Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Młodzi, ambitni i atrakcyjni zawodowo

20.08.2008, 09:58:03 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzi, ambitni i atrakcyjni zawodowo
Praca w Zespole Szkół w Gronowie Górnym od września rusza pełną parą. Oprócz tradycyjnie rozpoczynającego się 1 września roku szkolnego młodych ludzi czeka wiele nowych propozycji.

Szkoła korzystając z funduszy Unii Europejskiej - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, rozpoczyna realizację projektu „Młodzi, ambitni, atrakcyjni zawodowo – szansą rozwoju regionu”.

Dzięki zdobytym środkom w szkole prowadzone będą dodatkowe zajęcia z języków obcych oraz specjalistyczne z projektowania graficznego i technik informatycznych. Młodzież z nowo powstałego Liceum Plastycznego będzie mogła wziąć udział w zajęciach z technik graficznych, a przy okazji sprawdzić umiejętności w praktyce.

Proponowane formy dokształcania są szczególnie cenne dla młodzieży wiejskiej i dojeżdżającej. Stanowią one szansę na wyrównanie dostępu do edukacji. Ciekawe formy prowadzonych zajęć i ich dostępność będzie owocowała zarówno wzrostem wiedzy i umiejętności, jak i zwiększeniem samooceny wśród uczniów.

Za innowacyjne formy możemy uznać wyjazdy na zajęcia w profesjonalnych pracowniach graficznych w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz szkolenia u pracodawcy, pokazujące funkcjonowanie przedsiębiorstwa i znaczenie projektowania graficznego w produkcji.

Zajęcia mają przede wszystkim podnieść atrakcyjność zawodową uczniów. Nauka języków obcych oraz technologia informacyjna to przecież w czasach obecnych niezbędne narzędzia w dostosowaniu się do rynku pracy. Projekt wspomaga także pracę szkoły i wzbogaca jej warsztat w nowoczesne materiały dydaktyczne.

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.