Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie zdobędą prawo jazdy

20.10.2008, 12:15:30 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie zdobędą prawo jazdy

W Zespole Szkół w Gronowie Górnym uczniowie klasy III i IV Technikum zdobywają uprawnienia do kierowania pojazdem samochodowym i ciągnikiem. Wszystko dzięki projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uroczyste rozpoczęcie projektu nastąpiło 30 września 2008r. Na spotkaniu obecni byli rodzice, uczniowie i przedstawiciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Lider”. 6 października 12 uczniów rozpoczęło zajęcia teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego.

- Zajęcia będą odbywały się codziennie wieczorem tak, aby nie kolidowały z godzinami lekcyjnymi. W bieżącym tygodniu uczniowie Technikum w Zespole Szkół w Gronowie Górnym rozpoczną swoje pierwsze godziny jazdy praktycznej – mówi Barbara Koniecko z ZS w Gronowie Górnym.

Dodatkowo w Zespole Szkół w Gronowie Górnym zostały uruchomione zajęcia pozalekcyjne, w czasie których uczniowie mogą rozwiązywać testy z nauki prawa jazdy, mając do dyspozycji klawiatury egzaminacyjne.

- Nie zapomnieliśmy także o materiałach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z budowy wybranych samochodów osobowych – dodaje Barbara Koniecko. - Uczniowie mogą także ćwiczyć na planszach magnetycznych różne sytuacje w ruchu drogowym. Zakończenie tej części projektu przewidziane jest na grudzień 2008 roku.

Fot. Mateusz Milanowski

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ jojek
  Poniedziałek, 20.10

  Czy uczniowie płacą cokolwiek za ten kurs dodatkowo czy w całości jest dofinansowany łącznie z egzaminem ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.