Elblągu. To tam, odbywała się IV Edycja Konkursu „Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawić”. Organizatorami przedsięwzięcia był Zespół Szkół Technicznych, Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Urząd Miejski. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23.
 
Sama prezentacja grup odbyła się wczoraj w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23. Kolejne miejsca przypadły w udziale uczniom Gimnazjum nr 2 w Elblągu oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 15. Wszystkie inscenizacje dotyczyły przemocy internetowej, której może doświadczyć każdy. Twórcy skupili się jednak głównie na rówieśnikach, a więc na młodzieży.
 
Opowiadane a właściwie inscenizowane historie dotyczyły agresywnych i poniżających komentarzy w internecie, prześladowań w szkole przez rówieśników, nienawiści. Mowa była też o skrajnych przypadkach, do których może doprowadzić hejt czyli o samobójstwach.
 
Przed inscenizacjami przedstawiono zebranym wyniki ankiet na grupie prawie 1000 młodych ludzi. Większość z tych osób w codziennym życiu doświadczyła hejtu na własnej osobie.
 
Prezentację na temat tego zjawiska przedstawił również asp. szt. Dariusz Komosiński z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu, który na co dzień pracuje z młodzieżą przy omawianiu tego typu zagadnień.
 
Na IV edycji Konkursu „Cyberprzemoc – jak się jej przeciwstawić” obecni byli m.in.: Grażyna Kluge - Dyrektor elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Małgorzata Sowicka - Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UM w Elblągu. Spotkanie otworzyła Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu
 
Zwycięskie szkoły otrzymały nagrody rzeczowe w postaci bonów pieniężnych na kwoty od 500 do 800 złotych. Indywidualnie, uczniów wyróżniono za występ bonami prezentowymi w wysokości 100 złotych.
 
 
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Plugawy poeta
  Środa, 13.06

  Idealne dla niedobitkow epecowa, stanowiacych integralną część hejtu przez dlugie miesiace, ale pamietamy i nie zapomnimy i przypomnimy

 2. 2
  --2
  ~ analityk
  Środa, 13.06

  Pani Hania z Epecowa. Myślę tak

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.