Niedziela, 22.04.2018, Imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Nauczyciele SP nr 14 w Irlandii

14.09.2016, 11:12:19 Rozmiar tekstu: A A A
Nauczyciele SP nr 14 w Irlandii
fot. nadesłane

Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu jest beneficjentem Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach którego  nauczyciele, w latach 2015-2017 biorą udział w projekcie „Mobilność kadry edukacji szkolnej”  realizowanym przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  W czasie dwuletniego projektu zaplanowano dwanaście mobilności zagranicznych i wyjazdy kadry  do Irlandii i Zjednoczonego Królestwa na kursy:

-English Language for Teachers (kurs j. angielskiego dla nauczycieli),
-ICT for teaching Courses (TIK- technologia informacyjno- komunikacyjna),
-English and methodology courses (kursy metodyki j. angielskiego).

Realizacja projektu pozwoli na podniesienie kompetencji kluczowych nauczycieli (a w dalszej perspektywie uczniów), niewątpliwie zwiększy komunikację kadry w języku angielskim, podniesie umiejętności informatyczne nauczycieli. Zdobyta wiedza i umiejętności oraz praktyka będą doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi, promocji szkoły oraz dzielenia się przykładami dobrych praktyk z innymi.

W czasie wakacji od 11 do 22 lipca oraz od 25 lipca do 5 sierpnia, dwie grupy przebywały na mobilności w Irlandii. Kurs English Language for Teachers odbywał się w Trinity College w Dublinie.

Przez dwa tygodnie obie grupy intensywnie szlifowały swój język angielski, poznawały nowoczesne technologie w trakcie różnych, bardzo interesujących ćwiczeń, wielokulturowych spotkań. Był także czas na poznanie Dublina i wycieczki po Irlandii. Nauczyciele w ramach zajęć zwiedzili Muzeum Narodowe Irlandii,  Dublin City Gallery The  Hugh Lane, średniowieczną osadę Glendalough w górach Wislow oraz Zamek Kilkenny- Kilkenny Castle. Niesamowite wrażenie wywarł pobyt w Long Room w Trinity College, największej bibliotece w Irlandii. Nawiązano wiele kontaktów z nauczycielami z Turcji, Hiszpanii, Włoch, Estonii i wielu innych krajów.

Cały pobyt zakończyła prezentacja prac przygotowana przez uczestników kursu i uroczyste wręczenie certyfikatów stanowiących dowód odbytej mobilności. Wrażenia z pobytu, mimo intensywnej pracy, na długo pozostaną w pamięci nauczycieli.
 

Koordynator projektu w SP nr 14

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.