Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Eko Odkrywcy świętują Światowy Dzień Ochrony Środowiska

07.06.2018, 15:26:09 Rozmiar tekstu: A A A
Eko Odkrywcy świętują Światowy Dzień Ochrony Środowiska
Fot. uczniowie ZSM - Marcel Zieliński i Kuba Rozentalski

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to idealna okazja do podsumowania całorocznej działalności ekologicznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu. Codzienna systematyczna praca, liczne, ciekawe i o ogromnej wartości edukacyjnej i wychowawczej programy i projekty, realizacja programów ogólnopolskich… wszystko, by wiedzieć więcej i robić wszystko, by chronić cenne zasoby przyrody.

Jednym z ważniejszych działań Ośrodka, a zarazem sukcesem o zasięgu ogólnopolskim, była realizacja Programu Eko Odkrywcy 5, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia”. Projekt pt. „Tajemnice Hoggo - badam, doświadczam, działam!" uzyskał, dzięki zaangażowaniu internautów, największą ilość głosów, a to dało możliwość pozyskania środków na realizację założonych w nim zadań oraz główną nagrodę, którą przeznaczono na doposażenie „Zielonej klasy”. Projekt był odpowiedzią na potrzeby poznania i zbadania najbliższego środowiska przyrodniczego, a współpraca przy jego realizacji ze specjalistami ochrony środowiska, miłośnikami miejscowej przyrody i uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu dawała gwarancję osiągnięcia sukcesu. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu przy wsparciu wolontariuszy badała najbliższe leśne okolice, sprawdzała czy dotykają nas problemy dzikich wysypisk, zanieczyszczonych strumieni, odkrywała piękno i bogactwo flory i fauny występującej na Wysoczyźnie Elbląskiej i Mierzei Wiślanej. Projekt powstał także z myślą o poszukiwaniu i wdrażaniu innych niż tradycyjne metod pracy edukacyjno – wychowawczej z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, czego przykładem był Regionalny Festiwal Piosenki Leśnej „Cztery pory roku w lesie”.

Choć z wolna kończy się realizacja najważniejszych zadań zaplanowanych w ramach projektu "Tajemnice Hoggo - badam, doświadczam, działam!", to uczniowie nie ustają w codziennych działaniach służących ochronie naszego najbliższego środowiska. Nadal prowadzone są zajęcia edukacji ekologicznej, badana i poznawana najbliższa okolica. Bo program Eko Odkrywcy jest właśnie dla osób, które lubią poznawać świat, nie boją się eksperymentów i z zaciekawieniem zdobywają nową wiedzę! A dziś (05.06.2018 r.) małe podsumowanie – Światowy Dzień Ochrony Środowiska i kilka wspomnień w postaci prezentacji multimedialnej przygotowanej uczniów ZSM i podziękowań dla przyjaciół placówki, uczniów, nauczycieli i rodziców zaangażowanych w działania ekologiczne.

Zdjęcia - uczniowie ZSM - Marcel Zieliński i Kuba Rozentalski

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.