Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Ruszają całoroczne warsztaty teatralne dla uczniów i przedszkolaków!

10.09.2009, 14:49:34 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszają całoroczne warsztaty teatralne dla uczniów i przedszkolaków!
Fot. teatr.elblag.pl

- Ośrodek Kultury Teatralnej działający w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu już dwunasty sezon popularyzuje kulturę teatralną wśród dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że zauważyli Państwo  o wiele większe „otwarcie” Teatru na potrzeby młodego widza oraz naszą troskę w kształtowaniu artystycznych i społecznych postaw najmłodszych elblążan. – mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Jak informuje Tomasz Walczak, wiele z działań edukacyjnych elbląskiego Teatru zostało zaakceptowanych przez placówki oświatowe i weszło na stałe do oferty programowej. Podobnie jak w ubiegłym sezonie Teatr proponuje udział grup przedszkolnych i szkolnych w całorocznym cyklu warsztatów teatralnych.

Zajęcia warsztatowe mają na celu pobudzenie wyobraźni, integrację dzieci i młodzieży w grupie, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką, zwłaszcza sztuką Teatru, pomoc w rozwiązywaniu sporów i konfliktów w klasie, aktywizację uczniów w działaniach grupowych, a wszystko to dzięki wypróbowanym od lat metodom pracy twórczej i dramy.

- Pragniemy poprzez zabawę pokazać dzieciom i młodzieży całe spektrum możliwości warsztatowych Teatru, animację ciała, język ciała, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, budowę etiud scenicznych, animację przedmiotu i wiele innych, które można wykorzystać jako techniki pracy twórczej  w nauczaniu - informuje Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w wymiarze godziny lekcyjnej na terenie Teatru  (do dyspozycji Duża i Mała Scena oraz foyer – obowiązuje obuwie sportowe). Grupa do 25 uczniów klasie, wnosi opłatę ryczałtową w wysokości 100 złotych, natomiast klasy, gdzie ilość uczniów przekracza  25 osób – opłatę w wysokości 120 złotych (wystawiamy faktury VAT). Istnieje także możliwość realizacji zajęć na terenie placówek oświatowych w obszarze Elbląga. Warsztaty prowadzone będą przez aktorów i pedagogów Teatru: Krzysztofa Grabowskiego, Beatę Przewłocką, Teresę Suchodolską-Wojciechowską, Hannę Świętnicką-Grabowską i Tomasza Walczaka. Pedagodzy zainteresowani propozycją Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu proszeni są o kontakt telefoniczny (641-97-00 wew. 284 prosić: Beatę Przewłocką lub Tomasza Walczaka) w celu ustalenia szczegółów.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ rozczarowana
  Sobota, 19.09

  Wykorzystane zdjęcie to efekt pracy Ireny Adamiak na zajęciach z charakteryzacji. Ireny Adamiak, której po dziesięciu latach pracy w edukacji teatralnej zabroniono wykonywać pracę edukatora. W nagrodę za sympatię ze strony dzieci i akceptację ze strony nauczycieli.

 2. 2
  0
  ~ Ewa
  Środa, 23.09

  zdjęcie pochodzi ze strony teatru, z zakładki poświęconej edukacji, a zrobione zostało na zajęciach kursu doskonalącego dla nauczycieli pn. "Mój warsztat teatralny", którego nie wymysliła i nie realizowała p. Irena. Wiem, bo byłam uczestniczką... A jesli chodzi o zajęcia prowadzone z dziećmi przedszkolnymi i szolnymi, to moje pociechy i ich opiekunki (1 dziecko w przedszolu - 2 w szkole podstawoowej) były bardzo niezadowolone z tych zajęć!!!

 3. 3
  0
  ~ Dorota
  Poniedziałek, 28.09

  Pozdrawiam wszystkich miłośników Teatru.Z Panią Ireną Adamiak wspólpracowałam wiele lat.Pracowałyśmy z dziećmi w wieku przedszkolnym.To wspaniały człowiek i cudowny instruktor teatralny.Pani Irenka wkładała wiele entuzjazmu,zapału i profesjonalizmu w pracę z dziećmi.Zajęcia prowadzone przez Panią Irenkę były zawsze przemyślane i bardzo wartościowe.Dzieci z radością uczestniczyły w tych zajęciach,cały czas prosząc o więcej.To dzięki Pani Irence udało się wystawić i zaprezentować rodzicom spektakl "Cyrk".Bardzo mi przykro,że tak wspaniała osoba została odsunięta .Za swoją pasję,oddanie?Pani Irenko!Dzieci i nauczyciele z Malborka bardzo Pani dziękują i liczą na to,że wróci Pani do pracy edukatora.Szkoda,że nas nauczycieli,rodziców władze Teatru nie zapytały o zdanie.Krzywdzi się osobę kompetentną,pracowitą,pełną pasji.Pani Irenko.Proszę się trzymać!(spór się toczy o jedno zdjęcie.Mam ich wiele.To dokumentacja wspaniałej pracy Pani Irenki-są na nich"mali aktorzy" i ich uśmiechy.Tych twarzy jest ponad 30.)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.