Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Walentynkowy weekend w Teatrze

11.02.2009, 10:42:03 Rozmiar tekstu: A A A
Walentynkowy weekend w Teatrze
Fot. teatr.elblag.pl / spektakl Kolacja dla głupca

Nadchodzący weekend w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu minie pod znakiem walentynkowych spektakli, nie tylko dla zakochanych. W piątek, sobotę i niedzielę elbląscy aktorzy wystawią dwie bardzo lubiane i popularne sztuki: „Kolacja dla głupca” i „Sceny miłosne dla dorosłych”. Warto ten wyjątkowy czas spędzić ze swą Walentynką, lub ze swym Walentym w Teatrze. Dla naszych czytelników mamy do rozlosowania podwójne zaproszenia na jeden z tych spektakli.

Elbląski spektakl "Kolacji dla głupca" prezentowany był z ogromnym sukcesem publiczności w Londynie (Wielka Brytania) oraz w Tarnopolu (Ukraina). Kto jeszcze nie widział, powinien koniecznie wybrać się do Teatru. "Kolacja dla głupca" to zabawna i inteligentna komedia. Pomimo komplikacji akcji i personalnych pomyłek sztuka w niczym nie przypomina farsy. Pozostaje komedią w najlepszym stylu, będącą także satyrą na współczesną klasę średnią. Atrakcyjna fabuła, dowcipne dialogi, wyraziście zarysowane i zróżnicowane postaci, a do tego duży dystans do materii samego dramatu dają w rezultacie sztukę, która ma szansę spodobać się nawet najbardziej wyrobionym widzom. W role głównych bohaterów wcielają się: Lesław Ostaszkiewicz (PIERRE) i Mirosław Siedler (FRANCOIS).

„Kolacja dla głupca” wystawiona zostanie 14 lutego o godz. 18:00 i 15 lutego o godz. 17:00.

Podobnie jest ze spektaklem pt. "Sceny miłosne dla dorosłych"... Tekst Zbigniewa Książka z powodzeniem wystawiono w kilku polskich teatrach i wszędzie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Zabawne scenki-sytuacje damsko-męskich relacji. Nieco zawoalowanej pikanterii z atmosferą wiszącego w powietrzu "skandaliku" obyczajowego. Dwoje aktorów otrzymało właśnie za to przedstawienie nagrody Aleksandra 2007: Irena Adamiak i Tomasz Czajka. Komedia nie tylko o miłości… z piosenkami, pikantnymi tekstami, z przymrużeniem oka….

"Sceny miłosne dla dorosłych" obejrzeć będzie można 13 lutego o godz. 19:00, 14 lutego o godz. 21:00 i 15 lutego o godz. 20:00.

Z okazji zbliżających się Walentynek przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym wygrać będzie można, ufundowane przez Teatr im. A.Sewruka, podwójne zaproszenia na sobotni i niedzielny spektakl „Kolacji dla głupca”. Aby zdobyć jedno z nich należy wysłać maila na adres konkurs@info.elblag.pl wpisując w jego temacie „Teatr Walentynki”, a w treści swoje imię i nazwisko oraz odpowiedź na proste pytanie „Kto wcielił się w dwie główne role w spektaklu  Kolacja dla głupca?”. Na Wasze odpowiedzi czekamy do czwartku, kiedy to rozlosujemy zwycięzców.
-------------------------------------------------------------------------------
Podwójne zaproszenia na spektakl "Kolacja dla Głupca" wygrywają: Anna Ciszewska (sobota) i Waldemar Kosowski (niedziela). Gratulujemy! Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.