Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Stypendia dla najlepszych

27.08.2008, 12:04:45 Rozmiar tekstu: A A A

15 września powinny być już znane wszystkie zasady przyznawania stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych, pochodzących z EFS, budżetu samorządu województwa i budżetu państwa. Jest to efekt realizacji projektu pt. „Program stypendialny szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur”.

- Program ma na celu wsparcie rozwoju edukacyjnego młodzieży uzdolnionej w szczególności w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych - mówi Jacek Protas, marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Chodzi o uczniów uczących się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego, w szkołach publicznych i niepublicznych.

O stypendium może się ubiegać jeden uczeń z jednej szkoły. Musi się on wykazać szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych lub technicznych, uzyskując w nich najwyższe wyniki, a w innych dziedzinach wiedzy co najmniej wyniki dobre. Brany jest także pod uwagę dochód na jedną osobę w rodzinie, nie może on przekraczać dwukrotności kryterium dochodowego, uprawniającego do uzyskania świadczeń rodzinnych (na dziś 1008 zł netto).

Stypendia przyznawane są na dany rok szkolny, a jego wysokość może wynieść nawet 340 zł miesięcznie. Te pieniądze mogą być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, opłacenie kursów, zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, zakup fachowej literatury, a nawet na dostęp do Internetu. Regulamin przyznawania stypendiów można znaleźć na stronie
www.warmia.mazury.pl w zakładce EFS. Pod koniec przyszłego tygodnia powinna już działać oddzielna strona internetowa, poświęcona tylko stypendiom, link do niej również będzie się znajdował na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

GaL
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.