Wtorek, 17.09.2019, Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

ELBLĄSKA KSIĘGA cz. III

17.06.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
REKLAMA

Wygrali: Nina Jarkowa, Andrzej Mielcarski, Sebastian Wdowiak.  
Gratulujemy!!!

Zapraszamy wszystkich internautów do wzięcia udziału w naszym konkursie. Do wygrania:  trzy egzemplarze Księgi Elbląskiej cz. III. Sponsorem nagrody jest: Elbląska Fundacja Akademicka i Fundacja „Pogezania”.

Księga Elbląska cz. III to już trzecia część przewodnika o szczególnym charakterze. To kontynuacja opowieści o dawnym Elblągu, jego mieszkańcach i o okolicach miasta. W dwóch poprzednich Księgach na 704 stronach, znalazło się 1459 zdjęć i 43 mapy, nie licząc ciekawych tekstów. W tej chwili Księgę Elbląską cz. III można kupić np. w księgarni DOM KSIĄŻKI przy ul. Królewieckiej, lub w PTTK przy ul. Krótka 5. Księgę można również wygrać!

Aby wygrać należy odpowiedzieć na pytania:

 

 1. Dlaczego i kiedy Elbląg obchodził dwa razy 750 lecie miasta? Odp. 1. 1237 rok - założenie pierwszego grodu obronnego - [obchody 750 -lecia w 1987 roku] - 1246 rok - nadanie praw miejskich (na prawie lubeckim) - [obchody 750 - lecia w 1996 roku]
 2. Co oznacza w historii Elbląga data 12 luty? Odp. 2. 12 luty 1945 Wyzwolenie Elblaga przez Rosjan

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: konkurs@info.elblag.pl, do 30.06.2005 r., do godziny 12:00. W tytule wpisujemy: ELBLĄSKA KSIĘGA, w treści: imię i nazwisko.

 

Odbiór nagrody w siedzibie redakcji: Świat Dziecka, ul. 12 Lutego 25 (I piętro).


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Grzesiek
  Piątek, 17.06

  trudne pytanka troche, musze poszukać...

 2. 2
  0
  ~ Sebastian
  Piątek, 17.06

  Banał :D Wysyłam odpowiedzi :D

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Sobota, 18.06

  Gdyby nie teksty p. Charytoniuka J. i gdyby nie zdjęcia oraz reprodukcje, to z książki zieje nudą. Ale dla tych co nie chodzą do biblioteki, nie czytają, lub siedzą tylko przed internetem - jest to przeciętny „gotowiec”. To wszystko już było wielokrotnie w innych publikacjach i artykułach, tu jest zebrane i jak zwykle chaotycznie zaprezentowane. Ale autor lubuje się w nieszkodliwym przepisywaniu, powielaniu czegoś co właśnie już było. Bajeczne są jego autorskie opisy: „idziemy pod górkę, mijamy kamień przed chwilą obsikany przez pieska, nieco dalej leży stara zabytkowa cegła, tu skręcamy w lewo i widzimy w dolę zabudowania”....

 4. 4
  0
  ~ nodi
  Wtorek, 21.06

  Bez przesady, teksty Charytoniuka są akurat najmniej ciekawe. Księga wcale nie jestzbiorem starych materialow: jakos nie widzialem nigdzie indziej historii autostrady , PKS czy opisu elblaskih fortyfikacji.

 5. 5
  0
  ~ Arek
  Wtorek, 21.06

  fajna ksiega, chciałbym ja mieć!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.