Wtorek, 25.02.2020, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Wygraj podwójne zaproszenie na „Miłkę”

07.01.2010, 18:19:39 Rozmiar tekstu: A A A
Wygraj podwójne zaproszenie na „Miłkę”

„Miłka” to monodram przygotowany przez młodego elbląskiego aktora, Krzysztofa Grabowskiego. Jest to spektakl nietypowy dla Teatru im. Aleksandra Sewruka. Nie dlatego, że opiera się na jednym aktorze, ale również dlatego, że niebagatelną rolę odgrywa tu improwizacja. Jak mówi Grabowski  „Miłka” to spektakl, który powstaje od sześciu lat. Wciąż się rozwija i zmienia wraz z aktorem.  Niecodzienne jest również miejsce, w którym spektakl się odbędzie. Nie będzie to ani Mała, ani Duża Scena, a stara teatralna pralnia, zaadaptowana specjalnie na potrzeby spektaklu.

„Miłka” to monodram, który powstał na podstawie utworu „Piaskownica” Michała Walczaka.  Opowiada  o totalnej samotności, o poszukiwaniu siebie samego, o osobie, która nie umie się odnaleźć, nie potrafi określić, kogo potrzebuje, a kiedy już stwarza sobie przyjaciółkę, to nie potrafi z nią żyć. Cały spektakl opiera się wyłącznie na umiejętnościach i talencie Grabowskiego. Nie ma drugiego aktora, który ewentualnie mógłby spektakl „podciągnąć”. Nie ma także możliwości zasłonięcia, ewentualnych niedociągnięć, rekwizytami czy kostiumami.

W minionym roku spektakl został został nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.Do udziału we wrocławskim festiwalu zgłosiło swój akces 24 artystów, z czego Rada Artystyczna zakwalifikowała 9 monodramów, w tym spektakl pt. "Miłka" w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego. Po obejrzeniu przedstawień jury w składzie: Lech Śliwonik - przewodniczący, Janusz Degler, Bogusław Kierc, Krzysztof Kuliński, Bartosz Zaczykiewicz przyznało swoje indywidualne nagrody. Regulamin festiwalu mówi bowiem, iż każdy juror ma do dyspozycji kwotę 2000 zł, którą przyznaje jako nagrodę spektaklowi uznanemu przez siebie za najlepszy i publicznie uzasadnia swoją decyzję. Przedstawienie "Miłka" w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego nagrodzone zostało, aż przez dwóch jurorów.
Ponadto Dyrektor Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora zaprosił spektakl "Miłka" w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego do udziału w  Festiwalu Festiwali Teatrów Jednego Aktora w Toruniu w 2010 roku.

W  Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu „Miłka” będzie można zobaczyć 11, 12 i 17 stycznia. Dla czytelników info.elblag.pl mamy jedno  podwójne zaproszenie na ten spektakl (na 17 stycznia) . Rozlosujemy je wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Jaką rolą zadebiutował Krzysztof Grabowski na elbląskiej scenie teatralnej? Odpowiedzi należy przesyłać do 13 stycznia (do godz 12:00) na adres:konkurs@info.elblag.pl"> konkurs@info.elblag.pl W treści oprócz odpowiedzi proszę wpisać imię i nazwisko. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej drogą e-mailową. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

--------------------------------------------------------------------

Podwójne zaproszenie na spektakl "Miłka" zodbywa Zbigniew Martuszewski. Gratulujemy! Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.