Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Na kogo oddasz głos w wborach parlamentarnych? Głosować można tylko do piątku do godz. 9.00

16.09.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na kogo oddasz głos w wborach parlamentarnych? Głosować można tylko do piątku do godz. 9.00

Dużymi krokami zbliża się termin wyborów parlamentarnych, które odbędą się 15 października br. Jakie nastroje polityczne panują w naszym mieście? Na kogo planujemy oddać głos? Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu w naszej drugiej już ankiecie wyborczej od momentu ogłoszenia terminu przez prezydenta Dudę. Jak zapowiadaliśmy publikujemy ją na 30 przed wyborami.

 

 

Prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda podjął 8 sierpnia decyzję o terminie wyborów do Sejmu i Senatu. Odbędą się one w niedzielę, 15 października.

 

 


- Weź udział w wyborach! Kierując się treścią otrzymanej właśnie pozytywnej opinii Państwowej Komisji Wyborczej, co do proponowanego terminu wyborów do Sejmu i Senatu, podjąłem decyzję o zarządzeniu tych wyborów na dzień 15 października 2023 roku. Przyszłość Polski jest sprawą każdego z nas! Korzystaj ze swoich praw! 

 

- opublikował w mediach społecznościowych Prezydent RP Andrzej Duda.

 


O mandat poselski może ubiegać się każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu wyborów ukończy 21 lat, a o mandat do Senatu - 30 lat. Kandydatów na posłów i senatorów mogą zgłaszać partie wyborcze oraz wyborcy. Jedna osoba nie może kandydować równocześnie do Sejmu i Senatu. 15 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

 


W ostatniej naszej ankiecie, którą zakończyliśmy 23 sierpnia najwięcej, bo aż 38 proc. uczestników ankiety oddało głos na Zjednoczoną Prawicę, a 28 proc. na Koalicję Obywatelską. Na podium znalazła się jeszcze Konfederacja z 9 proc. głosów.

 


Do wyborów parlamentarnych pozostały 29 dni. 15 października pójdziemy do urn i zdecydujemy, komu powierzymy rządy na następną kadencję. Na kogo tego dnia zagłosują elblążanie? Takie pytanie stawiamy w naszej drugiej ankiecie wyborczej na info.elblag.pl. Głosowanie zaplanowaliśmy od dzisiaj 16 września od godziny 16.00  do 22 września do godziny 9.00.

 


Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie wyborczej.

Redakcja

   Suma głosów:

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ nygus
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 16.09

  Jak widać niewielu chce wydostać z biedy i marazmu.

 2. 2
  +27
  ~ Zdecydowany
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 16.09

  Nigdy na nikogo kto krzywdzi i patrzy biernie na krzywdy zadawane ludziom

 3. 3
  +29
  ~ Roman
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 16.09

  Apeluję do wyborców, by przed podjęciem decyzji o wyborze listy, czy nawet kandydata, zaznajomić się u wujka GOOGLE z tematami takimi jak: "Afery Platformy Obywatelskiej", "afery Prawa i Sprawiedliwości", "Afery Lewicy", "Afery PSL" czy "Afery Konfederacji", następnie je porównać, przemyśleć, przedyskutować nawet w gronie znajomych. Należy też zastanowić się nad pozytywami, jakie te partie osiągnęły w czasie swego istnienia na platformie politycznej w Polsce. Na pewno to pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Ja przejrzałem te tematy i decyzję, praktycznie, już podjąłem.. Podkreślam: należy poznać zarówno afery, jak i osiągnięcia.

 4. 4
  +31
  ~ wyborca
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 16.09

  Głosujmy tylko na Lista 4 poz.3 pan ŚLIWKA. Szanowni Państwo Prawo i Sprawiedliwość i tak zostali zarejestrowani do wyborów na 2023r.

 5. 5
  --43
  ~ Tomek
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 16.09

  KONFEDERACJA dość wojny ryżych z łupieżem i łupieżu z ryżymi ,czas na normalność

 6. 6
  --17
  ~ Szton
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 16.09

  Czemu w sondażu nie ma Partii Liberalnej? Ja na nią oddam głos.

 7. 7
  0
  ~ Oczywisty wybór
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.09

  na przekór bandzie donosicieli zagłosujemy na posłankę Falej

 8. 8
  +24
  ~ Nabrali wody w usta !
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.09

  Mnie intersuje sprawa Rodziewicza ( lewica) i komentarz jej liderów którego wciąż brak a przecież każdy członek-:) powinien czuć wsparcie partii którą reprezentuje i o którą tak dzielnie walczy !?

 9. 9
  +37
  ~ Chester POpapraniec
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 17.09

  Głosujemy tylko na PIS. To jest jedyną partia która dba o interesy Polski. A kogo mamy po drugiej stronie ?. PO Tuska I Wcisly którzy potrafią tylko kłamać oraz niszczyć naszą ojczyznę. Dla nich ważniejszy jest interes Niemców jak Polski.

 10. 10
  --12
  ~ Elblazanin
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 17.09

  Brawo PiS. Nadchodzi koniec tych buraków z PSL i PO i Lewicy Lempart Którzy doprowadzili Elbląg do zapaści. Najlepiej żeby wynieśli się z Elbląga na zawsze i nie mogli szkodzić Elblągu. Do Berlina lub do Putina wy zdrajcy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.149747133255