Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

I LO trzecią szkołą w Polsce

06.12.2017, 05:48:25 Rozmiar tekstu: A A A
I LO trzecią szkołą w Polsce

5 grudnia odbył się finał szóstej edycji konkursu Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja. Uroczysta gala, na którą zaproszono 12 szkół z całej Polski, odbyła się w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy. Podczas gali poznano najbardziej zaangażowane społecznie szkoły programu Stypendia św. Mikołaja i wręczono nagrody zwycięzcom.

W programie Stypendia św. Mikołaja bierze udział 287 szkół. Tylko w ostatnim roku szkolnym pozyskały one na stypendia dla uzdolnionych uczniów 185 866zł, czyli więcej o 46 850zł niż rok wcześniej. I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu z uzbieraną kwotą 3693,48zł zajęło III miejsce w kategorii - szkoły ponadgimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.

„Święty Mikołaj był człowiekiem, który stał się prawzorem pomagania. My, idąc jego śladem, postanowiliśmy poszukać w całej Polsce przyjaciół, którzy zechcą razem z nami budować społeczność solidarnych szkół. Jaka to wielka radość, gdy pewnego dnia, okazuje się, że ten pomysł przerodził się we wspaniałą inicjatywę, do której dołączają kolejni, a ich zaangażowanie przekracza nasze najśmielsze oczekiwania.” – mówił podczas Gali Dariusz Karłowicz, prezes zarządu Fundacji św. Mikołaja.

Konkurs Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja ma na celu uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim subkoncie najwięcej środków na rzecz stypendiów. W ramach konkursu szkoły organizują szereg akcji, polegających na przeprowadzeniu zbiórek w postaci kwest, licytacji, sprzedaży cegiełek, loterii, kiermaszów, z których środki zasilają fundusz stypendialny szkoły. Do uzbieranej przez szkołę kwoty, Fundacja dopłaca jej równowartość.
„Świadomość, że jest ktoś, na czyje wsparcie można liczyć, jest niezwykle budująca i motywująca do podejmowania dalszego wysiłku i wytężonej nauki w kolejnych latach. Ten głęboko humanitarny odruch dzielenia się z bliźnim spotyka się z moimi głębokim uznaniem i poparciem. Dziękuję Wam, Drodzy Uczniowie, za ten szlachetny gest solidarności z potrzebującymi rówieśnikami.” – napisała w liście do uczestników Gali Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

Z całą pewnością zarówno uczniowie, jak i rodzice uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących mają dobre serca i chętnie udzielają pomocy w każdej sytuacji, za co serdecznie im dziękujemy.

Stypendystami Fundacji Świętego Mikołaja w tym roku szkolnym są: Nina Oracz, Julia Rokicka, Aleksandra Szulc i Michał Winczewski. Opiekę nad Szkolnym Kołem Wolontariatu oraz Programem Stypendialnym Fundacji Świętego Mikołaja sprawuje pani Monika Oszwa.


Anna Luiza Górecka
rzecznik ZSO

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Sukces
  Środa, 06.12

  Trzecia szkoła w Polsce A boisko sportowe rodem z PRL. Czy nie wstyd włodarze, turyści idą obserwują ten teren.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.