Niedziela, 23.09.2018, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie z Hiszpanii w roli wirtualnych nauczycieli

28.05.2014, 09:12:47 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie z Hiszpanii w roli wirtualnych nauczycieli
fot. nadesłane

W dniu 26 maja 2014r. uczniowie z Hiszpanii wcielili się w rolę wirtualnych nauczycieli. Zaprezentowali swoim kolegom z Turcji, Grecji i Polski sposób wykonania “tęczowej bransoletki”. Były to już drugie tego typu zajęcia. Wcześniej dzieci z polskiej szkoły pokazały, jak zrobić wydmuszkę.

Wideokonferencje oraz lekcje wirtualne są jednym z zadań realizowanych w ramach projektu pt.:”Under the same sky” finansowanego ze środków programu „Uczenie się przez całe życie" Comenius Partnerskie Projekty Szkół i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Jednym z partnerów projektu jest Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu.

Tego typu zajęcia są nie tylko odskocznią od szkolnej rutyny, ale także bardzo motywującym i pouczającym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Dzieci uczą się poprzez działanie, doskonalą umiejętności językowe: rozumienie ze słuchu, mówienie i czytanie oraz umiejętność logicznego myślenia.

Ta wyjątkowa lekcja była wyzwaniem dla wszystkich. Uczniowie z Hiszpanii przygotowali instrukcję w języku angielskim, a następnie przekazali ją swoim zagranicznym kolegom i koleżankom. Jej adresaci natomiast wykazali się wielką koncentracją uwagi podczas wykonywania zadania. Końcowym etapem zajęć było uzupełnienie kart pracy, oczywiście w języku angielskim.

Galeria zdjęć oraz film z wideokonferencji znajduje się na stronie projektu.

Informacji na temat projektu udzielają koordynatorzy projektu: Anna Górka i Agata Burglin ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu.

 

Anna Górka
SP nr 6 w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.