Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Marszałek Jacek Protas oddał głos na Leszka Czerwińskiego

11.03.2010, 11:49:49 Rozmiar tekstu: A A A
Marszałek Jacek Protas oddał głos na Leszka Czerwińskiego
Fot. Rafał Kadłubowski

Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego w plebiscycie na najpopularniejszego elbląskiego aktora oddał swój głos na Leszka Czerwińskiego. Gra Czerwińskiego spodobała się również między innymi insp. Markowi Osikowi, Komendantowi Miejskiemu Policji w Elblągu. Jednak komendant policji nie mógł się zdecydować i podał nazwiska trzech aktorów, którzy w jego ocenie zasługują na wyróżnienie.

Przypomnijmy, trwa plebiscyt na najpopularniejszego aktora w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. By ułatwić Państwu wybór, na łamach info.elblag, będziemy sukcesywnie przybliżać sylwetki aktorów, wraz z opiniami widzów. Dziś sylwetka Leszka Czerwińskiego.

Leszek Czerwiński jest również bardzo uzdolniony wokalnie, czego namacalnym dowodem jest nagroda Grand Prix 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej "Reflektor" 2009 w Koszalinie. Chętnie jest więc obsadzany w spektaklach muzycznych. Aktualnie gra w „"A-na-was spłyną obłoki"  i   "A my ...róbmy swoje".

Sympatię elbląskich widzów zyskał głównie dzięki roli Raula „Aż do bólu” i roli w „Dziełach wszystkich Szekspira w nieco skróconej wersji”. Świetnie nawiązuje kontakt również z najmłodszą publicznością, co pokazał m.in. w „Bajkach – samograjkach”, „Królewnie Śnieżce” i „Gangu Słowika”.

Widzowie o Leszku Czerwińskim

Leszka Czerwińskiego cenię za młodość i świeżość. Za wachlarz talentów, który dopiero zaczął przed nami rozwijać. Za umiejętne łączenie sztuki mocnej, dorosłej, dobitnej, jak w nagrodzonym monodramie „Pod mocnym aniołem” na podstawie prozy Jerzego Pilcha, z rewelacyjnym, również nagradzanym śpiewaniem, a także z dziecięcą wrażliwością i empatią w sztukach dla najmłodszych. Za to, że przypomina nam, że teatr jest miejscem dla wszystkich. - pisze Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Kolejny stały widz Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, insp. Marek Osik Komendant Miejski Policji w Elblągu, uważa, że na szczególne wyróżnienie zasługuje trzech elbląskich aktorów: Leszek Czerwiński, Tomasz Muszyński i Marcin Tomasik.
 
Długo zastanawiałem się, na kogo oddać swój głos w Plebiscycie na najpopularniejszego aktora w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. - pisze komendant Marek Osik - Najpopularniejszy, ten jeden, a przecież jest ich tylu, których oglądam z wielką przyjemnością w kolejnych przedstawieniach. Jeżeli nie mogę oddać głosu na wszystkich aktorów, to może chociaż na kilku. Który spektakl wywarł na mnie największe wrażenie, pozwolił na przyjemne spędzenie czasu? I tu nie mam wątpliwości, zalazłem rozwiązanie : Wszystkie dzieła Szekspira w nieco skróconej wersji. Tu wszystkich trzeba wyróżnić, przecież to był tak wyrównany zespół : Tomasz Muszyński, Leszek Andrzej Czerwiński i Marcin Tomasik, czyli Polish Szekspir Company.

Mała scena, kontakt z publicznością, tempo, improwizacja, wielka dawka humoru, trzech aktorów i efekt - rozbawiona do łez publiczność. To po prostu trzeba zobaczyć, polecam.- kontynuuje komendant policji - Po obejrzeniu spektaklu każdy zrozumie dlaczego oddam trzy głosy po jednym na każdego z elbląskich aktorów Polish Szekspir Company. I tak naprawdę nie tylko za ten jeden spektakl, przecież w „Mein Kampf” i  „Aż do bólu” stworzyli kreacje, które pozostają w pamięci widza, ale za długo by uzasadniać. Trzech najpopularniejszych, potrójne ex aequo, przecież to możliwe.

 Jednak wielu naszych czytelników nie ma wątpliwości i zdecydowanie oddaje głos na Leszka Czerwińskiego.

- Byłam w Teatrze Elblągu tylko dwa razy ale gra Leszka Andrzeja Czerwińskiego podobała mi się najbardziej. Wzrusza i szokuje, widzę w tym aktorze duży potencjał - pisze Agnieszka Kalinowska.

- Wzniósł powiew świeżości i udowodnił, że bardzo dobry aktor nie musi kończyć prestiżowej szkoły. Jako aktor kompletny ogrywając role, gdy śpiewa i tańczy - nie udaje tancerza i śpiewaka tylko nimi jest. Już epizodem W Locie Nad Kukułczym Gniazdem pokazał się z dobrej strony, a każdą kolejną rolą potwierdza swój wielki talent. Skromny i pracowity - niektórzy młodzi aktorzy (a także Ci starsi) powinni brać z niego przykład.- uważa Jacek Żukowski.

- Warto przyznać mu Aleksandra - trochę za zasługi, trochę dla zachęty- podsumowuje dziennikarz Jarek Grabarczyk.

O Leszku Czerwińskim pisaliśmy m.in. w artykułach:

Leszek Andrzej Czerwiński: Milion charakterów w jednym

Porusza i szokuje..aż do bólu

Gang Słowika porywa dzieci


Przez nich Szekspir nie będzie już taki nadęty i poważny

A my...róbmy swoje

Młodzi elbląscy aktorzy nagrodzeni na ogólnopolskich festiwalach

Głosuj, opiniuj i wygraj karnet o wartości 500 złotych !


Żeby oddać głos należy wysłać e-maila na adres: plebiscyt@info.elblag.pl, w tytule wpisując nazwisko ulubionego aktora, a w treści krótkie uzasadnienie wyboru oraz swoje imię i nazwisko. Zachęcamy również do pisania swoich opinii lub komentarzy na temat pracy ulubionych artystów. Dla widzów to niepowtarzalna okazja, by podziękować aktorom za ich pracę. Najciekawsze opinie zostaną opublikowane na łamach info.elblag.pl, a najlepsze pośród nich, nagrodzone karnetami na 9. Elbląską Wiosnę Teatralną. Głosy bez uzasadnień również się liczą, jednak nie wezmą one udziału w konkursie. Liczy się głos wysłany z jednego adresu e-mailowego. Głosować można do 25. marca. 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ślepy i głuchy
  Czwartek, 11.03

  Kogo to obchodzi? Protas robi pod publiczkę?

 2. 2
  0
  ~ z polski
  Czwartek, 11.03

  Kto to jest Protas ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.