Środa, 23.01.2019, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Hiszpańska praktyka uczniów ZSIŚiU

13.02.2018, 10:00:09 Rozmiar tekstu: A A A

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu wyjechali na zagraniczny staż zawodowy, tym razem do hiszpańskiej Sewilli. Było to możliwe dzięki realizacji w szkole projektu „Hiszpańska praktyka doświadczeniem na przyszłość” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

ZSIŚiU realizuje projekt we współpracy z hiszpańską firmą przyjmującą euroMind. W ramach niego grupa 16 uczniów i 2 opiekunów wyjechała na 2-tygodniowy staż zawodowy do Sewilli. Uczestnicy projektu to uczniowie kształcący się w zawodach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik usług fryzjerskich. Praktyki zawodowe będą odbywały się szkole SAFA oraz w salonach fryzjerskich w Sewilli.


Uczniowie już od września przygotowywali się do wyjazdu i uczestniczyli w przygotowaniach: językowym, pedagogicznym, kulturowym oraz z zakresu doradztwa zawodowego. Głównymi celami projektu w odniesieniu do uczestników są m.in.: poznanie unijnego rynku pracy, poszerzenie i zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, poznanie i praktyczne wykorzystanie nowych technik w branży fryzjerskiej i technologii w branży odnawialnych źródeł energii.

Uczestnicy poznają zasady funkcjonowania hiszpańskiego systemu kształcenia, będą doskonalić język hiszpański w czasie zajęć kursowych, a także poszerzą swoje kompetencje międzykulturowe. EuroMind przygotował program kulturalny, który umożliwi uczniom poznanie kraju goszczącego, jego historii, kultury i tradycji. Odbędą się wycieczki do Malagi i Kadyksu a młodzież podczas spacerów pozna także najciekawsze miejsca Sewilli.

W Hiszpanii uczestnicy będą mieli zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie. Zagraniczne praktyki uczniów ZSISiU, potwierdzone będą certyfikatami i dokumentem Europass -Mobilność poświadczającym nabyte umiejętności. Z pewnością praktyki w Andaluzji będą dla uczniów cennym doświadczeniem osobistym i zawodowym oraz zwiększą ich atrakcyjność na europejskim rynku pracy.

Koordynator projektu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.