Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Aktorzy Teatru Syrena z musicalem „Hallo Szpicbródka" zachwycili elblążan

24.04.2016, 09:20:48 Rozmiar tekstu: A A A
Aktorzy Teatru Syrena z musicalem „Hallo Szpicbródka" zachwycili elblążan
Fot. Ryszard Biel

Na deskach Teatru im. A. Sewruka, w czwartek (21 kwietnia) pojawili się aktorzy warszawskiego Teatru Syrena z musicalem „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ Króla Kasiarzy” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.


To był kolejny duży spektakl podczas tegorocznej Wiosny. Na scenie było rojno i gwarno. Piosenki solowe i te śpiewane w większej obsadzie, taniec i do tego gra aktorska, składały się na urozmaicone przedstawienie.

Większość publiczności znała wcześniejszą, telewizyjną wersję, musicalu w reżyserii Janusza Rzeszewskiego, która do dziś jest jednym z największych przebojów w historii polskiego kina. Wersja przedstawiona przez Teatr Syrena, choć bardzo bliska pierwowzoru, zaskoczyła jednak nieco innym wykonaniem. Dużo w niej było nowoczesnego spojrzenia na teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn”, a melodyjne piosenki wykonano w nowej aranżacji.

Kto oglądał film Rzeszewskiego pamięta znakomite role Piotra Fronczewskiego (Fred Kampinos vel Szpicbródka), Gabrieli Kownackiej (Anita), Jana Kobuszewskiego (tajniak Mańkowski), Wiesława Michnikowskiego (dyrektor teatru), Ireny Kwiatkowskiej (Makosia), Józefa Kalbarczyka (klakier Rudy), Włodzimierza Kwaskowskiego (krawiec Salomonowicz).

W spektaklu Teatru Syrena, który Szpicbródkę zagrał po raz pierwszy z okazji jubileuszu 65 -lecia swojego istnienia, największe uznanie zyskała odtwórczyni Makosi, której wykonanie piosenki „Nogi”, kończącej pierwszą część spektaklu, spotkało się z dużym aplauzem widowni. Doceniono też kreacje tajniaka Mańkowskiego, klakiera Rudego, krawca Salomonowicza czy dyrektora Lelewicza. Gwiazdą wieczoru był odtwórca tytułowej roli Szpicbródki – Piotr Polk. Jego występ pozostawił jednak niedosyt.

- Uwielbiam aksamitny głos pana Piotra, a w tym spektaklu było go zdecydowanie za mało – z żalem stwierdziła pani Dorota.

Dla tych, dla których Piotra Polka było za mało, 15. Elbląska Wiosna Teatralna przygotowała niespodziankę. Wystąpił on bowiem, jako gość specjalny, w finałowym spektaklu „Plotka”, w wykonaniu elbląskiego Teatru.Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Spektakl Hallo Szpicbródka ( zdjęć 64 )
Dodano: 2016-04-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95299887657166