Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Mayday 2 za 350 groszy

15.05.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mayday 2 za 350 groszy

18 maja 2019 roku obchodzony będzie w całej Polsce Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji w akcji „Bilet do teatru za gorsze”, organizowanej już po raz piąty przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, weźmie udział blisko 100 teatrów z 40 miast w Polsce.
    
Sprzedaż „biletów za grosze” rozpocznie się 18 maja, a spektakle grane w ramach akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” będą odbywać się przez cały tydzień – aż do 24 maja. W tym roku w kasach teatrów będzie można kupić bilety na wybrane spektakle po 350 groszy. Na widzów czekać będzie kilkadziesiąt tysięcy biletów w symbolicznej cenie 350 groszy (3,5 zł), którą organizator akcji chce przypominać, że w teatrze „grosze grają rolę”.
    
Tegoroczne 350 groszy odwołuje się do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Nie każdy bowiem wie, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości nieco ponad 3,50 zł. Przez akcję „Bilet do teatru za 350 groszy” organizatorzy chcą pokazać, że teatr nie jest obciążeniem i może się opłacać.
    
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu także świętuje Dzień Teatru Publicznego i bierze udział w akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. 19 maja o godzinie 20:00 zagra dla Państwa przezabawną farsę z bigamistą w roli głównej czyli MAYDAY 2.

Na powyższy spektakl grany z okazji Dnia Teatru Publicznego bilety będzie można kupić 18 maja (sobota) w kasie teatru, która będzie w tym dniu czynna w godzinach 12-20. Jedna osoba może zakupić dwa bilety.
    
Organizatorem wydarzenia jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” finansowana jest z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


W sobotę, 18 maja, kasa będzie czynna od 12.00 do 20.00.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.