Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Żacy PWSZ rozpoczęli rok akademicki (fotoreportaż)

30.09.2008, 09:48:36 Rozmiar tekstu: A A A
Żacy PWSZ rozpoczęli rok akademicki (fotoreportaż)

Podsumowanie dotychczasowej pracy i sukcesów uczelni, wręczenie nagród, życzenia, a także, rzecz jasna, zaprzysiężenie studentów I roku. Tak wyglądała Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, która miała miejsce wczoraj w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Studia na tej uczelni rozpoczęło 3446 studentów w tym 791 na pierwszym roku.

Inaugurację nowego roku rozpoczął Hymn Państwowy. Następnie Rektor PWSZ w Elblągu, prof.. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska
przywitała przybyłych gości i wygłosiła przemówienie. Na początku Pani Rektor, podsumowała ubiegłoroczną pracę uczelni.

- Miniony rok był wyjątkowym z racji jubileuszu 10-lecia powstania naszej uczelni. Do kalendarium obchodów jubileuszowych włączyliśmy wiele imprez naukowych, dydaktycznych i kulturalnych. W murach naszej uczelni odbyły się cztery ogólnopolskie konferencje naukowe poświęcone problemom funduszy unijnych, obliczów Internetu, edukacji we współczesnej szkole i historii elbląskiego lotnictwa.

Ponadto, dzięki staraniom uczelni do Elbląga po raz pierwszy zawitał Bałtycki Festiwal Nauki, na którym zaprezentowano osiemnaście pokazów, doświadczeń i warsztatów. Stoiska festiwalowe odwiedziło
około osiemset osób, a cała impreza odbiła się szerokim echem wśród mieszkańców Elbląga.

W trakcie ubiegłorocznego roku akademickiego, kolejne dwa kierunki, Pedagogika i Elektrotechnika, otrzymały 5-letnią akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej, zamykając w ten sposób listę pozytywnych akredytacji wszystkich kierunków studiów prowadzonych w PWSZ w Elblągu.
- Studenci nasi, mogą mieć zatem całkowitą pewność stabilności procesu dydaktycznego i gwarancję dobrej jakości oferowanych usług dydaktycznych – zapewniała prof. Piekarek-Jankowska.

W trosce o tę właśnie jakość kształcenia i należytą organizację procesu dydaktycznego rozpoczęto wdrażanie Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studenta, który funkcjonuje już na wielu dużych polskich uczelniach.

Po przemówieniu Pani rektor, uczelnia, pracownicy akademiccy oraz studenci przyjęli życzenia od przybyłych gości. Dalej, nastąpiła immatrykulacja studentów I roku, wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, a także nagród dla najlepszych absolwentów i pracowników oraz wyróżnień dla mediów.

Wykład inauguracyjny pt.: „Niebezpieczne zakwity sinic – problem nie tylko ekologiczny” wygłosił prof. dr hab. Marcin Pliński z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Akademicki Chór PWSZ w Elblągu.

Fot. Mateusz Milanowski

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Inaguracja roku akademickiego 2008/2009 w Państwowej Wy ( zdjęć 40 )
Dodano: 2008-09-29 | Fot. Mateusz Milanowski
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.