Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie IV Liceum na międzynarodowym spotkaniu młodzieży w ramach projektu Erasmus+

11.05.2018, 11:08:01 Rozmiar tekstu: A A A

W kwietniu 2018 r. w Sittensen w Niemczech miało miejsce pierwsze międzynarodowe spotkanie młodzieży w ramach projektu Erasmus+„Learning, Applying, Studying Together in Europe”.
 

W spotkaniu projektowym uczestniczyło 10 uczniów z Polski, 10  z Francji  i 20 z Niemiec. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowały: pani Ewa Ankiewicz i  pani Anita Gańko.

Tygodniowy plan pobytu obfitował w wiele zadań i atrakcji oraz miał na celu integrację młodzieży z trzech partnerskich szkół. Celem spotkania było także przełamanie bariery posługiwania się językami obcymi, wzrost pewności siebie, doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze stresem, nabycie kompetencji pozwalających na swobodne poruszanie się na regionalnym, krajowym i europejskim rynku pracy, poszerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów kraju  goszczącego.

Uczniowie brali udział w warsztatach z doradcą zawodowym, zdobyli umiejętność pisania CV oraz przeprowadzania rozmowy z przyszłym pracodawcą. Odwiedzili trzy miejscowe firmy oraz uniwersytet w Hamburgu i przeprowadzili wywiady z jego pracownikami.

Jednym z rozpoczętych zadań, które będzie realizowane podczas kolejnych spotkań, było stworzenie filmu animowanego w zaproponowanej  przez gospodarzy aplikacji.

Aspektem kulturowym objętym programem wizyty był spacer po Sittensen, mający na celu zapoznanie się z miejscem zamieszkania  naszych gospodarzy. Pobyt w Hamburgu, połączony z przejazdem promem, widok na metropolię z budynku hamburskiej filharmonii  oraz starówka w Bremie z pomnikiem Rolanda i czterech muzykantów- zostaną na pewno na długo w naszej pamięci.

Międzynarodowe spotkania uczniowskie to bardzo ciekawe przeżycie. Możliwość poznania nowych ludzi, kultury, a także dobra zabawa. Wieczór niemiecki, francuski i polski obfitowały w tańce, gry i zabawy językowe. Uczniowie IV liceum, w ramach wieczoru polskiego, zaprezentowali dwa filmy- o Elblągu i o swojej szkole, przygotowali zabawy, karaoke i taniec "Belgijkę".

Był to tydzień wytężonej pracy- pełen wrażeń, doświadczeń i emocji, po którym pozostanie mnóstwo pięknych wspomnień i nowych przyjaźni. Uczniowie nabyli umiejętność pośredniczenia między kulturą własną, a kulturą obcą, rozumienia zachowania i postępowania przedstawicieli innych kultur. Dostrzegli potrzebę unikania sytuacji konfliktowych oraz udoskonalili umiejętność pokonywania stereotypów.

Z niecierpliwością czekamy na wyjazd kolejnej grupy  uczniów IV LO do Francji, do Cherbourga.


Anita Gańko
IV LO

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.