Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Podopieczni Domu Dziecka Mikołajki spędzą w teatrze. "To bardzo trafiony prezent"

05.12.2015, 07:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
Podopieczni Domu Dziecka Mikołajki spędzą w teatrze. "To bardzo trafiony prezent"

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. Skłania do refleksji i zadumy. Ludzie, w kieracie codziennych obowiązków często nie doceniają tego, co mają. Na ogół chcą coraz więcej. Nie dostrzegają, że posiadanie rodziny jest skarbem, który nie każdemu jest dany. Wiedzą o tym dobrze podopieczni Domu Dziecka przy ul. Chrobrego, którzy choć mają cudownych opiekunów, marzą o jednym - rodzinie.

W Domu Dziecka przy ul. Chrobrego miłą atmosferę, opiekę i dobre słowo obecnie znajduje ok. 60 podopiecznych. - Mamy dzieci w różnym wieku. Od noworodka do 22 letniej dziewczyny - mówi Barbara Nalińska, dyrektor elbląskiego Domu Dziecka przy ul. Chrobrego 4.

W jakich obszarach można wspomóc Dom Dziecka?

Elbląski Dom Dziecka boryka się z takimi problemami, jak każdy elbląski dom. Zawsze powtarzam, że nas nie różni nic od innych gospodarstw domowych, poza wielkością. Naszych domowników jest dużo, ale potrzeby mamy takie same. Potrzebujemy i ręczników, i firanek, ale i lodówki czy żelazka

- wymienia  Barbara Nalińska.

Choć dyrektor określa swoich podopiecznych mianem "moje dzieci" przyznaje, że ani ona, ani żaden z pracowników nie jest w stanie dać im tego, czego najbardziej potrzebują. - Nie możemy im dać miłości -przyznaje Barbara Nalińska.

Liczba dzieci w ośrodku z roku na rok ulega zmianie. - To prawda, że jest rotacja wśród dzieci. Odchodzą one i do rodzin zastępczych, do adopcji, nierzadko też wracają do swoich domów rodzinnych. Ale to i tak jest za mało - podkreśla Barbara Nalińska. - Ustawodawca zakłada, że dzieci będą rok, dwa, do czasu, kiedy nie poprawi się sytuacja w ich domu rodzinnym. Praktyka pokazuje, że wielokrotnie dzieci są w domu dziecka przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Teatr im. Aleksandra Sewruka wraz z redakcją info.elblag.pl postanowił podarować mikołajkowy prezent podopiecznym Domu Dziecka przy ul. Chrobrego. 6 grudnia, o godz. 16.00, na deskach elbląskiego teatru wystawiany będzie spektakl "Opowieść Wigilijna". Kilkadziesiąt biletów na ten spektakl powędrowało do podopiecznych Barbary Nalińskiej. Otrzymali oni także gadżety od naszej redakcji.

- Zawsze trzeba pomagać - podkreślił Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka, który bez wahania  przeznaczył pulę biletów. - Życie nie jest kolorowe, więc warto mu dodać trochę barw. Dzieci w czasie świąt otrzymują od rodziców prezenty  i mają dużo radości  z faktu, że przyszedł Mikołaj. My taki prezent mikołajkowy chcieliśmy dać dzieciom z Domu Dziecka.

 

To bardzo trafiony prezent. Nasze dzieci bardzo chętnie biorą udział w tego typu inicjatywach. Zawsze korzystają z otrzymanych zaproszeń i bardzo są za nie wdzięczne. To jest dla nas ważne, by nasze dzieci rozwijały się nie tylko fizycznie, ale i duchowo. Wyjście z taką inicjatywą, jak udział w spektaklu, jest tym, na co dzieci czekają. Bardzo za to dziękujemy

- mówi Barbara Nalińska.

Nie bez powodu na prezent zostały wybrane bilety na "Opowieść Wigilijną". - To spektakl z morałem. Nie tylko, dla dzieci, które zapraszamy, ale dla wszystkich innych. Warto sobie uświadamiać, że to, co mamy najważniejsze to uśmiech dla drugiego człowieka, wzajemna pomoc - wymieniał Mirosław Siedler. - Z tym przesłaniem pomagamy, jak możemy.

Dzieciom i dorosłym potrzeba na co dzień uśmiechu i radości. Nic nie zapewnia go bardziej niż zabawa. Niestety zabawki nie są wieczne, stąd stały ich niedobór. - Zdrowe, prawidłowe dzieciństwo to też psucie zabawek. Wtedy wiemy, że mamy  dziecko - śmieje się dyrektor Domu Dziecka. - U nas, jak w każdym domu, zabawki się zużywają, potrafią zepsuć, więc jak najbardziej potrzeby mamy duże. Jesteśmy otwarci na to, by dzieci były obdarowywane zabawkom.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Mela
  Niedziela, 12.08

  Ciekawe czy wie że noworodek potrzebuje pieluch i specjalistów względem medycznym jeju jaka ona jest zaklamana

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.403589963913