Wtorek, 21.08.2018, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Obchody Dnia Św. Jerzego w SP nr 14

28.04.2016, 09:17:14 Rozmiar tekstu: A A A
Obchody Dnia Św. Jerzego w SP nr 14
fot. nadesłane

Wprawdzie Dzień Św. Jerzego wypada 23 kwietnia, jednak w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu dzień ten obchodzono 26 kwietnia. Było czerwono jak płatki, a zielono jak liście róż- najpiękniejszego z kwiatów, ale przede wszystkim symbolu Anglii. Wiele osób tego dnia ubrało się na czerwono lub na zielono. Także grono pedagogiczne pięknie zaprezentowało się w barwach czerwieni.

Uczniowie mieli okazję poznać dzieje Św. Jerzego w oparciu o legendę „Św. Jerzy i smok”, którą w oryginalny sposób, jednego aktora, przedstawiła Katarzyna Witkowska- nauczyciel zajęć komputerowych. Całość odbyła się w oparciu o prezentację multimedialną, w tle z muzyką Jacka Kaczmarskiego „Przyczynek do legendy Św. Jerzego”. Nasz aktor, który miał  miecz, hełm i tarczę- atrybuty prawdziwego rycerza, pokonał  „strrrasznego” smoka. Impreza ta pozwoliła uczniom w bardzo obrazowy, ale przede wszystkim ciekawy sposób poznać symbole Anglii- różę i flagę.

Uroczystość była też okazją do podziwiania cudownych róż stanowiących element dekoracji, wykonanych wcześniej przez dzieci i rodziców naszej szkoły. Nagrodzono klasę 1a, której to kwiat została wybrana „najbardziej wyjątkową różą”. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie grona pedagogicznego i dziewczynek z klas I-III ubranych w barwach  czerwonych i różowych.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Św. Jerzego był mini happening, podczas którego na szkolnym boisku uczniowie zaimprowizowali „żywą różę”, a wszystko zostało uwiecznione okiem kamery.
 

Katarzyna Witkowska, koordynator imprezy

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.