Niedziela, 21.04.2019, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej staje się faktem

27.04.2017, 17:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej staje się faktem
Fot. Ryszard Biel

Rozwój szkolnictwa zawodowego i dostosowanie go pod potrzeby lokalnego rynku pracy jest jednym z priorytetów Prezydenta Witolda Wróblewskiego. Od roku trwają intensywne przygotowania do powstania Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej. Celem tego projektu jest stworzenie lepszych warunków kształcenia zawodowego i koordynacja zadań związanych z dostosowywaniem kierunków kształcenia zawodowego do realnych potrzeb lokalnych pracodawców. Dziś te plany stają się faktem.

- Jestem przekonany, że Elblag dzięki podjętym przez nas działaniom będzie liderem w budowaniu nowoczesnego systemu szkolnictwa zawodowego nie tylko w województwie, ale również w kraju. Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej powstaje po to, aby kształcić w zawodach realnie potrzebnych na elbląskim rynku pracy. Na otwieranie kierunków kształcenia wpływ będą mieli również pracodawcy. W ten sposób ziszcza się realizowana przez nas idea złotego trójkąta. Pod ten system przygotowaliśmy projekty unijne na doposażanie i stworzenie nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz na szkolenia zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Pierwszym etapem tworzenia ECEZ jest rozbudowa  Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu, na którą przed chwilą podpisaliśmy umowę dofinansowania. Już dziś jednak wiemy, że  pozyskaliśmy środki w kwocie prawie 9 mln na kolejne projekty związane z kształceniem zawodowym. Przypomnę również, że tworząc nową sieć szkół pod potrzeby CKP przeznaczyliśmy również budynek obecnego Gimnazjum przy ul. Rawskiej. Jestem przekonany, że podejmowane działania przywrócą Elbląg z czasów funkcjonowania Zamechu. Elbląg, który silny będzie wykwalifikowanymi specjalistami – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Projekt  „Rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu – dostosowanie kształcenia i szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy”, którego umowa została dziś podpisana obejmuje rozbudowę CKP poprzez skomunikowanie za pomocą łącznika budynku nowoprojektowanego z budynkiem istniejącym. W nowym budynku znajdą się dwie nowocześnie wyposażone pracownie:

    odlewnicza z kuźnią, w której realizowana będzie praktyczna nauka zawodu: technik odlewnik;
    energii odnawialnej, w której realizowana będzie praktyczna nauka zawodu: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Z ww. pracowni oraz całej infrastruktury wytworzonej w ramach projektu korzystać będą także uczniowie kształcący się na innych kierunkach kształcenia zawodowego.

W nowym budynku znajdą się również: garaż ze stanowiskami dydaktycznymi, pomieszczenia socjalne, magazynowe, sanitarne, techniczne, winda towarowo-osobowa. Wykonane zostaną niezbędne prace związane z infrastrukturą towarzyszącą: przyłącza, ciągi komunikacyjne; zagospodarowanie terenu, prace rozbiórkowe. Budynek przystosowany będzie do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Projekt stanowi I etap planowanej rozbudowy infrastruktury CKP. W kolejnym etapie, planowanym do realizacji w latach 2018-2019, zakładana jest dalsza rozbudowa budynku i utworzenie nowocześnie wyposażonych pracowni: stolarsko-ciesielskiej oraz budowlanej.

Lata realizacji 2017-2018

Koszt projektu: 3 557 153,60

Dofinansowanie: 2 948 880,33


 UM ElblągOceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Staszek
  Sobota, 29.04

  Mam nadzieję,że młodzi wykształceni pracownicy znajdą pracę na rynku elbląskim i nie będą emigrować.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.