Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

„Nastrój mamy pozytywny. Wydaje nam się, że nie będzie tak źle”. Ostatni dzień testów gimnazjalnych

21.04.2017, 10:35:28 Rozmiar tekstu: A A A
„Nastrój mamy pozytywny. Wydaje nam się, że nie będzie tak źle”. Ostatni dzień testów gimnazjalnych
fot. Rafał Kadłubowski

Uczniowie gimnazjów mogą odetchnąć z ulgą. Dzisiaj, 21 kwietnia, pisali ostatni z egzaminów kończących ich trzyletnią naukę. Po przedmiotach humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, przyszedł czas na język obcy. - Uczniowie są na tyle przygotowani, żeby przystąpić do tego egzaminu. Jaki będzie wynik, to okaże się już po testach. Osobiście sądzę, że pójdzie im dobrze - mówi Sylwia Łaskowska, dyrektor Gimnazjum nr 6 w Elblągu.

Zapytaliśmy trzecioklasistów z Gimnazjum nr 6, czy stresują się egzaminem z języka obcego. – Mały stres jest. Ja piszę egzamin z języka niemieckiego, więc oprócz nauki w szkole to w domu także przypominałem sobie trochę - stwierdza Michał, trzecioklasista gimnazjum.

 

Obawa przed testem zawsze jest, bo jest jakaś inna forma oceniania. Uczniowie przystępowali do próbnych egzaminów gimnazjalnych, więc wiedzą jak to będzie wyglądało. Nauczyciele starannie przygotowywali uczniów, więc myślę, że będzie dobrze

- dodaje pani dyrektor Sylwia Łaskowska.
 
Większość uczniów spokojnie podchodziło do dzisiejszego egzaminu mówiąc, że najgorsze już za nimi. – Dzisiaj podchodzę do języków na luzie, największy kłopot miałem wczoraj, z matematyką. Obawiam się zadań otwartych, nie jestem pewny czy dobrze je rozwiązałem- mówi Filip, uczeń Gimnazjum nr 6.

- Mi wczoraj poszło bardzo dobrze, dzisiaj powinno być jeszcze lepiej - dodaje jego kolega Krzysztof.

Wyniki testów są jednym z kryteriów przyjęcia do szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń, aby dostać się do wymarzonej szkoły, musi osiągnąć wymagany wynik egzaminu. Przypominamy, że ogólnopolskie wyniki testów będą znane 16 czerwca, a arkusze egzaminacyjne będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Oliwia Junik


Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) fot. Rafał Kadłubowski


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ klik
  Piątek, 21.04

  Widać że ten nauczyciel jest z Gimnazjum nr 2 / oddelegowany do gim 6 /. Tak powinien być ubrany nauczyciel na egzamin, a nie jak ta "pani" w dżinsach i sweterku. Czy w gim nr 6, obowiązują "inne" standardy?

 2. 2
  0
  ~ klik
  Piątek, 21.04

  Coś nie tak z tym ubiorem / dżinsy i sweterek /tej pani, która pełni funkcję przewodniczącej komisji egzaminacyjnej. Dobrze że chociaż ten pan nauczyciel traktuje egzamin uczniów bardzo poważnie.

 3. 3
  --3
  ~ Do klika
  Piątek, 21.04

  Popatrz lepiej jak ubrani są uczniowie, a jest to dla nich egzamin podsumowujący ich trzyletnią naukę. Nauczyciele są w pracy i dla nich jest to kolejny zwykły dzień, tyle że bez uczenia.

 4. 4
  0
  ~ klik
  Sobota, 22.04

  To nie wina uczniów, chyba że takie standardy w tej szkole obowiązują? Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z innych Gimnazjów. To jest egzamin tzw mała matura. Przyzwoitość i autorytet. Od kogo, jak nie od nauczycieli, uczniowie powinni brać przykład?

 5. 5
  0
  ~ Pani.p
  Sobota, 22.04

  uczniowie w gim 6 byli ubrani na galowo to wystarczy :)

 6. 6
  +1
  ~ Ania
  Poniedziałek, 24.04

  Książki nie ocenia się po okładce, a człowieka po ubraniu. Tyle, że taką wiedzę ma tylko osoba, która czyta.

 7. 7
  0
  ~ Krzysiek L
  Poniedziałek, 24.04

  Do Klik każdy ubiera się jak chce i nie powinno to Pana/i interesować, a o oddelegowaniu to chyba już nie powinno się pisać bo to jest szczyt bezczelności . Proszę przejść po innych szkołach i zobaczyć, że niektórzy byli też inaczej ubrani. Pozdrawiam i więcej rozumu w tym co piszesz.

 8. 8
  0
  ~ NJ...dhhx
  Poniedziałek, 24.04

  Do klik...Jak ta Pani jest ubrana to jest tylko i wyłącznie jej sprawa...przyszła normalnie do pracy dzień dla niej jak każdy inny to uczniowie pisali egzaminy nie nauczyciele!Każdy ubiera się wedle własnego gustu!!! Tyle w temacie...

 9. 9
  0
  ~ Krzysztof Ch
  Wtorek, 25.04

  Do Klik To jest wyłącznie sprawa tej pani jak sie ubiera

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.