Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Sceny miłosne dla dorosłych, Narkomanka, O co biega?, czyli styczeń w elbląskim Teatrze

07.01.2012, 08:01:30 Rozmiar tekstu: A A A
Sceny miłosne dla dorosłych, Narkomanka, O co biega?, czyli styczeń w elbląskim Teatrze
fot. Kamila Jabłonowska

Sceny miłosne dla dorosłych bawią elbląską publiczność niezmiennie od dnia premiery. To propozycja doskonale wpisująca się w czas karnawałowej hulanki. "Narkomanka" grana od 14 sezonów schodzi z afisza, z 200. wystawieniem.

Tekst Zbigniewa Książka z ogromnym powodzeniem wystawiło kilka polskich teatrów i wszędzie przyjmowany jest entuzjastycznie przez publiczność. Nie inaczej jest w Elblągu, u nas także widzowie bardzo cenią sobie to przedstawienie. Spektakl dla widzów  pełnoletnich z dużą dawką smacznej  erotyki i humoru.

"Sceny miłosne dla dorosłych" to komedia z piosenkami w wykonaniu aktorów wcielających się w kolejnych bohaterów opowieści. Jest więc studentka i wykładowca, innym razem prostytutka i senator RP, kolejna para to żona i mąż w statecznym, wieloletnim związku. Jest też rola kobiety o dobrej duszy i cwanego podrywacza, no i rola pary obojga płci zafascynowanej seksem.

Pikantne opowieści o  sprawach damsko-męskich czyli o intymności na wesoło. Przedstawienie muzyczne z udziałem saksofonisty - Szymon Zuehlke i pianisty - Dariusz Łapkowski.

"Sceny miłosne dla dorosłych" 6-7 stycznia - godz. 18:00

"Narkomanka"

Zupełnie inną propozycją jest "Narkomanka", to przedstawienie zielone, czyli grane po raz ostatni. Spektakl powstał w oparciu o prozę Barbary Rosiek pt. "Pamiętnik narkomanki". Wyreżyserował go Bartłomiej Wyszomirski, a teksty piosenek zostały zaczerpnięte z tekstów Edwarda Stachury. Premiera odbyła się we wrześniu 1998 r. Bohaterka monodramu (kreowana przez Beatę Przewłocką) próbuje dotrzeć do istoty swojego człowieczeństwa, gubi się jednak w swoich wyznaniach, staje bezradna wobec prawdy ciała. Fizyczność doskwiera tutaj bardziej niż ból duszy.

- Sztuka zrobiła na mnie duże wrażenie - mówił po obejrzeniu setnego przedstawienia Marek Kotański - Bohaterka przypomniała mi jedną z moich pierwszych pacjentek, której udało się wyjść z tego strasznego nałogu. "Narkomanka" powinna być wystawiana nie tylko w teatrze, lecz również w szkołach.

Przyzwyczailiśmy elbląską publiczność do wybornej zabawy podczas "zielonych spektakli". Tym razem musi być trochę inaczej, bo przy takiej tematyce przedstawienia trudno robić sceniczne numery koleżance, która właściwie jest sama na scenie. Publiczność zachęcamy do wybrania ubiorów z zielonymi elementami, a kolorowo i zaskakująco będzie na pewno przed jak i po przedstawieniu.

Narkomanka - 13 stycznia, godz. 19:00

 
"Oco biega?"


Klasyczna brytyjska farsa. Premierę miała w 1945 roku i odtąd bawi widzów na całym świecie. Małe angielskie miasteczko w czasie wojny, w nim wielebny pastor, niedawno ożeniony z byłą aktorką, kobietą młodą, nowoczesną, dziś powiedzielibyśmy: wyzwoloną. Nie znosi jej zdewociała stara panna, zakochana w pastorze. Ta właśnie niechęć, zbyt duża dawka sherry, której owa panna przypadkowo nadużyła, nieoczekiwany przyjazd  safandułowatego wuja młodej mężatki (traf chce:  anglikańskiego biskupa) i równie nieoczekiwane jej spotkanie z dawnym kolegą z teatru, obecnie żołnierzem, ucieczka hitlerowskiego oficera z pobliskiego obozu jenieckiego i pościg za nim dają okazję do zabawnego ciągu zdarzeń, w którym łatwo się pogubić kto jest kim, ale za to uśmiać się można do woli. 

Spektakl w reżyserii Marcina Sławińskiego, jeden z niekwestionowanych specjalistów od farsy.

O co biega? - 14 stycznia, godz. 19:00
O co biega? - 15 stycznia, godz. 17:00

 
"Człowiecze szaleństwo w twórczości"

Wernisaż wystawy "Człowiecze szaleństwo w twórczości" to prace uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, będące efektem realizacji projektu "Z ołówkiem w Muzeum" dofinansowanego ze środków Fundacji PZU, Fundacji BZWBK oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły. Powstałe obrazy zainspirowane zostały wyjazdem uczniów do Muzeum Malarstwa i Galerii Zachęta w Warszawie. kopie zachwycają starannością wizji artystycznej, przybliżają nam arcydzieła malarstwa światowego od czasów antycznych do współczesności. Ten przekrój czasowy to ewolucja postaw twórczych artystów i zmieniającego się postrzegania artystów i świata przez sztukę.

Wernisaż "Człowiecze szaleństwa w twórczości" - 14 stycznia, godz. 18:00

 

Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2473349571228