Poniedziałek, 23.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

W ramach protestu nie puszczą dzieci do szkoły

07.03.2017, 18:00:55 Rozmiar tekstu: A A A
W ramach protestu nie puszczą dzieci do szkoły
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

W Elblągu (tak jak w Gdańsku) powstała inicjatywa rodziców pod nazwą „Zatrzymać Edukoszmar”. Protestują oni przeciw reformie edukacji, która przyniesie od 1 września wiele  zmian w oświacie. - Chcemy nagłośnić tę sprawę – stwierdziła Angelika Domańska. - Naszymi działaniami zainteresowała się też koalicja „Stop chaosowi w szkole”, do którego należą różne partie polityczne i organizacje.

Na czym polega ta inicjatywa? - 10  marca zostawiamy dzieci w domu. Dotyczy to dzieci chodzących do szkół podstawowych i gimnazjów – wyjaśniała Angelika Domańska.

Powstał specjalny druk, który rodzice zamierzają wykorzystywać usprawiedliwiając nieobecność swojego dziecka w szkole. - Wyjaśniamy w nim, że usprawiedliwiamy dziecko z nieobecności w szkole, bo jest to protest przeciwko zbyt szybkiemu wprowadzaniu tej reformy – zaznaczyła Angelika Domańska.

Rodzice chcą w ten sposób zwrócić uwagę na ich obawy względem reformy. - Żyjemy w takich czasach, gdzie rodzice jeszcze grzecznie chodzą na zebrania i słuchają, co do powiedzenia ma pani nauczycielka i tyle. Większość nie za bardzo integruje się ze sobą nawet w ramach klasy – opowiada Angelika Domańska. - Chcemy, by wszyscy dowiedzieli się, że jest grupa rodziców, której reforma się nie podoba.

Po raz pierwszy taką formę protestu w Elblągu zastosowano miesiąc temu. 10 lutego nie wszystkie dzieci poszły do szkoły.

Wtedy w jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 21 było tylko trzech uczniów. Lekcja nie miała jak się odbyć, bo nie było większości klasy. W zasadzie nic nie można było zrobić. Trójka rodziców odebrała swoje dzieci, bo nie było sensu prowadzenia lekcji

– mówiła Angelika Domańska.

Jak długo będzie trwał strajk w takiej formie? - Zobaczymy, jak będą się rozwijać rozmowy ze związkami zawodowymi – przyznała Angelika Domańska. - Nie wykluczamy, że będzie to strajk generalny, czyli, że nie tylko dzieci nie będą przychodziły do szkoły, ale też i rodzice.

To nie jedyny pomysł, jaki rodzice planują wprowadzić w życie.

Jeśli reforma zostanie wprowadzona od 1 września cześć rodziców przepisze dzieci na indywidualny tok nauczania. Zrobi się chaos i bajzel. I tak on już jest. Na forach rodzice wymieniają się informacjami, jak można załatwić indywidualny tok nauczania

– dodała Angelika Domańska.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 22

%68.2 %31.8


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Zdrowy
  Wtorek, 07.03

  Kto to jest ten oszołom Domańska !!!

 2. 2
  +16
  ~ o rany
  Wtorek, 07.03

  I kto tu chce zrobić z dzieci głąbów????- indywidualny tok nauczania to najgorzse co moze dziecko spotkać

 3. 3
  +23
  ~ nauczycielka
  Wtorek, 07.03

  Co za bzdury! Mam nadzieję, że nie jest to nauczycielka z tej niby "najlepszej" szkoły.

 4. 4
  +24
  ~ ddddd
  Wtorek, 07.03

  MAM NADZIEJE ZE ZAJMIE SIĘ NIĄ PROKURATOR

 5. 5
  +27
  ~ Mafeess
  Wtorek, 07.03

  Nie jestem zwolennikiem PiS, do szkoły chodziłem za komuny, moje dzieci chodzą obecnie. Proszę mi wyjaśnić o co chodzi z tą awanturą? Osobiście jestem za powrotem starego systemu czyli 8+średnia, moim zdaniem jest to lepsze dla dziecka i przypominam sobie, że te same organizacje nauczycielskie walczyły z wprowadzanymi gimnazjami. Jeżeli to co się dzieje to tylko gra o kilka stołków najbardziej leniwych pracowników w tym kraju, oczywiście nie wszyscy, i gierka pod publikę to to czysta obłuda.

 6. 6
  +13
  ~ Qwerty
  Środa, 08.03

  Ja powiem tak tu nie chodzi o likwidację gimnazjum (która akurat popieram) tylko to jest gra nauczycieli o stołki i wykorzystują dzieci przy tym, a GŁUPI RODZICE ich popierają indywidualnym tokiem nauczania...Zastanówmy się nad jedną kwestią jak jak tworzona gimnazja płacz nauczycieli ze nie potrzebnie teraz przy likwidacji to samo . Powiedzmy wprost nauczyciele są taka grupa społeczna która... ma 2 miesiące wolne w roku wakacje plus ferie plus dodatkowy urlop jak są wycieczki praca też z głowy męczyć się nie trzeba soboty też wolne itp itd jak naprzyklad dzień nauczyciela wypada w czwartek piątek biorą wolne i zaś długi weekend wiec nasuwa się PYTANIE JAKA GRUPA SPOLECZNA MA TAK DOBRZE W KRAJU? Odpowiedz jest prosta ZADNA zwykły pracownik ma 20 lub 26 dni wolnych w roku i koniec. Więc chodzi tutaj o stołki i zachowanie swojego interesu a wy rodzice nie bądźcie głupi i im w tym nie pomagajcie jak im się nie podoba to niech wyjeżdżają do innej pracy zobaczymy czy to zrobią myślę ze nie.

 7. 7
  +14
  ~ Qwerty
  Środa, 08.03

  Cytując slowa w artykule "w klasie było trzech uczniow" no i nauczyciele zadowoleni dzień wolny oczywiście płatny i jest ok. Więc człowiek zdrowo myślący widzi ze to nie reforma tylko sami nauczyciele paraliżuja szkoly wstyd... I jeszcze chcą to na cały kraj rozlewa niech odejdą z pracy znajdą nowa w biedronce to zobaczą jak to jest w realnym zyciu.

 8. 8
  +9
  ~ dghhg
  Środa, 08.03

  Nie wykluczamy, że będzie to strajk generalny, czyli, że nie tylko dzieci nie będą przychodziły do szkoły, ale też i rodzice.....? to może mega straj generalny, niech do szkoły nie przychodzą dzieci, rodzice i dziadkowie i ciotki i wujkowie, tylko jaki to ma sens skoro szkoła jest tylko dla dzieci, czy pani Angelika przypadkiem nie najadła się czegoś złego?

 9. 9
  +11
  ~ :)
  Środa, 08.03

  Jestem jak najbardziej za likwidacją gimnazjów! A 10 marca jak najbardziej moje dzieci puszcze do szkoły 😁 a Wy dalej krzywdzcie dzieci i calkiem już je w domach zamykajcie (indywidualny tok nauczania) a później komentarze typu dzieci nie mają takiego dzieciństwa jak my. A dlaczego? Sami im taki sponsorujecie.

 10. 10
  +14
  ~ LwicaLewicy
  Środa, 08.03

  Poraża mnie brak tolerancji pani Andżeliki... To, że ona ma inne zdanie z automatu powoduje, że racje innych nic nie znaczą. Z takim brakiem poszanowania innych nigdy nie dogonimy zachodu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.