Sobota, 15.12.2018, Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Na naukę odpowiedniej komunikacji nigdy nie jest za wcześnie

07.03.2018, 14:00:46 Rozmiar tekstu: A A A
Na naukę odpowiedniej komunikacji nigdy nie jest za wcześnie
Fot. Ryszard Biel
Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. - Bardzo szeroki wachlarz poruszonych zagadnień sprzyjał głębokim przemyśleniom i wnioskom. Hasłem tegorocznego EDL jest komunikacja wspomagająca i alternatywna -  "Komunikowanie się nie tylko słowami..." – informowała Justyna Odya z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie wczoraj odbyły się obchody EDL.
 
We wczorajszym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Elblągu, Elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, elbląskich Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz szkół i przedszkoli.
 
 
Do wspólnego świętowania zaproszono również uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym dla których przygotowano warsztaty o charakterze profilaktycznym, pełne niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy ze studentami Pedagogiki specjalnej, podczas „Wycieczki do Głoskolandii – podróży z uśmiechem…”
 
- mówi Justyna Odya, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.
 
Obchody Europejskiego Dnia Logopedy w PWSZ rozpoczęły się od wystąpienia rektora, prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk. Następnie specjalnie dla nauczycieli, rodziców i logopedów zorganizowane zostały seminaria.
 
Wśród prelegentów znaleźli się dr Anna Walencik-Topiłko – neurologopeda, Katedra Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim, która omówiła Logorytmikę - metodę wspierającą działania w profilaktyce i terapii logopedycznej oraz w edukacji językowej, Marzena Kosowska-Firer – neurologopeda, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Elblągu, która przedstawiła temat wczesnej interwencji logopedycznej, a także mgr Anetta Krajewska – neurologopeda, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Elblągu, która przybliżyła program terapeutyczno-stymulujący dla dzieci z nieukończonym rozwojem mowy.
 
- Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej oraz szkolnej i ma ono na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem - wyjaśnia Justyna Odya.
 
Dla PWSZ Europejski Dzień Logopedy ma w tym roku szczególne znaczenie. 
 
Rangę spotkania uświetnia Jubileusz 20-lecia PWSZ w Elblągu oraz fakt, że w tym roku mury Uczelni opuszczą pierwsi absolwenci kierunku Pedagogika specjalna  - specjalność: logopedia z terapią pedagogiczną w Instytucie Pedagogiczno-Językowym
 
-  mówi inicjatorka spotkania, wykładowca IPJ, neurologopeda, Prorektor ds. Kształcenia dr Iwona Kijowska .
 
 
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia.
 
 
 
 Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / PWSZ Europejski Dzień Logopedy ( zdjęć 67 )
Dodano: 2018-03-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.