Niedziela, 18.03.2018, Imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

„Nauczyciele dobrze nas przygotowali”. Dziś drugi dzień zmagań egzaminów gimnazjalnych

20.04.2017, 11:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
„Nauczyciele dobrze nas przygotowali”. Dziś drugi dzień zmagań egzaminów gimnazjalnych
Fot. Ryszard Biel

Dzisiaj, 20 kwietnia uczniowie gimnazjów przystąpili do drugiego z trzech egzaminów, kończących ich przygodę na tym etapie szkolnictwa. Wczoraj uczniowie zmierzyli się z przedmiotami humanistycznymi, dziś stawili czoło królowej nauk - matematyce i przedmiotom przyrodniczym.

- Dzisiaj najtrudniejszy dzień czeka uczniów, ponieważ dotyczy przedmiotów ścisłych - przyrody i matematyki. Nauczyciele dali z siebie wszystko, żeby przygotować uczniów, więc myślę, że pójdzie im dobrze - stwierdziła pani Iwona z Gimnazjum nr 7 w Elblągu.

Zapytaliśmy uczniów Gimnazjum nr 7 w Elblągu, czy drugiego dnia egzaminów stres jest już mniejszy.

Stres jest większy. Wczoraj historia była o wiele łatwiejsza i poszła mi bardzo dobrze. Z matematyką może być ciężko, chociaż w szkole dużo powtarzaliśmy, w domu też nie raz wyciągnęłam książki

- mówi Wiktoria, trzecioklasistka z Gimnazjum nr 7.

- Dla mnie wczoraj był najtrudniejszy dzień. Sama nie wiem jak mi dzisiaj pójdzie. Bardziej niż matematyki, obawiam się jednak chemii i fizyki - dodaje inna koleżanka.

Nastrój w szkole jest pozytywny. Mimo stresu panuje luźna atmosfera, chociażby dlatego, że nauczycielka matematyki, pani Barbara Milewska jest przekonana, że uczniom pójdzie bardzo dobrze. – Uważam, że uczniowie powinni być przygotowani, ponieważ przez cały rok pracowaliśmy, powtarzaliśmy kolejne działy. Ja ze swojej strony zrobiłam wszystko i zachęcałam uczniów do tego, żeby przygotowywali się także samodzielnie w domu. Wydaje mi się, że są dobrze przygotowani, a jak jeszcze trafi im się trochę przysłowiowego szczęścia, to pójdzie bardzo dobrze - zaznaczyła.

Jutro, 21 kwietnia, gimnazjalistów czeka ostatni egzamin z języka obcego na dwóch poziomach. Wyniki egzaminów są bardzo ważne pod względem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone 16 czerwca.


Oliwia Junik

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Egzamin gimnazjalny - Gim nr 7 ( zdjęć 44 )
Dodano: 2017-04-20 |  

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.